Jump to content
hertzz

Препоръчайте ми Хонда !

Recommended Posts

Здравейте, решил съм да взимам Хонда, горе долу за тези пари, попринцип исках да е нещо по-голямо, не Civic, примерно Accord, но като поразгледах форума има доста противоречиви мнения за моделите преди 2000г., били някви англичанки, което не ми звучи добре.Благодарен съм на всички, които ще напишат мнение по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда е твойта кола.

Колко врати искаш да е,щото тези дето са с по 4 са най-вече английски до 2000-та.

По-старите 90-93 са япончета и са най-хубавите от всички,но са дъртички вече.

Аз преди няколко дена взех Акорд Купе,те пък са правени в Охайо но е по-добре от англичанче според мен.

Колата е '96-та и струваше малко под 5000лв като е доста запазена.

Но самата идея е че Акорда е много над Сивика в доста отношения.Просто е по-голяма кола и си заслужава парите според мен.

Ето ти малко снимки да добиеш представа за какво ти говоря:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си вземеш сивик купе пак няма да съжеляваш, не е малка кола, доста широка е вътре и доста добър избор като цяло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип съм се насочил към Акорда, тоя дето е на снимката е американския, така ли ?Лошото е че като гледам по обявите такива почти няма, всички са ТДИ почти, има и хубави купета ама нямам толкова пари, вървят от 7000 нагоре ;(А междудругото Прелюда заслужава ли си, те попринцип англичанки са или японки и кой по си заслужава, стария с дългите фарове или по-новия с малките фарове ?

Редактирано от hertzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за прелюда с двете ръце.На мен най-ми допадна 4 генерация.Имам го от 6 месеца.Взимай -няма да съжаляваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А междудругото Прелюда заслужава ли си, те попринцип англичанки са или японки и кой по си заслужава, стария с дългите фарове или по-новия с малките фарове ?

Прелюда е японско производство. Въпросът заслужава ли си е излишен. Кажи за какво приоритетно ще използваш колата и тогава съвета може да е по-точен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип съм се насочил към Акорда, тоя дето е на снимката е американския, така ли ?Лошото е че като гледам по обявите такива почти няма, всички са ТДИ почти, има и хубави купета ама нямам толкова пари, вървят от 7000 нагоре ;(А междудругото Прелюда заслужава ли си, те попринцип англичанки са или японки и кой по си заслужава, стария с дългите фарове или по-новия с малките фарове ?

как да няма такива коли бе,пусни си мобилето,избери да ти покаже купетата на акорд и има доста.в пловдив има една за 3500 обявена дори,момчето каза че едното каре тропало,друго нямало по колата.иначе мойта от снимките е от Охайо,да.прелюдите всичките са япончета,но аз лично избягвам англичанчетата-другите са ок според мен.прелюд-а е хубава кола,аз самият имам такава-3-то поколение.обаче е тесничка вътре.в 4-то поколение е още по кофти,щото предните седалки са толкова ниско до пода,че не можеш пръстите на краката да си вкараш под тях ако седиш отзад.а в акорда купе печелиш точно една педя между двата реда седалки и 4 човека се возят съвсем нормално вътре.пък и е с две врати.....ако Best of both worlds както казват англоговорящите:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках нещо по-голямо, не мисля да возя повече от 3ма човека, както и много багаж !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках нещо по-голямо, не мисля да возя повече от 3ма човека, както и много багаж !

ако другите двама са готини гаджета по 45-50кг става и прелюд:)но акорда е друга бира май-там идеята е комфорта.в прелюдката са гонили до някаква степен усещане като в спортна кола и затова има разлика.....абе аз май си харесах нова кола,този акорд от снимките може и да го продавам скоро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивик 6 ген. това е за мен колата :)

Добре,защо сивик 6-та?тука някаква секта надушвам:))и без това сивиците са прекалено много:)а и какъв е смисъла да платиш 5000лв за сивик,като можеш да платиш 5000лв за акорд? ей това не мога да го стопля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивик 6 ген. това е за мен колата :)

Добре,защо сивик 6-та?тука някаква секта надушвам:))и без това сивиците са прекалено много:)а и какъв е смисъла да платиш 5000лв за сивик,като можеш да платиш 5000лв за акорд? ей това не мога да го стопля.
@Shpaika, човека изрично каза, че не иска Сивик:DА и с тези крайни мнения "Акорд рулз; Сивик рулз" ще стане супер флейм:P За всеки влак си има пътници и всеки си харесва колата, нали?А по темата - според мен най-добре иди и виж наживо (и ако можеш покарай) Прелюд и Акорд и ще разбереш сам коя е твоята кола. След това предполагам колегите ще ти дадат мнения за година, мотор и т.н.Успех с покупката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в действителност Акорда е по-комфортен по-добре него !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, решил съм да взимам Хонда, горе долу за тези пари, попринцип исках да е нещо по-голямо, не Civic, примерно Accord, но като поразгледах форума има доста противоречиви мнения за моделите преди 2000г., били някви англичанки, което не ми звучи добре.Благодарен съм на всички, които ще напишат мнение по въпроса.

За предпочитане е японското производство. Ако говорим за кола, по-висок клас от Civic, с характерно и отличаващо се излъчване, също с младежки стил и сериозно присъствие на пътя, това е Prelude (по-мощната версия), който е създаден на базата на Accord. Accord е семейна кола, директна и убийствена конкуренция на т.н. "пасатов клас" . И двата модела са изключително здрави и доказани. Годините, в които са произвеждани изглеждат далечни, но ако се гледа внимателно, може да се намери супер екземпляр. Инересно е, че Accord върви по-ефтино "втора ръка" от Civic. Вероятно обичайния страх от висок разход на гориво и по-скъпа поддръжка на акорда кара кандидат-купувачите да се ориентират към Civic. Лично аз мисля, че грешат. Съобразно класа си Prelude и Accord стоят изключително на пътя и при грамотна експлоатация са вечни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета, явно ще е една от 2-те, въпреки че продължавам да клоня към тоя Акорд, амааа ще видим !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета, явно ще е една от 2-те, въпреки че продължавам да клоня към тоя Акорд, амааа ще видим !

Компромис - Accord coupe. Обикновено е по-евтин от седана и далече по-функционален от Prelude.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка , преди година и аз се чудех като теб.Пробвах сивик - седан , стори ми се доста постен , возията е слаба , особено на магистрала с по висока скорост - несигурна.Мислих за прелюд - много спортна ми се видя.Тогава се насочих към акорда и въпроса беше , 2 или 4 врати.И понеже повечето 4 врати са англичанки, а излъчването на купето е доста по добро , а и по принцип си ме кефат колите с 2 врати , а също и това , че са американска сглобка ме насочи към акорд купе.Колата е страхотна , като преди това съм карал опел астра дизел ;) .Това е моето мнение , дано да съм помогнал за избора , ако си от София ще помогна с тестова обиколка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета, явно ще е една от 2-те, въпреки че продължавам да клоня към тоя Акорд, амааа ще видим !

Компромис - Accord coupe. Обикновено е по-евтин от седана и далече по-функционален от Prelude.
;) Accord Coupe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Акорд купе.П.С. Колега fin4,коя година ти е купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord !!! Карам го повече от година и съм много доволен.Возия, комфорт, удобство, голяма, може да намериш пълна с екстри (като моя :) )А като стъпи на магистралата, тогава е най големия кеф... караш си със 160 и си чоплиш семки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе,верно,ако си от София пиши едно лично и ще се видим да разгледаш колата.Като й врътнеш едно кръгче ще разбереш за какво става дума.А и както сега ми предлагат една друга кола много се чудя дали да я продам тази,може да се разберем нещо ако реша да се разделя с нея макар че тамън я взех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акордче не се чуди перфектен автомобил и аз преди година бях тръгнал да си копувам акорд купе обаче си взех седанче но това си е мое решение купетата са страхотни няма да съжаляваш дали японска зглобка, английска или американска няма значение качеството е навсякаде при хонда аз съм на това мнение. Успех с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

civic 1.5VTEc 6 gen или нагоре, зависи докъде ти стигнат силите. Иначе ако взимаш прелюд под 2.2 двигател не си зимай, което важи и за акорд купето, обикновенно с по-големия двигател има и повече екстри... Аз бих си взел 6 ген и с останалите пари да го стегна. Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за купето, и аз взех такова наскоро и съм супер доволен. С двете врати е малко по-"спортно", но задната седалка си е напълно използваема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Сivic и съм много доволен, но и аз гласувам за Accordа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си возиш само гъза взимай Прелюдец. Ама ако не си чак такъв егоист (не като мен ;) ) и ти пука поне малко за комфорта на пътниците взимай Акордеона :D Пък това френски, английски, испански са пълни глупости :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,няма значение къде е правен. Те колегите казаха,ако искаш повечко комфорт взимай Акорда. А пък със 160 и в Сивика можеш да чоплиш семки и да ядеш пуканки:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично карам английски сивик 1,4,90 кончето и честно казано на магистралата му е малко некомфортно и е слабичко.За града е супер,малка,бяга,но разходът на гориво не мога да кажа че е много малък!Сега съжалявам,че не си вземах акорд било то дизел или бензин!Аз съм за акорд! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за мненията, така или иначе явно ще е Акорд, а като потдръжка много скъпо ли излиза Акорда, все пак е японска кола ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като смениш консумативите ще забравиш къде е сервиза. Може да забележиш колко малко хора знаят цени на чаркове, защото просто не са правили нищо по колата. Има нещо обичайно на всеки модел дето се прецаква ( фабричен дефект или слабо място ако щеш) ама след отстраняването му после си свиркаш. (не е речено че ще има нещо за правене).

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Акорд купе.П.С. Колега fin4,коя година ти е купето?

Купето е 96г. 2.0 ех.Защо те интересува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,всички казаха едно много верно нещо---хонда ли е ,все си хубава!Акорд,Прелюд,Сивик,Интегра-все тая! Ако си градси карач като мен не ти трябва Акорд. Много е муден и си нагорява бензинез доста повече от сивика.Между Сивик Купе и Акорд Купе не е много голяма разликата във возията. Прелюда е по-твърд и от двете,но е с по-впечатляващ вид и по-спортен дух,според мен! Карал съм ги всичките и наи-евтин и икономичен за грдско каране си остава Сивика без значение 5 или 6 генерация.Всичко зависи от това какво искаш ти самия,да е по-пъгава или да е пълна с ексри и по-мудна?Ако литър-два горе или долу не те бъркат покараи едното и другото а може и третото и ще решиш сам! УСПЕХ с избора!!! Трета година карам Сивик купе 5 ген. 95 год. и съм очарован от дребния смотан японец какви коли прави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.В момента и аз съм на вълна смяна на автомобили. Видях темата на колегата и реших да не отварям нова тема при положение, че става въпрос за един и същ автомобил.Ето и малко предистория, за да можете да ми дадете адекватни отговори.В момента карам Golf 2-ка 1.6 бензин с газова. Корава машина. В последно време гори много, защото не може да си намер свестен газаджия, а и започнаха да и излизат доста болешки. От 8 години по нашите пътища се поучука и не само от каране ами и от стоене на паркинг получи огънати врати заради "добри" шофьори.Решихме да я сменяме и аз бях натоварен със задачата да проучвам пазара на автомобили. Средствата с които се разполага не са много. Обявено ми беше около 3500лв. Гледах из обявите и не намирам хубажи оферти, въпреки, че в този диапазон от пари има доста но........ все пак искам да вдигмен малко класата. Без проблеми може да се купи Golf 3-ка но не искам. Та така исканията ми са кола задължително 4 врати и да има поне климатик.Accord-а и Civic-а влизат в тези сметки, но аз не разбирам нищо от Хонди.Предложете ми Вие кой двигател да избера ако е Accord и ако е Civic. Как стои положението с разхода и как стои положението с поставянето на газ. За газта не е проблем и да се постави и Газ инжекцион.Приложението на колата ще е за смесено каране. Като съдя по Golf-а колата ще и се налага да дърпа и ремарке от време на време. Като цяло ми трябва кола която няма само да стои и да се гледа като писано яйце, ами и ще и се налага да носи и товари. Все пак и трябва да има място и за 4 членно семейство.Много ми станаха изискванията, но се надявам че правилно съм се ориентирал в марката и надявам се модела. Но това Вие ще ми кажете.Надявам се, че ще бъдете така добри да ме "замяряте" с големи парчета информация около колата, та да мога да бъда по-скоро един от Вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ hertzz още един глас за Акорд Купе :o

Въпроса сега е да решиш с кой двигател да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...