Jump to content
Fir3

Криво/Скъсано Магаре на преден мост

Recommended Posts

Ето историята която не е от много голямо значение от значение е резултата: онзи ден отивам си аз такъв съвсем спокойно към училище и един "човек" излизайки от една пряка ме засече, при което за да не се набия в него кацнах на бордюра, и току що докато колата е в сервиза за смяна на шарнири установихме, тоест майстора който я прави установи, че в следствие на удара ми е скъсано и изкривено магарето!!! Искам да подчертая че си трябва талант за постигане на такъв ефект при удар с 15км/ч. Та въпроса ми е някой да знае някакъв начин и някой който да се занимава с това и да ги ремонтира изправя заварява тез магарета или ще трябва да си търся ново(втора употреба)?

Редактирано от Fir3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много трудно може да се нагласи както трябва(задължително на стенд за регулаж на предници трябва да се проверява докато се гласи). отделно е почти 100% сигурно, че ще се сцепи скоро до заварката. един вариант има тук-ново или втора употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че ново няма шанс да се намери, но проблема е че имам набюдения, че и втора употреба трудно ще се намери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм да и аз мисля че си трябва друго. та каква е колата може и да измислим нещо (да втора рака си е втора рака ама НОВО )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Хонда Прелюд 3-та генерация 91-ва мисля че мотора се води Б20А7 ама не съммного сигурен 2.0 140к.с. е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клега не карай колта с това магаре !!! Ще извадиш вътрешно каре и после Мяу . Гредата е като на акорд с а20 или а16 мотор почти съм сигурен че е това ,но не напълно.Това не ти е от скоро да знаеш .На моята съм я пукал и лепил НЯМА ядове само да се направи добре .мога да ти посоча трима колеги ,които карат с заварявани ''магарета'' и нямат ядове единия е с б20а8 .Свалия и я подсилете с шина става и е правено и няма ядове!!! ако си намериш втора ръка пак става ама я прегледай внимателно.

pitbuls са да не ме разбереш погрешно! ако се свали и се излепи грамотно трябва само реглаш на преден мос .Правил сам я тая процедура ,проплема е да не се остави отворена ВАДИ КАРЕТАТА!

Е за това иде реч дано погне! от а20а2 а16а1 б20а и тн .

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вярвам да не може да се намери по моргите нещо.не казвам, че не може да се направи, но много малко хора ще го направят както трябва :) правихме подобна манипулация на опел(макар да не е същото ) и ако нямахме стенд за реглаж на предници нямаше да стане нищо. правихме също и кола правена от друг майстор на око, изглеждаше добре, но на стенда просто нямаше как да влезе в нормите(не стигаше регулировката). колегата сам си решава, но за мен най-удачно е да си намери друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги за помоща. Неска ще реша какво ще направя и ще пиша, попринцип удара е много лек и мисля че ако се свали ще може да се отремонтира!fenabg можеш ли да ми препоръчаш някой които я е правил тази процедура. Мисля докато търся ново да мисля и за начин за отремонтирване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да не се занимаваш с тия заварки но ти си знаеш , щом се е скъсало значи е имало посукване което ще си остане и след заварките , ако се разстърсиш съм сигурен че ще намериш читаво магаре . Успех и весели празници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по добре си купи 2 ръка за да не се ядосвъш после разликата ще е малка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли идея горе доло за какви пари може да се намери подобна част?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне ориентировъчно 200-300-400? то до колкото знам цената за части втора употреба зависи от това колко добре можеш да се циганиш, но все пак...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената зависи от търсенето и предлагането :) за сивик взехме за 50 лв, но сивици на пазара бол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. :) След дългоседмично ходене по мъките и от майстор на майстор намерих точния човек който ми направи гредата. :)Човека я е изпънал с въже и след това е заварил сцепеното. След това я закарах на реглаж на предница и всичко стана перфектно. :oАко някой има същия проблем с радост ще помагам с каквото мога :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, можеш ли да дадеш контакт на човека който е заварил магарето

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...