Jump to content
ВладоВТ

Малък проект за часовниците

Recommended Posts

Направих малко обновление на таблото с уредите. Дано ви хареса. Сасега ще постна само крайния резултат. Тези дни ще кача и кое как стана :D Надявам се резултатът е сполучлив. Идеята взех от тук! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шшш момчета, това да не е един друг форум с пернишка ориентация. Спрете да кичите хубавите ни коли с ненормални псевдотунинги.Пълна скръб. Голям кич. Какво по - дяволите си направил с хубавата кола ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в първия пост е идеята(взета от форума), като при мен става въпрос само за частта под стъклото, другото си остава оригинално. Ето какво се получи:

 

Преди:

 

Публикувано изображение

 

След:

 

Публикувано изображение

 

А за кучето и опашката си знаете :D

 

Имам и снимки в процеса на изработка. Ако има интерес, маже да ги приложа с описание кое как става. По светло ще направя и снимки как изглежда всичко в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих малко обновление на таблото с уредите. Дано ви хареса. Сасега ще постна само крайния резултат. Тези дни ще кача и кое как стана :huh: Надявам се резултатът е сполучлив. Идеята взех от тук! Публикувано изображение

И това ако не е една варненска бегачка :D:D Идеята и на мен ми допада. Мисля и аз да приложа тая хватка :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отчаяно вече 2 години се мъча да върна стока на седана но все още не мога да се отърва от всичкия тунинг които е понесла през годините а вие с ко се занимавате.Няма по добре от това което е измислил JAPANA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра наистина ,на живо е по-красиво :D А стрелките как ги боядиса...сваляли ги или ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра наистина ,на живо е по-красиво :D А стрелките как ги боядиса...сваляли ги или ?

С риск да отнеса още някоя подигравка :huh: - стрелките ги минах с червен перманентен маркер, без да ги свалям. Получи се перфектно. Очаквах да има разлика в тоновете, но за моя радост цвета стана все едно винаги са си били така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето все пак и нещата, които направих:

1. Разглобих таблото(развиват се само 3 болтчета - 2 точно от долната страна на сенника на километража и едно, скрито зад бутона на аварийните светлини) и извадих панела с уредите(държи се на още 4 болта, като се вадят и 2 куплунка с кабели).

2.Отделих прозрачната пластмасова част от основата с тънка отвертка. Поне при мен се получи лесно.

Резултатът е ето това:

Публикувано изображение

3.Пластмасовия панел около чосовниците се отделя, чрез откачането на 6 чопа. На гърба са разположени светловоди за ринговете и празрачни инициализации за лампите по таблото.

Публикувано изображение

Те се отстраняват с лек натиск(на чопове са), за да не попадне боя върху тях.

Публикувано изображение

4.Всечки повърхности, които щях да боядисвам(бялата част от стрелките и черната пластмаса около часовниците) почистих добре със спирт.

Публикувано изображение

5.Една по една боядисах стрелките с червен перманентен маркер(тънък, най-обикновен за надписване на CD).

Публикувано изображение

Така изглаждат вече всички в червено:

Публикувано изображение

Забележка: Стрелки не съм вадил.

6.С бял спрей боядисах това:

Публикувано изображение

 

Ето и крайния резултат:

Публикувано изображение

 

За някои може да е интересно решение, за други - "пернишко"(нищо против перничани :D ). Отнема около 2 часа, излезе ми 7лв.(за спрей и маркерче) и поосвежи моята баба Honda.

 

Всичко добро на всички фенове!

Редактирано от ВладоВТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало фен евала :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с бели километражи дали нямаше да е по добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отчаяно вече 2 години се мъча да върна стока на седана но все още не мога да се отърва от всичкия тунинг които е понесла през годините а вие с ко се занимавате.Няма по добре от това което е измислил JAPANA

:) Ела ни на гости за един ден и ще видиш как ще ти изчезне всичкия "тунинг" ;) Вече сме се специализирали в това ;)http://img72.imageshack.us/i/dsc00483b.jpg/http://img194.imageshack.us/i/dsc00623r.jpg/ (вече и капака е сменен) за вътре да ни ти пускам снимки какво беше ;) Иначе всеки си прави колата както му харесва. Важното е като се качиш в нея да ти доставя удоволствие ;) ;) Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето все пак и нещата, които направих:

1. Разглобих таблото(развиват се само 3 болтчета - 2 точно от долната страна на сенника на километража и едно, скрито зад бутона на аварийните светлини) и извадих панела с уредите(държи се на още 4 болта, като се вадят и 2 куплунка с кабели).

2.Отделих прозрачната пластмасова част от основата с тънка отвертка. Поне при мен се получи лесно.

Резултатът е ето това:

Публикувано изображение

3.Пластмасовия панел около чосовниците се отделя, чрез откачането на 6 чопа. На гърба са разположени светловоди за ринговете и празрачни инициализации за лампите по таблото.

Публикувано изображение

Те се отстраняват с лек натиск(на чопове са), за да не попадне боя върху тях.

Публикувано изображение

4.Всечки повърхности, които щях да боядисвам(бялата част от стрелките и черната пластмаса около часовниците) почистих добре със спирт.

Публикувано изображение

5.Една по една боядисах стрелките с червен перманентен маркер(тънък, най-обикновен за надписване на CD).

Публикувано изображение

Така изглаждат вече всички в червено:

Публикувано изображение

Забележка: Стрелки не съм вадил.

6.С бял спрей боядисах това:

Публикувано изображение

 

Ето и крайния резултат:

Публикувано изображение

 

За някои може да е интересно решение, за други - "пернишко"(нищо против перничани :lol: ). Отнема около 2 часа, излезе ми 7лв.(за спрей и маркерче) и поосвежи моята баба Honda.

 

Всичко добро на всички фенове!

колега направи и нощни снимки,да видим ефекта на червените стрелки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отчаяно вече 2 години се мъча да върна стока на седана но все още не мога да се отърва от всичкия тунинг които е понесла през годините а вие с ко се занимавате.Няма по добре от това което е измислил JAPANA

стига хейтъри бе! ти сляп ли си бил, като си купувал колата си? ама заради "накичения тунинг" е била непродаваема на нормална цена, и за това си я взел на тънката лайсна, нали?всеки сам си поема риска като си "цигани" колата. то е ясно, че с такива "подобрения" цената на колата пада значително, но пък щом им харесва - защо не?идеята не е дали ви харесва резултата или не, важното е, че процеса е добре документиран със снимки, и на някой ако му се налага отваряне на таблото, или боядисване на елементи (не е задължително по същия начин), тук има полезна информация и добри идеи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...