Jump to content
newborn

ламбда сонда

Recommended Posts

...рових доста из форума и така и не разбрах какъв е проблема с тия сонди, защо са толкова скъпи и защо ги няма? Моя проблем е, че разхода ми е огромен (18/100 градско), оказа се че първата ламбда сонда не отчита вярно... казаха ми, че от това имам висок разход, също ми казаха че универсална сонда не върши работа. КАКВО ПРАВИМ В ТОЗИ СЛУЧАЙ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното е да търсиш на старо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... е те в сервиза ми казаха, че и моята е на старо.. :) тъпото е, че чека не свети, компютъра я вижда, но от къде да знае че не показва вярно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом чека не свети от къде знаеш, че проблема е в сондата ?Коя грешка дава ЕКУ - то ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нямам идея коя грешка дава (а и как да разбера), нищо не разбирам и понеже Омбре не ми обърна никакво внимание като му казах, че харча много, отидох в Друмник и там ми взеха 40 кинта и ми ги казаха тия работи... лошото е, че не съм сигурен да им вярвам ли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нямам идея коя грешка дава (а и как да разбера), нищо не разбирам и понеже Омбре не ми обърна никакво внимание като му казах, че харча много, отидох в Друмник и там ми взеха 40 кинта и ми ги казаха тия работи... лошото е, че не съм сигурен да им вярвам ли...

Как така Омбре не ти обърна внимание? Не съм чувал до сега да е върнал някой ама........Ако му се обадиш предварително и се уговриш за кога да я закараш мисля ,че няма да има проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нямам идея коя грешка дава (а и как да разбера), нищо не разбирам и понеже Омбре не ми обърна никакво внимание като му казах, че харча много, отидох в Друмник и там ми взеха 40 кинта и ми ги казаха тия работи... лошото е, че не съм сигурен да им вярвам ли...

Как така Омбре не ти обърна внимание? Не съм чувал до сега да е върнал някой ама........Ако му се обадиш предварително и се уговриш за кога да я закараш мисля ,че няма да има проблеми.
...е още като я купих (преди 2 месеца) се порових във форума и разбрах, че трябва него да търся... намерих го, смених при него ремъците и ролките, казах му за разхода... ама... каза че щом не свети чека всичко е супер... а преди десеттина дни ходих да питам за тази сонда, записаха ми телефона и щеше да се обажда ...ама още не е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нямам идея коя грешка дава (а и как да разбера), нищо не разбирам и понеже Омбре не ми обърна никакво внимание като му казах, че харча много, отидох в Друмник и там ми взеха 40 кинта и ми ги казаха тия работи... лошото е, че не съм сигурен да им вярвам ли...

Бъркаш под жабката, намираш една букса с два пина, слагаш един мост на пиновете, даваш на контакт и броиш миганията на чек - лампата. Късите мигания са единици, по-дългите десетици - ако не изброиш правилно първия път, всички записани грешки се повтарят втори, трети и т.н. път.Направи го и пиши !Щях да забравя - Ето инфо... Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си слагал моста на друга букса, не може да не светне. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да намериш такава букса, колата е с OBD2 . Явно сондата ти е "мързелива" демек отговаря бавно на ECU-то, реално си работи всичко и за това не свети лампата check engine.Вариантите са 3 : да си поръчаш от Бултрако около 500 кинта да си поръчаш от нета, но задължително Денсо с точния part numberда си вземеш вотра употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за картинката, утре ще пробвам.Скоро бях при Омбре от там казаха ,че няма начин да се тества чрез укасяване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата светва при по висока скорост,ако ламбда сондата е за смяна или по нагорнище колата прекъсва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същи проблем, колегата ти е казал по горе за мързеливата сонда, почти е сигурно че това е проблема. Ако намериш читава сонда на приемлива цена казвай че аз засега съм се спрял на варианта e-bay но при мен не е спешно че имам газова и за момента съм я изключил сондата докато мога да отделя пари за нова ланбда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега пак огледах, мисля че не бъркам, две са една до друга, едната е с повече пинове, но и двете са бучнати в празни куплонги, демек само за да стоят... пак сложих кламер, дадох на контакт, даже изключих алармата и нищо не ми светва... нали чека е един диод до температурата и горивото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Няма да намериш такава букса, колата е с OBD2 . Явно сондата ти е "мързелива" демек отговаря бавно на ECU-то, реално си работи всичко и за това не свети лампата check engine.Вариантите са 3 : да си поръчаш от Бултрако около 500 кинта да си поръчаш от нета, но задължително Денсо с точния part numberда си вземеш вотра употреба.

4ти-откачи я!ако ти норм разхода е от нея.той майстора не ти ли я замерва?товаче е откачена най-много да светне чека и на мн високи да се "дави" малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е всичко е заради разхода, градско ми дава 17-18/100, как да я откача и какво ще се случи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

от кабела й.просто я откачаш от буксата на самата сонда :( .ще ти светне чека и това е.няма кво друго да стане.разхода ще падне ,но с колко......пример-брат ми си купи фабия с преебана сонда,откачи я и колата малко се дави на високи.от 14.6 на 9.6 по комп.имам още няколко примера за тази интервенция.газ имаш ли на колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....абе ясно как да я откача, ама не ми се вижда разумно, за кво е сложена там, да не прецакам нещо... нямам газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Сега е по зле като лъже компа.откачи я докато си намериш нова и си свиркай ако не ти пречи лампата де.Естествено най-добри вариант е нова сонда,но всеки си предценява :( п.п.виж и за някакъв емулатор в некой сервиз за газ примерно там имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре да е откачена, компютъра си има някаква таблица за без ламбда сонда и като знае че я няма просто ще обогатява малко сместа но едва ли чак толкова че разхода да ти 18/100. Някой разбирали какво толкова има в тия ламбди сонди не ставали от друга кола. До колкото знам тия сонди дават напрежение а входа на ламбда сондата е доста високоомен доколкото успях да тествам това би трябвало да значи че каквато и циркониева сонда да сложиш да работи. Някой не ели измислил нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знаели каква е резбата на ламбда сондата, ще взема да пробвам с някаква от друга кола, по принцип за един опит бях направил един операционен(двоен 2 всъшност) усилвател на платка с захранване +-7V(им DC DC конвертор на платката) и ще направя някой друг експеримент по въпроса ако знам от коя кола би паснала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами да, след като питах и Омбре откачих сондата, сега като гледам май ще смъкна 3-4 литра..., въпроса е ако карам така дали няма да прецакам нещо друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е твърде бедна сместа можеш да си прегориш клапаните :lol:

Редактирано от mihou

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз имах проблем с сондата преди година и половина. моята е д15б2 с едножилна ламда сонда и сложихме бошова сонда за опел астра и да момента никакви проблеми колата си работи супер. Дано съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж в магазин на бош там има стига да им се резправя в испания струваше кам 80евро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз малко опит. Имах същия проблем с ламбдата ( Двигателят ми е D15Z3). Беше на 160000км и стана 'ленива'. В Бултрако цената е меко казано убийствена. Направих опит с така наречените универсални сонди- пълен провал и затова не съветвам никой да използва такава на D15Z3. След това си поръчах една от UK производство на NGК. Като цена ми излезе с доставката 250 лв. Колата се държи идеално и като вървеж и като разход. Сайта, от който поръчах: http://www.lambdasensor.co.uk/main/hondantk.htm . Оказаха се мн коректни и точни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем смених сондата 70 лева ( мейд ин джапан ) едножилна, но мисля, че нищо не се промени извънградско разхода ми е околко 7 а градско 15-16 което никак не ме удвлетворява... След като смених сондата въпроса ми е дали е трябвало да се изчистят грешките ? Ако трябва дали мога да махна масата от акумулатора да се изчистят грешките ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък сложих ламда сонда и аз незнам от каква кола е 2-ра употреба,беше едножилна смених само буксите и колата перфектно се държи.Просто видях че на вид са еднакви.То с пробване става:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сондите се различават основно по напрежението, което дават в резултат от качеството на отработените газове и по този начин се управлява работата на горивната смес от еку-то на колата. Доколкото ми е известно то е между 0.9 и 1.1 волта, но точно тук се различават помежду си, освен на външен вид. Ако не уцелите при подмяна тази характеристика никога колата няма да заработи правилно и ще имате проблеми с горивната смес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...качеството на отработените газове и по този начин се управлява работата на горивната смес от еку-то на колата....

Брей, капацитет, само не разбрах какво ще рече "качество на отработените газове" и каква точно "работа на горивната смес" се "управлява" от "еку-то на колата...." :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- добрия вариант най евтин май е поръчка от USA. В наши форум правят такива неща но и в другите форуми също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...един приятел пътува постоянно до Америка, как обаче да разбера номера на сондата която ми трябва??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

google.. пишеш модел и година на прозводство и кво ти трябва.. на твоята сегашна не пише ли някъде ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...