Jump to content
ivoto

Призовка от КАТ по пощата

Recommended Posts

Днес получих по пощата призовка да се явя в КАТ на Дървеница. В нея пише, че съм извършил нарушение на Закона за движение по пътищата на дата... в ... часа. Какво точно не пише.Някой получавал ли е подобно нещо? Призовка не трябва ли да се връчва лично от призовкар срещу подпис на получателя?!Ако не отида, какво ще стане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно си заснет от пътна камера с превишена скорост и те викат, за да ти покажат записа и да ти вземат книжката за съответния период от време спрямо това с колко си превишил скоростта. за нарушение тип минаване на червено итн никой няма да се занимава, така че най-вероятно е превишена скорост. не се учудвай, това вече е тяхна практика. относно това дали да ходиш - да, отиди, нямаш избор, само ще стане по-лошо за теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за нарушение тип минаване на червено итн никой няма да се занимава

Е тук бъркаш колега. И заминаване на червено пращат честитки. Абсолютно сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тук бъркаш колега. И заминаване на червено пращат честитки. Абсолютно сигурно.Абсолютно вярно на 100%, като понякога забавянето в призовката може да е в рамките на 4 месеца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно пращат честитки за всичко - нали един човечец се оплакваше по ТВ, че му пратили за настъпване на стоп линия. Да им се начудиш откъде имат достатъчно персонал да ги обработва.Колега Аз съм имал една честитка от 2007, но така и не съм разбрал за нея (вече не живеех на адреса). Показаха ми записа след половин година, когато ходих в КАТ за друг акт (лелката от гишето ме прати в стаята за филмчета).Там обясних, че пускането в пощата не е 100% гаранция, че човек ще я получи, а ако призовкарите са си вършили работата - можеха да намерят на адреса човек, който да поеме отговорността да ме уведоми и да ми я предаде.Катаджийката млъкна, показа ми филмчето и ми писа акта за 20лв... Може да се случи и по-заядлив индивид и да иска да те глоби (100-200-500лв) за това, че не си се явил, но е редно и да докаже, че призовката е връчена по надлежния ред. За съжаление последното е задължително само в Наказателно-Процесуалния Кодекс, а в Административно-Процесуалния или в ЗАНН май не го пише.Ако има някой адвокат може да ни консултира дали всички призовки задължително се връчват по реда от НПК или за административните нарушения може да се подхвърлят и в пощата? А ако ми разбият пощата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко по НПК трябва да ти се връчи на ръка.останалото могат да ти го сложат на постелката на вратата, на вратата, в пощата и т.н.Призоваването също така може да се осъществи и по телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратиха ми такова преди 5 месеца......не отидох.Според мен най-добрия вариант е да не отидеш и да не реагираш,в кретенска държава се прави на идиот и всичко ще е наред. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз един път минах покрай патрулка с превишена скорост и не ме спряха и си мислех че съм се разминал, но след месец получух честитка. Отидох в КАТ, показаха ми клипа, платих си глобата и това беше. Така че колега не се уудвай от това, че са ти пратили чеситка, а по добре иди да видиш защо са ти я пратили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше за минаване на червено - 50 лв. + 10 точкиАко се премине цялата стоп-линия, дори и да не се навлезе в кръстовището, пак е нарушение (питах в КАТ).

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

30% от общия брой на нарушенията по видео доклад е заради настъпване на стоп линията на кръстовищата. Яко нали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кретенизъм...По принцип давността на констатирано нарушение по ЗДП е 1 година, в рамките на която трябва да се установи нарушителя (ако не е установен) и да се състави АУАН. Ако пък е установен предварително, срока е 4 месеца. След тая 1 година ни акт могат да ти напишат, ни постановление, нищо. Примери от съдебната практика показват, че такива просрочени актове / постановления падат в съда.Те затова искат да приемат в закона - актовете да се пишат на собственика, когато нарушителя не е установен. Тогава се хващат двама "автоконтрольори" и пишат акт на собственика в негово отсъствие и всичко е точно. Тогава ще е трябва да регистрираш колата на баба си !!! Колегата Mercuri може и да се е разминал, ако не отиде още няколко месеца до КАТ. За момента като отчаяна мярка е отказът от административни услуги (смяна на книжка, рег. на кола, др.), ако не си се явил на призовка.В Китай снимките и глобите от камери се изпращат освен по нормалната поща и по e-mail-a, също така могат да се плащат по интенет и никой, ама никой не се занимава с глупости да ходи и да виси по КАТове... Е тва е комунистическа държава, ама на светлинни години пред нас...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...