Jump to content
Данаил Коев

Неприятен проблем с паленето.

Recommended Posts

Здравейте колеги!От около месец карам Civic шеста генерация - англичанка. Ден след като си я купих от детско любопитство реших да пробвам дали пали и с червения ключ (по-късно разбрах за какво е). Както и да е. Естествено не запали. С черния ключ след това след две - три проби запали и след това три седмици я паля на ден поне по три пъти и няма проблем. От два дни обаче започна да прави мизерии. Не пали. Опитвам с разни чалъми - напред назад с ключа, пъхам вадя. Досега съм открил, че става с врътване на контакт, изчаквам да спре да мига зеления индикатор на имобилайзара, изключвам и включвам много бързо и запалва. Но и това се случва веднъж от около 15 опита. Абе с две приказки докато запаля въртя ключа като ненормален едно десетина минути и мръзна в колата. Изчетох първите пет страници, върнали се като резултат от търсенето ми на 'имобилайзер' във форума, но подобен проблем не открих. Някой сблъсквал ли се е с това? Като не броим червения нямам друг ключ и не мога да пробвам дали проблема е в ключа, но ме съмнява. Колата е след фейслифт и четох, че препрограмирането струва дебела пара, а след всичките му регистрации и ремонти (2000лв) не ми се отделя с още пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си добре клемите на акомулатора , може да са окислени и да ти прави ми зерии , при мен беше това. Има ток но не стига да завърти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щом ти изгасва зелената лампичка на имобилайзера, значи не е от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато дадеш на контакт с черният ключ ,казваш че мига лампата на имобилайзера или свети 2-3 сек и изгасва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С черния ключ като го вкарам и дам на контакт и мига два - три пъти и загасва. Врътвам следващата степен за да запали, но не пали. Като извадя ключа също мигва три - четири пъти и угасва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи с червеният ключ си си прецакал обучението на черният.сега с процедура трябва да се преобучи. не е сташно.така е .то си пише в никакъв случай да не се слага,ама айде де пусто му любопиство.

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...