Jump to content
futix

Търся помощ относно генерацията!

Recommended Posts

Здравейте колеги , трябваше подробно да прочета форума но за съжаление съм пред свършен факт .Проблема ми е следният , запуши ми се крайното гърне ,понеже сме в сериозна криза предполагам не само аз ,скокнах и си копих (неам идеа каква марка), беше неделя и го открих това ми ти гарне което доста мяза като за пистов мотор на пазара в Перник :unsure: понеже съм от там де, купих го срещо скромните 40лв ,та осъзнах аз мойта грешка още докато със стария (баща ми) го монтираме с 300 неволи го сложихме както и да е, и какво се получава паля аз хондичката (д15) и така интересно ми се видя платен хубав звук поогледах я и реших да покарам ,но какво стана оказа се ,че този хубавия звук се чува в пъти повече вутре отколкото вън !Аз доколкото почетох тук ми стана ясно ,че не е трябвало да махам катализатора но това е история вече ,щото го няма от 3годинки лично го издадох :stupid: Питам следното имал ли е някой колега подобни проблеми и как мога аз да си реша проблема с минимум средства ? ПП О забравих да кажа , че сега като форсирам колата на място метка около 20-30 см огън ! Ще съм ви адски благодарен ако някой с подобен проблем ме посаветва хиляди благодарности !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихии и огън я дай снимка на тоя кюнец :unsure: .То и аз съм справил едно моторджийско :stupid: Ама ОГИн дано няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно средно гърне(30лв~) ако си сложиш може би ще намали доста звука в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихии и огън я дай снимка на тоя кюнец :unsure: .То и аз съм справил едно моторджийско :stupid: Ама ОГИн дано няма.

То аз вчера го сложих колега до преди малко ме базикаха приателите било (flame kit) и хората пари давали за него ! А на мен хич неми е смешно вътре се едно водопад пада от 100м направо ужас! А снимка няма как да стане но утре вечер клип мога да пусна направо як огън си е и бучи здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бъзикам за сномка!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно средно гърне(30лв~) ако си сложиш може би ще намали доста звука в купето.

Найстина средното гърне може и да свърши работа, днес още някой ми го каза ,то дефакто на местото на катализатора ще трябва да се монтира нали а и дали точен модел и марка трябва да бъде имаш ли представа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бъзикам за сномка:stupid:

Разбрах те ще направя клип но сега точно ще сабуда сичко живо около мен затова утре ще го пусна в темата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно средно гърне(30лв~) ако си сложиш може би ще намали доста звука в купето.

Найстина средното гърне може и да свърши работа, днес още някой ми го каза ,то дефакто на местото на катализатора ще трябва да се монтира нали а и дали точен модел и марка трябва да бъде имаш ли представа?
Не се слага на мястото на катализатора,а малко зад него си има направено място и място за тампони.А за марка и модел питаи колегата "eskinazi" тои имаше сущия проблем и си сложи гърне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ще проуча по-подробно до четвъртък трябва да съм го отремонтирал .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с клипчето на всички тръпнем от очакване ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работа съм за сажаление ,довечера като се прибера ще гледам да направа клип !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е махаш катализатора слагаш гърне същия размер след това слагаш средно(не разбрах дали имаш) и накрая от моторчето , а относно огина най вероятно е от неизгорелия бензин който изгаря в трубите , аз когато бях без гърнета имах такава екстра , разхода повишен ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи то това гърне дето съм го зел и сложил ,прилича като на мотор не е същото.А и не нямам средно гърне и катализатор нямам абе ако генерацията беше права можеш спокойно да си гледаш през нея та за това попитах дали някой е правил същата грешка? И дали ще се махне дози рев в купето ако се постави средно гърне? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И средното гърне е проходно при Хонда. Ако сложиш и резонатор, ще има някакъв ефект, но не чак толкова.А задното гърне е сложна система от камери и филтри. Ако сложиш само задно, което е за модела - пак ще замине сравнително бързо, защото няма какво да успокои скоростта на газовете преди него.Затова - на мястото на средното - резонатор с рестриктор, отзад - нормално задно - мисля, че ЕМ Комплект имаха такова на поносима цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с права генерация и с крайно гърне. при 3000 об се получаваше кофти резонанс. сложих резонатор и звука стана по-плътен, но не е драстична промяната. ама на огън не можах да го докарам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си сменях крайното гърне майстора ме офертира(направво насилваше и катализатор искаше да си сложа :D но каквото направи добре го направи и гаранция 2 години ) за 70лв. правел катализаторно гърне от нераждавейка. по принцип той си ги прави гърнетата двойни от поцинкована ламарина всичките видове според колата но да не му правя реклама. Обеща ми ако ми сложи такова катализаторно гърне щяла да стане тиха като с катализатор. Ако се окаже прав че ще съм късметлия ако изкара зимата с резонаторното гърне лично ще проверя дали е вярно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същото гърне колега като това дето казваш като на мотор. Катализатора не съм го махал, но реве доста вътре и извън купето. Проблема на тея хонди е че отзад в багажника (от дясно) има една дупка дето е направена да не се получава вакум като затваряш вратите. От нея се чува много шума на гумите и на гърнето. Аз я обезшумиь с дебел дунапрен. Има голям ефект - намали осезателно шумовете в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О това него знаех ще го погледна със сигорност ега намали бученето, като я запуша и сложа средно гърне благодаря! Бях обещал клип как метка огън, клипа е направен с лошо качество е но се вижда за какво става вапрос ,понеже съм на работа по-до късно и го снимах снощи от телефон опитах да го кача от нас но вбокса нестава нещо днес пак ще пробвам и стане ли ще поставя линк благодаря отново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така значи ето го линка пак се извинявам за качеството но е сниман снощи с 3.2мп кам. нокия ГСМ сигорно ще отворите линка след извесно време щото го качих туко що! http://vbox7.com/play:cbf60f66 :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето е супер. Пипал ли си нещо по колекторите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли лапа множко бензин за тази ехтра :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето е супер. Пипал ли си нещо по колекторите?

Абсолиутно нищо не съм пипал утре мисля да го отстранявам пламъка ,стана така от гърнето дето го зех за 40лв от пазара и няма катализатор това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли лапа множко бензин за тази ехтра :lol:

Ми то колега не бих я нарекъл екстра :lol: не харчи си нормално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за саветите и бързите одговори реших си проблема по-следният начин : гърнето от пазара го махнах и на негово място поставих оригинално, подарък от приател :D с един накрайник стана добре не шуми и огън не фърчи пак благодаря на всички! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...