Jump to content
Sign in to follow this  
rEsPeCtiVe

Проблем - Странни звуци от мотора,работи като дизел

Recommended Posts

Някой не е ли намерил източника на почукването в нашите Хонда мотори?

И аз да се включа при тракащите :rolleyes:Направих две видеа какво се чува в купето на студен и топъл двигател. Забележете че се чува само когато има детонация.

Някакви идеи дали това е от Lost Motion Assembly, или някои лагер? ;)
Темата е стара, ама искам да кажа какво направих, което НЕ реши проблема с тракането от клипчетата:- почистени и раздвижени LMA- сменен тампон на двигателя - този под всмукателния колектор

Въпреки старата тема реших да питам някои намерил ли е проблема с тракащите Хонди?Ако някой разбере от какво е нека да пише тука,че много колеги се опакват.

Здравейте.И аз съм питал, къде ли не. От две места чух за в-тек успокоители(това е за хондите с в-тек). Стрували към 200лв. бройката. Не било проблем и така да се кара, ако не ви дразни. Но зависи от вида тракане, така е при мен.Успехи.

VTEC успокоителите не струват 200лв бройката. Те са 4 броя и цената на бройка е около 8-10$, НО...зависи от тракането. Виж/Чуй клипчетата от линковете. При мен трака така. Не е от VTEC успокоителите, защото ги почистих и се движат чудесно (както и преди да ги почистя, ама викам айде...така и така съм ги свалил)

VTEC успокоителите не струват 200лв бройката. Те са 4 броя и цената на бройка е около 8-10$, НО...зависи от тракането. Виж/Чуй клипчетата от линковете. При мен трака така. Не е от VTEC успокоителите, защото ги почистих и се движат чудесно (както и преди да ги почистя, ама викам айде...така и така съм ги свалил)

При мен тракането е различно. Успех с разрешаването на проблема.

При мен тракането се чуваше единствено в купето! В два,три сервиза не усяха да намерят проблема и остана неразрешен!

А за това време откакто се е появил проблема към година и половина гледам е стара темата не се ли усилва това тракане?Не си ли забелязал от нещо да се влияе от видове масло или топъл /студен двигател?

от тогава смених още две Хонди :( Дори бях забравил че съм имал такъв проблем,добре че някой е повдигнал темата !!!

След дълги проучвания за причината за въпросното тракане

както може да прочетете в коментарите под видеото, звука е от бензинопровода (в коментара пише бензиновия филтър).Ако си сложите ръката на гумения маркуч от бензиновия филтър до инжекциона ще усетите пулсиране в синхрон с звука от тропането.Ако махнете всички болтове на планката на филтъра към купето звука изчезва.Това което ми направи впечатление при сравнение с друга хонда която няма тропане е че пулсирането в маркуча на моята е значително по-силно. При другата едва се усеща.Смених бензиновия филтър но не е от него. Проверих дали не е запушена тръбичката за връщащия бензин но и тя си е ок. Сега търся работещ FPR fuel pressure regulator с който да проверя дали случайно проблема не е в него. Силно се надявам да е от него защото за друга причинител не мога да се сетя.

Привет колеги, имам решение на почукването което се чува само в купето и се усеща на бензиновия филтър. Реших да пробвам на своя глава, и се оказа решението съвсем очевидно. Понеже двигателя ми е сменян, забелязох, че една част по горивната рейка липсва и винаги съм се чудил за какво служи това нещо под номер 2 (DAMPER ASSY., PULSATION).

Публикувано изображение

След известно търсене на информация, никъде не намерих нищо за хондите, освен че доста хора си го махали и карат без него. Но по принцип това обира пулсациите в горивната система в следствие на спадане на налягането от отваряне на някои от инжекторите. Та реших да пробвам и си закупих 16680-PCX-003 и прилежащата към него шайбичка 16705-PD1-003.

След като го монтирах, така бях свикнал с тракането че буквално бях изненадан от ефекта. В купето ми цареше непозната тишина :)

Допускам, че на двигателите на които липсва този дампер, функцията се поема от по различен горивен филтър.

Надявам се съм помогнал на някого.

Публикувано изображение

• Upvote 2

В петък на ръба на отчаянието, след кото опитах всичко друго, реших да пробвам с "pulsation demper" като последен шанс.Купих един втора употреба, защото резбата на демпера е с малко по-различна стъпка от фабричната капачка на моята кола и не исках да повредя демпера на някой приятел само заради едната пробата.Удоволствието което изпитах от тишината е неописуемо.... :))Най-накрая мъките ми свършиха! :)

а аз да попитам моята талига (сивик 6-та хеч 97г. с двигател Д14А3 трябва ли да има такова нещо) че и на мен ми се струва като съм вътре в купето малко шумно работи и си мисля че е от клапаните, слизам от колата и тишина :)