Jump to content
raddev

Английска или Японска Хонда ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, решил съм да си взимам хонда акорд 99 - 00 год. 1.8 VTEC или 2.0 VTEC седан и от 1-2 месеца си търся добър екземпляр!Та имам един въпрос който доста ме тормози, има ли хонди от този модел които да са "Made in JAPAN" сглобка или всички са "Made in U.K." ???Защото съм слушал кофти неща за английските сглобки?До сега всички които гледах са англичанки.Моля някой компетентен по темата да даде акъл, ще съм адски благодарен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

японските са с две врати,и всички истински коли са с две врати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) хехе.човека може да си търси семеен автомобил.вземай японското.като гледам какви англичани са понаселиха по нашия край ако такива правят и коли,ще е като руски автомобил произведен в петък. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тва е , с две врати съм виждал японска НО с 4 врати 99- 00 год. Японска, не съм виждал до сега и даже няколко човека вече ми казаха че този модел са само англичанки и за тва всъщност пиша тука .Може някои да каже с какво английските са различни от японските, има ли някакви различия по частите или нещо друго или тва просто си е поредния слух?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами излъгали са те. Има Сивик с 4 врати които е японски. Седан е. Английските са хечбеци с 5 врати и комбита. Седана изглежда така:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...Civic_sedan.jpgТочно този на снимката е точно 99-01 фейслифт модел. Ето и преди Феслифта (96-98):http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ic_LX_sedan.jpgДругото което е че няма двигател 2.0 VTEC през тези години. 1.8 VTEC се монтира само на английските Сивици ВТИ. Японските са с 1.6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, My bad! :);):);) Сега по темата:Значи Акорд, поколение 99-02 има хечбек и седан, които се правят само в англия с двигатели 1.6 - 116к.с.; 1.8 - 136к.с.; 2.0 - 147к.с; 2.2 - 212к.с. (препоръчвам); и 2.3 - около 150-160к.с.(не съм сигурен)Освен тва има и американса версия седан и купе с двигатели 2.0 - 147к.с.; 2.3 - около 150-160к.с.(не съм сигурен) и 3.0 V6 - 200к.с.Отделно си има и някви модификации само за японския пазар но за тях намам данни.На акорд призводството за европейския пазар се мести в япониа за седмото поколение което е от 2003г.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се надявах че ще намеря Made in JAPAN :)Добре де кви са разликите, английските са по-некачествени ли ? Има ли няква разлика в краина сметка , аз така и не разбрах !Иначе инфото преди това беше доста полезно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам един продукт за да може да е "маде ин юръп" и да няма мита, трябва 40% от него да са "местно производство". До колкото знам основните агрегати и компоненти са "слънцепосрещащи" а купето, някои пласмаси и кабелаци, и зглобяването естественно са "островно мъгливи" :drunk: Мойта е Английска, при това внос от Италия и не е много ясно кое поради защо се е прецакало, но със сигурност е по-важно за 10 годишна кола - кой и как я е поддържал. За почти 6-те години откакто я имам съм неочаквано доволен , а дреболиите най вероятно са от англосглобката, както и от някои БГ майстори. Ако не робуваш на предразсъдъци и ти трябва четириврат автомобил, според моето впечатление си заслужава - стига да е в нормалното си състояние и впоследствие да я използваш по предназначение. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се надявах че ще намеря Made in JAPAN :drunk:Добре де кви са разликите, английските са по-некачествени ли ? Има ли няква разлика в краина сметка , аз така и не разбрах !Иначе инфото преди това беше доста полезно!

Защо не потърсиш американска сгл.Това което съм чел по авто списанията е че J u US сглобките били със спец.антикорозионно покритие.По WIN-а щесе ориентиращ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамериканска - освен покритието, окачването е подсилено, екстрите безброй, а освен това е доста по-широка и удобна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно антикорозионното покритие имам днешни коментари - слагах си калобрани. Уж оригинални но 2-та не паснаха идеално (сигурно щото са английски), но мисълта ми е за друго. От любопитство отворих да видя кво стАа зад пласмасовият подкалник (долу при прага м/у предната врата и калника) там където 10 години предните гуми са набивали кво ли не и където е "затворено пространство без вентилация". Еми като ново си е :hondarulez: Преди месец водих колцата на майстор щото си огънах "меката връзка" , та той рече че по-здрава 10 годишна "уличница" не е виждал. Относно окачването е имало случаи в които са ме питали " ей как я заобиколи тая дупка" на което само дигам рамене и си признавам че не съм успял но просто не се усеща така както изглежда :D щото е доста "енергоемко" а и още си е здраво и си вози комфортно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ходя да гледам една хонда 2.0 V-tec 2000 год. , пък дано е добър екземпляр, макар че цената е 6500 кинта и съм малко предубеден, доста евтино ми се струва и то за големия мотор.Сигурно нещо няма да е както трябва........ уфффф, тегава работа си е да намериш добър автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

англия му е майката :tooth: има ли значение каде е сглобявана ве колеги англия япония канада ХОНДА ДА Е :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение ... европейските са по-бедни на оборудване . В американските винаги има повече "джаджи" - факт! :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На английските им се разлепят таваните - поне на Сивик, доста неприятно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много повече части има за японските хонди спрямо английските !

Сигурен ли си?Аз имам английски Сивик, и смея да кажа ,че цените не са много високи, и се намират по-често от японските.Лични наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали говорехме само за Акорд, стига само сивика тва ,сивика онова.Оня ден говорих с един чичак, който продава японски авто части, та той вика че няма разлика м/у частите на английските и японските акорди ...пък незнам ..... Викам си " ми сигурно, нали всички се правят в турция и китай" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,ето ти две таблици с кодове кой къде е произведен.Отнася се за Сивик ,но може би и за останалите модели Хонда.Номера на шасито си показва къде е произведен.Дано ти помогне Първата е за седан(4врати) ,а втората за хечбека(5врати)

 

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има японска версия на акорд от 2000-- год. Но надали ще можеш да го намериш някъде в Европа :thumbs1:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...rd-wagon_01.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова търсене, гледане и ПИТАНЕ :) :)Смело и гордо мога да се нарека Хондаджия :))Сдобих се с Акорд 99г. 1.8 Vtec и съм меко казано удивен от този автомобил, мисля че открих моята марката автомобил!Едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички колеги от форума ,които ми помогнаха с инфо !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, честита да ти е новата придобивка и успех, ще чакаме снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито много да и се кефиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха така и честито "побратиме" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Преди в мобилето се продаваше такъв акорд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен Колега,много безаварийни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази на снимката не е негова. Колегата пише, че я е видял в мобилето. Чакаме истинската :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...