Jump to content
georgivanov1

Разход на гориво Fk2

Recommended Posts

Здравейте колеги,скоро се сдобих с ново возило и засега мисля,че ми харчи множко,според характеристиките по каталог дават 6,7л/км комбинирано. На мен засега ми дава 8,5 л/км.Въпроса ми е дали с разработването на мотора разхода ще спадне,защото при предишният ми Сивик даваха 6,5л/км по каталог и харчеше толкова.В момента колата е на 3500км,нека който има такъв Сивик или който знае подробности споделиМерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля бях писал това и в друга тема.Градско в София , средно ми дава около 10 на 100 , ама аз си натискам десния педал.За експеримента на 300 км магистрала и първокласен път с плавно и леко каране - 6.7-6.8 на стоСофия - Слънчев бряг с максималната възможна скорост в не много натоварен трафик - около 9 на сто.На магистралата със 160-190 дава около 10.5 на стоако заковеш 137 на 6-та с автопилота , разхода е 6-7 на 100.Засякъл съм последните 8000 км на брояч Б - середен разход 9.2 на 100Дано съм ти помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9.5-10 градско и ~6.5 извън седан 1.8 140 коня

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Mерси колега,но намираш ли разлика откакто я купи на 0 км и след 5/6000км ,има ли разлика в разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моето каране , не .... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марто 300км да ти е дало 9, повярвай ми не си карал с максимална скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взехме чисто нова кола (преди 2 години) беше на 10км отначало много се чудехме защо гори толкова много (в смисъл доста над спецификациите), като стана на 10 хиляди километра взе да се подобрява разхода и колата осезаемо взе да "дърпа" повече. На 25 хиляди се отпуши напълно и разхода си дойде като по книжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...На 25 хиляди се отпуши напълно и разхода си дойде като по книжка.

Mерси,и аз така предполагах,защото старият ми Сивик го купих втора ръка и си харчеше като по книжка.Този ми харчи доста повече от дадените характеристики та затова питам дали ще свали разхода и след колко км. горе долу.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...един приятел като си взе нова Зафира дизел също му даваше голям разход ходил в сервиза и му казали,че след като понавърти километри ще падне разхода :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марто 300км да ти е дало 9, повярвай ми не си карал с максимална скорост

!!!Така е ..Все пак има и 100-ина км дето не е магистралая околоврастното на Ст.З и Сарафово-Сл.Бряг и там не съм екстремист ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...