Jump to content
momo903

предложение

Recommended Posts

Здравейте. Имам голямо желание да си взема Honda ама нз каква дае ... Поспрях се на Civic ама нз... Даите ми ако може инфо да си направя сметката каква да е модел и така нататак... Благодаря ви предварително.. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре е да кажеш с какви пари разполагаш и какво очакваш от колата?

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би да, може би не...momo903, страшен въпрос и тема.... :drunk::dj: :dj:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума!Много хора преди теб са питали за покупка на конкретен модел хонда.Поразрови се из раздел "Общи дискусии" - има много теми на хора, които са питали преди теб.Търсиш заглавия от рода на "Да си купя ли...", "Плюсове и минуси на...", "Малко инфо за...", "Предимства и недостатъци...", "Дайте съвет за..." и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина е добре да кажиш какви ще са ти очакванията от колата,малки данъци,малък разход,много бърза,гъзария или пък нещо по комфортно ? Можеш да си купиш и сивик и акорд и прелюд за тези пари но за да те насочат правилно е добре да отговориш за очакванията .Иначе успех и дано наистина си купиш хондица :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами от малък сам запален по хондите това се роди от един плакат още ми стои в гаража. Преди 8 месеца взех книжка и карам сега на татко Жигулката до маи месец тогава ще ми отпуснат парите наще.. Искам да е барзичка от рода от 100 до 140 коня гледам в мобилето ходите има доста ама се до 90 коня искам нагоре и ми каза един познат негов авер имал такава не можела да варви.. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами от малък сам запален по хондите това се роди от един плакат още ми стои в гаража. Преди 8 месеца взех книжка и карам сега на татко Жигулката до маи месец тогава ще ми отпуснат парите наще.. Искам да е барзичка от рода от 100 до 140 коня гледам в мобилето ходите има доста ама се до 90 коня искам нагоре и ми каза един познат негов авер имал такава не можела да варви.. :D

Извинявай колега но ми звучиш като поредното камикадзе по нашите пътища.Кола с 140кс. не е лъжица за всяка уста по-добре натрупай стаж и километри с нещо по слабо и тогава се хвърляй на големите коне .Говоря от личен опит .Това е съвета ми и повярвай много изтрадан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами карам от 8 годишен нямам никаква злополука да чукна на дърво. За това карането ми е слаб проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисерна тема - караш от 8 годишен колело ли? - но,преди цели 8 месеца си взел книжка.Щом карането ти е слаб проблем купи си наи-бързата за тези пари.....С колегата КОНИ не съм съгласен 140 коня не са много по принцип - важна е нагласата ,ако искаш да си като бързи и яростни и 60 коня ти стигат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че някой се качва за пръв път да кара едва на шофьорските курсове не означава, всички са така :D стига обидни подмятания при положение че не познавате човека. Като е взел книжка скоро не означава че не може да сложи в джоб половината форумни рейсъри и поучаващи го хора. та по темата: за тези пари ти препоръчвам 5ген ВТИ . 1.6 литра 160 кс (b16a2). Ако пък обичаш да си подобряваш колата и ти се отдават механичните интервенции ти препоръчвам да си вземеш 1.5 90 кс (д15б2) или 1.5 101 кс(д15б7), защото с малко доработки стават конкуренти на ВТИ :rolleyes: сега да не ме почнат Б-серия сектантите: Б-серията е по-добрата. по-добра основа за упгред ама по-скъпа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...преди няколко седмици имаше в мобилето 1.6втек 125 кончета за 4600 сребърна красавица хеч мисля,че ще ти допадне мощноста макар,че след като се нарадваш ще ти стане слабичка поне с мен така се получи почнах с 1.3 и след няколко месеца исках по мощна взех Втека ама и тя нещо слаба ми стана ако имаш възможност вземи ВТИ макар,че за тия пари ще е трудно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с пазарлъка може да се намери що годе читава ВТИ-ка за 5К . Еди, айде ти ми кажи заслужава ли си 4600 за малък Втек ? За мен малкия Втек не е никаква опция просто. Абсолютно безсмислен двигател като цяло особено за тези пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се напъвай много,майсторлъка е в бавното каране,ти караш от 8 годишен,но караш само пред вас и от 8 месеца имаш кетап,това не значи че можеш да караш.Ако питаш мен карай си Жигулката на Тате още 1 година,поотракай се малко по улиците а после мисли за нещо по мощно. Повярвай,знам го от собствен опит,никой не е безсмъртен.Аз се аучих да карам голям мотор с кош като бях 7 годишен,започнах да карам мотор соло на 12,на 18 прескочих една кола с мотора и от тогава се замислих за мотор,още нямам книжка за мотор,просто се познавам.Помисли над това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с пазарлъка може да се намери що годе читава ВТИ-ка за 5К . Еди, айде ти ми кажи заслужава ли си 4600 за малък Втек ? За мен малкия Втек не е никаква опция просто. Абсолютно безсмислен двигател като цяло особено за тези пари.

Не съм от сектантите на б серия , това искам да стане ясно преди поста ми :P така , каза 5 бона нали :yes: а момчето 5500лв 1. 5-та д15б2 се намира в момента в зависимост от състоянието на колата за - 1800-2200лв (тези цени са просто ориентировъчни ....пазарлъка прави цената) 2. б18ц4 се продава вече за по 2000 лв , б16а2 за малко по малко да го кажем 1700 3. салон от вти 300 лева грубо и на късмет работа 4. спирачки и окачване от аеродек 282 предни 262 задни (по добри от на вти-то) - 400 лева ( верно амортисюрите са по твърди и пружините са по високи става малко като бъги но пък има и зимен сезон :P винаги може да сложе от ег4 прожините ;) )5. няма да изпадам в подробности за малките останали разлики от 5-та ег4 и ег6 , като примерно лампичката за бензина и темподобни ...да ги кажем за 100-200 лева ще ги има и тия екстри (сега ще кажете ама АБС ама тва ама онова .... всичко влиза в цените по горе ...) равносметката е че ще му излезе по ефтино или същото да си вземе д15б2 да си сглоби сам колата , НО ще има + над ВТИ-то и то доста :P .... а с останалите парици(според зависи колко са останали) може да си направи нужните доработки за да е спокоен че Д-серията няма да му диша на вратлето ;)Живи и здрави ;) Редактирано от Ivaylo Yovchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хем е така хем не е защото в момента само на Даркоси мотора е на тея прилични пари а и другия фактор който е че си сметнал частите ами труда по тях ? който понякога може и да е по скъп зависи а що се отнася до ег6 на тея пари не е невъзможно но първо трябва да намери такова хаха аз автентични 6-тици съм виждал само 3 или 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво без да се сърдиш но тва по горе което каза някак си не е реално.Тва си е мое мнение . . За 5000лв. ако се сглоби истинска 5г. хетч ВТИ със изброените от тебе екстри и ако се получи кадърно, аз ще ти я купя веднага . Предпочитам да си дам 6000лв. но да си купя истинско ВТИ. И тия Цени 1700лв. за пълен суап , 1800лв. читава 5г. нетч Д15 и другите неща нещо не ми се връзват но ти си знаеш.Да питаме колегите от форума кой ще си продаде читавата 5г. хетч д15 за 1800лв.? Говорим за истинска читава кола , а не с ръждички по вецдите , ръждички по праговете , мотора и гори масло , но нали ще се сменя , имала е лек удар отзад но не е страшно .Ще ти дам Пример ,Сериозен и реален пример , ако някой има ще го купя.Купувам салон за ВТИ , всичко от до до 300лв. от кола с ляв волан . Едва ли някой ще ми предложи но.............. и т.н.Относно Темата , колега купи си кола която ще ти харесва и ще те радва как върви , ако ще се пребиваш ще се пребиеш и с кола 50 коня , всичко зависи от това с колко сиво вещество разполагаш и как го използваш. Купи си най доброто което може да се купи с горе спомената сума и от към вървеж. А според мен тва е ЦРХ-2г. ВТ или Сивик 5г. ВТИ.

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цените на Б18 и Б16 винаги е имало и ще има моментнта евтина оферта било за двигател или цяла кола или каквото и да е.Но не най-тънката оферта определя пазарната цена, а търсенето и естествено предлагането.Не че няма да се намери ВТИ за 5000 лв...аз съм имал няколко и Стамен също и ни е ясно за малко пари какво се взема.Първото си ВТИ купих преди 5г мисля за 6000 лв което беше на половин цена от пазарната :P.Колата бешя смляна,но мерака голям.За да я докарам до състоянието което заслужаваше похарчих към 2,5 бинки още.Успех с търсенето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен суап на д15 с Б серия ще излезе повечко от това да си вземе фабрична ВТИ-ка . По скоро имах предвид да се барне нещо под капака на Д-то не да се сменя двигателя. Все пак си остава малък данък, по-евтина поддръжка и горе долу приличен вървеж. А за читавите д15 и цените ..... много пъти съм го казвал: това че тук във форума хората си мислят че карат най - запазените и уникални коли , не означава че реално колите им струват толкова, колкото им искат. Пресен пример : купихме кола НЕ от форума (поради горната причина) - 5 ген седан Д15 в перфектно здраве (за годинките все пак) за 2200 лв. Пък после някой да върви да ми обяснява че неговата д13 била уникална за 3500 лв или 4 генерация д16а6 (конкретен пример) за 4 бона ........ освен цените не видях какво им беше уникалното на тези коли или кое им струваше толкова . И после хората се чудят защо не им се продават колите .... ами да отворят мобилето да видят какви коли за какви пари има и да помислят малко .

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки иска бърза кола, всеки(вече) кара да кажем 100/120коня и по ред причини иска да скочи на 160/200коня и т.н. Но колкото повече коне, толкова повече пари!По твой пост се подразбра, че парите ще дойдат от мама и тате? Предполагам осъзнаваш, че с купуването на каквато и да е кола ти започват разходите!? Лично за мен си материално зависим, като такъв да хвърлиш всичките 5000/5500лв.(ако ти е толкова бюджета само) си е пълна глупост! Първо - реши сам за себе си каква кола искаш - спортна или семейна. Искаш ли ефекта на пеперудата да е на 100% ("хем бърза", хем спортна) си вземи CRX. Ако искаш семеен автомобил си вземи 4врата хонда. Компромис според доста е 4/5г. хечбек - докарва спортна визия, доволно си бяга и може да натовариш челядта до село.Второ - купи си автомобил според джоба. Две до три хиляди най-много, за тези пари ще си намериш на 100%. С остатъка ще може спокойно да го обслужиш, да сложиш някоя друга циганийка по него, да сипеш резервоар бензинка и да почерпиш за придобивката.Трето - не си мисли, че като скочиш(ако скочиш) във ВТИ ще летнеш. Според мен всичко опира до 3-те златни точки:. задкормилното устройство. самият автомобил. практиката задкормилно устройство-автомобилБез да те отчайвам...на този етап си далеч и от трите. После/следпис:Скоро си купих втори CRX, платих го на 2800лв. нищо, че продавачът му искаше 3700лв.! Колата е в много добро състояние, верно си има дребните забележки, но на тези гладни години 900лв. от където да ги погледнеш са си 900лв. - пазарлък му е майката!После/следпис 2:Пенчо, платил колата си на 3900лв., за една година бензин и китаиски тунинг му е стъпала на 6237лв. - Това означава ли да му ги платя!?После/следпис 3: Митко матрапаза, докарал хонде на 1500лв...Иска й 6100лв. понеже е 140коня и 20магарета(ВТИ), има ляТна джанта, изпран салон, прикрити с боя ръжди, шлайфани дискове(уж нови), уж сменени консумативи и т.н. - Това означава ли, че колата му е читава и трябва да му я платя!? Всеки знае целта на матрапазите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата ivankrystev, най-важно е добре да си прецениш парите (защото само едно облужване,регистрация,винетка,гражданска,д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хем е така хем не е защото в момента само на Даркоси мотора е на тея прилични пари а и другия фактор който е че си сметнал частите ами труда по тях ?

Не е само на Даркоси има доста хора който продават Б-серия на тези пари , някой ги пускат в форума други НЕ! Труда не съм го слагал защото ако му се кара такава кола това значи че ще трябва и да я поддържа , което пък значи че ще трябва да понаучи това онова (освен ако няма грешни пари за "майстори" , които да му я правят , което пък от първия му пост си личи че не е така :D )

Иво ....

Не се сърдя брато даже напротив радвам се че всеки си изказва мнението ...Сега и вие не ми се сърдете ама .... И аз не вярвах че ще си го намеря този салон за подобни пари (повярвай ми бях готов да дам цените обявени по интернет които варират от 400-700$ всичко , сам знаеш че като искам нещо не стискам париците в раката но всичко си има разумни граници ) но си пуснах темата и си го намерих ... няма да казвам имена и т.н. но 1-2 седмици след това ЩЕШЕ да има още 1 такъв салон на 50лв по скъпо от това което съм казал.... Другото за читавата д15-ска за тези пари ПОВЯРВАЙ ми има!!!! че даже и купета перфектни излизат за тия пари ... стига гледа с тия очи само в тоя форум :) Терориста го е казал много правилно 2 мнения след тебе ... А пък ако ти се кара това вти за 5 бона извади парата и ще ти я сглобя , пък после ше почерпиш :D Повече няма да коментирам по този въпрос казах каквото имам да казвам :D Редактирано от Ivaylo Yovchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги сметнах всичко да БИВА ~ 6000 лв За самоделка :D:):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...