Jump to content
70nK@7@

има ли тема за монтаж на АГУ в д15б2

Recommended Posts

колеги ако има такава тема ще ми е от голяма полза...едни познати ще ми монтират газовата и ми се иска да видя каде слагат изпарителя и от каде хващат водата...аз мисля да я хванеме от парното без тройници ,а да мине през изпарителя направо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно маркуче от блока или главата не съм сигурен - та от там върви към всмукателния колектор - отопление, може да го заместите него със два други маркуча вход-изход за изпарителя. Според мен т'ва място е най-практично...а не да се реже парното, да се наставят глупости и да се прави мацано дупе с тикви точно на половин педя от удобното маркуче. :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледах има 1 маркуч от блока към радиаторчето на парното ,който перфектно би ми свършил работа,но минава през нещо което не можах да разбера какво е ....ако някой знае да казва.....колегите с газови да споделят също....да слагам ли клапан на бензина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изпарителя можеш да го сложиш на левия ланжерон(не шоферския, а другия), насочен с тънката му част по посока на движението.много газаджий хващат водата от парното, но това не е добро решение(лесно се получава въздушна възглавница, губи се парно и кво ли още не). най-добре както ти каза колегата по горе от отоплението на колектора. без два тройника няма да минеш от където и да хващаш водата и доста скоби. маркучите не са скъпи(2-3 лв метъра), направи я както трябва, за да нямаш проблеми за напред.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми казаха че с 3ниците ставало не оглаждало толкова добре колкото ако мине директно през парното.Не искам да пестя пари от маркучи и т.н а искам да стане както трябва и не всеки ден да се чудя от каде са ми проблемите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ако го варжеш дирекно да минава водата от маркуча за радиатора, през изпарителя и от там в радиатора на парното и ти направи въздушна възглавница кво става? нямаш парно, нямаш движение на течноста в малкия кръг, от там прегряване и в чувала :lol: тва , дето е написано по-горе е правено и проверено, не измисляй нови схеми, да не плачеш после. тройника ти пречи толкова, колкото и щуцера на радиатора например, демек николко. слагай си както трябва всичко.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай изпарителя да ти е колкото може по ниско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...