Jump to content
acu

д15б2 проблеми с газово високи обороти

Recommended Posts

Проблема е следния:На извън градско, 4-та и 5-та най се усеща, колата заглъхва на газ във високи обороти (около 4000). Причината според газаджийте е че взимала много въздух и съответно сместа ставала бедна. Склонен съм да им повярвам тъй като чек-а ми светва в тези обороти, съответно като забие нос колата. Понеже ми омръзна да ходя (сигурн онад 10 пъти) за да ми я оправят да върви и всеки път общо взето да става по зле. Някой може ли да ме насочи към някой газаджия ,който е правил хонда с такъв двигател и е доволен как му върви на газ. За момента единственото което измислиха е сложат ламаринка върху плочката на газта която да ограничи въздуха. Сега не само че не върви на газ ами и на бензин не върви като хората. Предоложиха ми да сложата комютър някакъв който да регулирал сместа, но честно казано както я карат на опити и грешки скоро няма да я бъде тая газова. Ако някой може да ме насочи ще бъде супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, попълни си профила за да те насочват колегите където трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорка явно съм бил пропуснал някой неща като съм се регистрирал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднал си на майстори - страшна работа - вероятно плочката ти е с неподходящ диаметър \ сложи по-малък \.Колегата Чарли от форума търси !http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=12728

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам "маняшката ламарина" да я сваля. Другото което е идеята с компютъра който да управлява въздуха. Нещо споменаха че градско щяла а гори много а извън градско да е много добре. Нещо не ми се връзва, но знам ли . Иначе ще видя какво мога да направя за размера на плочка ( дано помогне)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се занимавай с никви компютри, тва са глупости и гледат да ти вземат кинтите за нищо. когато запушваш въздух обезателно трябва пререгулиране на изпарителя-обикновенно се притваря. с какъв изпарител си и добре ли са му мембраните и филтъра на клапана???? дал ли си малко предварение на колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да те насочя единствено към "машината" познат в много други форуми като добър газаджия....и аз съм от доволните сложили газ при него....не е лошо да му се обадиш, обясниш проблема и запишеш час кога да отидеш...намира се в красна поляна....http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=44549тук има описание на сервиза къде се намира и телефоните на момчето!

Редактирано от 70nK@7@

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовото до колкото знам е стефанели или нещо от типа. Съвсем ново е на няколко месеца, минал съм около 5000 километра с него. Какво значи "малко предварение" да дам на колата ?Иначе ще се се обадя на въпросния човек да запиша час дано може да помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми по-добре му кажи той да ти я нагласи. ти по дбре не бутай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок ще си запиша час и ще видим какво ще каже човека. Само последно да попитам някой с такъв двигател какъв разход има на газ градско и извънградско че моя много мърда и не мога да се ореантирам. Примерно извън градско се движа в рамките 7.6-10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой двигател?д15б2 10-12 градско 8-9 извънградскопотърси Чарли, ако си от София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тоя двигател не трябва да има проблеми с газта казано е в много теми че е най-подходящия за газова уредба и аз се присъединявам към колегата че най-вероятно диаметъра на смеситела е объркан или нещо донастройка на изпарителя.Аз съм с газово и същия двигател мога да ти кажа разход който съм засичал:рекорда ми засега е 6,3 пътя варна-ахтопол с каране до бургаз около 90-100 и след бургаз само 120/сам в колата/. С 4 4овека и малко багаж 7,4 пътя варна -търново с около средно 90-110,градско Варна е относително но се движи около 10,5 лятото и 12 зимата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тоя двигател не трябва да има проблеми с газта казано е в много теми че е най-подходящия за газова уредба и аз се присъединявам към колегата че най-вероятно диаметъра на смеситела е объркан или нещо донастройка на изпарителя.Аз съм с газово и същия двигател мога да ти кажа разход който съм засичал:рекорда ми засега е 6,3 пътя варна-ахтопол с каране до бургаз около 90-100 и след бургаз само 120/сам в колата/. С 4 4овека и малко багаж 7,4 пътя варна -търново с около средно 90-110,градско Варна е относително но се движи около 10,5 лятото и 12 зимата ;)

Ами истината е че като я сложиха първото извън градско беше 6.9 направо ме удиви. И ми върви по добре на газ от колкото на бензин. Но за момента на извън градско трябва да пускам бензин ак искам да изпреваря. Ще питам и тези който направиха газовата за големината на плочката, най вероятно е от това. Ако не те затруднявам можеш ли само да снимаш твоята инсталация, интересува ме около самата плочка тръбите как са направени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак не разбрах КОЙ Е ДВИГАТЕЛЯ? И отговор 1,5 не върши работа, понеже са 2 разновидности...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак не разбрах КОЙ Е ДВИГАТЕЛЯ? И отговор 1,5 не върши работа, понеже са 2 разновидности...

в името на темата е написано d15b2- това е двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка, извинявам се.В такъв случай мнението на пламен съвпада с моето. Потърси кадърни газаджий ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят радход градско в момента е около 11 ....но все пак не съм ходил на реглаж след монтажа на газта....вчера говрих с момчето да ходя но в момента е болен....същото се отнася и за автора на темата....обади му се или го потърси в скаипа.....за извънградско все още не съм засичал ,защото винаги се получава смесено пък и аз не гоня разход а си карам с минимум 130...други газаджии който мога да ти препочъчам са тези на княжево малко след колелото на трамваи 5 от лявата страна сини халета....но нз как са цените при тях.....За Иво(машината) мога да кажа ,че разбира и не е скъпчия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят радход градско в момента е около 11 ....но все пак не съм ходил на реглаж след монтажа на газта....вчера говрих с момчето да ходя но в момента е болен....същото се отнася и за автора на темата....обади му се или го потърси в скаипа.....за извънградско все още не съм засичал ,защото винаги се получава смесено пък и аз не гоня разход а си карам с минимум 130...други газаджии който мога да ти препочъчам са тези на княжево малко след колелото на трамваи 5 от лявата страна сини халета....но нз как са цените при тях.....За Иво(машината) мога да кажа ,че разбира и не е скъпчия!

И аз държа 130 и от там е и проблема, над това трудно вдигам със сегашните настройки на газта а разхода удря небесата. Ще ида при "машината" доста хора го похвалихте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...