Jump to content
pashion

Проблем с повдигането на стъклото на англичанка

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам проблем свързан с повдигането на стъклото на шофьорската врата на англичанка. Мислех че е от механизма, поръчах си втора ръка един, смених го но не е и от него. Стъклото се сваля, но при вдигане излиза навън, има някакъв луфт самото стъкло и върви по лайсните които го прикрепят отстрани но не излиза както трябва. Ако някой е имал такъв проблем и го е разрешил нека да пише как или къде мога да го оправя.Аз съм в София, а ако някой може да го оправи, нека да ме офертира, ше се почерпим:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти се крие във релсите (водачите на стъклото), имат регулиране. Можеш да ги приближаваш или отдалечаваш една от друга, и по този начин да фиксираш стъклото да се движи в тях без да излиза или мърда. Настройката е доста капризна и иска внимание, освен ако не я улучиш от раз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах същия проблем но при мен, стъклото се беше разлепило от самия държач които е на сталкото ( пластмасата в която влиза стъклото и се хваща за механизма който го движи ) но при теб може да не е това но все пак погледни , но има предвид че може да изглежда добре, а да е разлепено. успех :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,И аз имах подобен проблем с това стъкло. От нета намерих един контакт и се свързах с човека. От София е. За 1 ден ми поправи проблема, който беше износена ос на ножицата. Струваше ми 50 лв. Доволен съм от свършената работа. Това е сайта: www.madjarov-service.com. Наявам се да съм ти бил от полза. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да пипна релсите смених 2 механизъма със здрави втулки без задоволителен ефект. По някога е достатъчно да се смени втулката, но ако релсите не са добре настроени няма много ефект. Пожелавам на колегата да е само от втулката и да не се занимава кой знае колко.

Колега, отиваш при стругар с механизъма, ако е втулката разбира се, показваш му го и му даваш задача да ти замени втулката (очертана в червено на схемата), като гледа да не оставя луфтове. Монтираш си го обратно и гледаш дали е добре. :(

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също може да помогне ако смаже механизма с вюрт- течна смазка - а гумените уплътнения с течен силикон гумените уоплътнения задржат прозореца и той върви накриво и излиза от тях - или чупи пластмасата която държи прозореца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм го имал този проблем и беше от втулката посочена от Стефан. Ремонтираха ми го в един сервиз в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам проблем с дясното стъкло че се вдига много бавно,ако лявото е за 5 сек,на дясното му трябват 10сек.Някой ако знае къде да търся проблема ще съм благодарен.Отварях кората на вратата като шумоизолирах ,но на пръв поглед няма проблеми по механизма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да се провери тезата на Николай, защото и аз съм имал този проблем. Смазването на уплътнението със силиконова смазка е най-вероятния проблем, а и най-евтиното и бързо решение - 2 мин макс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мерси за написаното и дадените съвети, ще пробвам пак с това за намазването на уплътнениятаи ако не стане ше се търсим с майсторите.Щом го оправя ще пиша.Хубав ден на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми излизаше стъклото от гумите но си го оправих.Свалих кората и забелязах че има големи луфтове в кръстачката, в ляво има една гайка на която е хванат единия край на релсата,отвора е направен раздвижен от там да се обират луфтовете и да се регулира.Но моята гайка беше свалена докрай.Тогава махнах гайката и изкарах шпилката и с една кръгла пила ьможе и с бургия удължих отвора надолу.Сложих максимално надолу тази гайка и я стегнах и се оправи, значи някъде не повече от 5мм.защото ще започне да се напъва много.Но това е най безболезнения начин.!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта се оправи с корекция на кръстачката и наи-вече с течна силиконова смазка в шейните!Майстора при който първо ходих каза да си търся нов механизъм или цяла врата :) Аз не разбирам и отидох при едно приятелче дето дето се вре навсякъде и не ми отказа да пробва-след един час имах работещ като нов механизъм пък не е автомонтьор човека ами просто се нае да пробва да ми помогне щото нова врата -баси скъпотията пък с вдигнат джам лятото е ужас и така вече 2 години е пушка !!! на масторите това мога да кажа !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми излизаше стъклото от гумите но си го оправих.Свалих кората и забелязах че има големи луфтове в кръстачката, в ляво има една гайка на която е хванат единия край на релсата,отвора е направен раздвижен от там да се обират луфтовете и да се регулира.Но моята гайка беше свалена докрай.Тогава махнах гайката и изкарах шпилката и с една кръгла пила ьможе и с бургия удължих отвора надолу.Сложих максимално надолу тази гайка и я стегнах и се оправи, значи някъде не повече от 5мм.защото ще започне да се напъва много.Но това е най безболезнения начин.!Успех!

Браво колега, това с удължаването на отвора май наистина ще проработи, ако стане ще пиша да знаят и другите колеги :)Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,има ли развитие по темата защото и аз имам същия проблем даже днес не можах да си вдигна прозореца до край ;) .Отворих вратата наместих уплатненията и сега съм разкачил коп4ето за стъклото и ме е страх да пробвам щотото пак може да стане същатата история.Интересното е че и при мен има наистина луфт но днес нямах ,много време да се занимавам но утре ще опитам и ще пиша ;) до скоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...