Jump to content
HONDA CIVIC 79

Запалителна система

Recommended Posts

Здравейте колеги.Карам сивик 1,5 моно инжекция и искам да попитам някой неща.1-Прави ли се центровка на двигателя и как?2-Регулират ли се клапаните или са с хидравлични повдигачи?3-Защо не пали веднага а повъртява няколко секунди, а някога веднага?4-Смених си свещите и сложих NGK-каквито си пише на двигателя5-Ще се радвам да чуя компетентни отговори.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6. Търсене, търсачка, нещо... :fun: 7. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия хидравлични повдигачи ... тука вече сигурно има колеги дето биха те застреляли за това питане ;) няма такива работи по нашите двигатели, клапаните се регулират. Ако имаш проблеми с паленето, провери си главното реле, виж търсачката, има много материал по въпроса. Каква центровка точно те интересува ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме центровка на момента на запалване,а релето си цъка нормално,интересува ме така ли палят или има причина,защото според мен ако всичко е нормално трябва да пали на зъб или поне като е топла.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бавно/лошо палене като е топла е първи признак че главното реле отива към презапояване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бавно/лошо палене като е топла е първи признак че главното реле отива към презапояване.

а защо понякога не дава да я чукнеш? и това реле не е ли по добре да се смени отколкото да се презапоява?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти се дават пари смени го, но няма да е с ново, ако обаче знаеш от коя страна се държи поялника го презапой и не се занимавай с глупости. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

центровка се прави, има си белези, най-добре със стробускоп. може да си прегледаш палеца и дистрибуторната капачка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

главно реле .... айде стига вече с това главно реле де. Колата ми е ниска от ляво ? - отг: " Главното реле е !" :) Моето като е презапоено и пак трябва да завъртя малко и си пали. Пробвай да врътнеш преди да е изгаснал "чека" да видиш че пали от 1/4 ;) За останалите работи щом питаш за тях , по-добре върви някъде дето знаят какво правят . ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...