Jump to content
manch

Полиране на фарове

Recommended Posts

Колега постни някоя снимка да видим как си се справил :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се постарая тези дни да пусна, че сега нямам апарат в мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето ги и снимките, от които не съм много доволен, защото са с телефон, но все пак...вижда се как самия фар е потъмнял отвътре.

Така или иначе всичката мръсотия и наслояване отвън падна. Така че препоръчвам на всеки който се притеснява от манипулацията, да пробва.

Както казах, аз все още съжалявам че не започнах с 500, но и 800 свърши работа. На клипчето на 3М дават че се ползва 800 без вода, ама честно да ви кажа...без вода не върши никаква работа.

С шкурка 1000, последвана от 3000 и пастата или по-добре първо по-груба после по фина паста, не личат никакви драскотини, фара просто светва :)

Снимките са само след полирането, преди полирането нямам а и не е за гледане, фаровете бяха наистина много зле, по-зле от на колегата който е пуснал темата.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от nch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам нещо.Доколкото разбрах от темата фаровете имат лаково покритие,след шкурене със два три вида шкурка тоя лак не изчезва ли?С две думи има ли вариант при тази манипулация да се прецака фара и да остане надран или пък да се олюпи лака от търкането или...де да знам споделете възможните опасни моменти(за лакирането разбрах-няма да ги лакирам).Тва шкурене със шкурка 500-800 нещо ме притеснява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Шкурката не е толкова едра колкото си мислиш, както казах, мен ме е яд че не започнах с 500.Ако те притеснява с 800, започни с 1000, но има вероятност да не се махне наслояването от фара.Покритие не съм видял да пада или да се люпи. Фара стана матов и след това започна да става по прозрачен с по фините шкурки, докато накрая с полирането стана лъскав и гладък. Номера е да не се задържа и натиска много на едно място. Ако ефекта не е какъвто очаквате, то със сигурност ще бъде по-добър от това което е било преди полирането. Успех!

Редактирано от nch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разясненията nch .Когато ми остане време ще пробвам манипулацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...