Jump to content
kristi09

някои има ли впечатления от масло Politron

Recommended Posts

някои ползвал ли е това масло .........и дали е истина това което пишат в саита им............... http://polytron.bg/index.php?option=com_co...107&lang=bg

Редактирано от kristi09

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е вярно! Пояснявам - 2.a. Вискозитет: параметър, който обозначава състоянието на една течност като смазочен материал.-Това иди-дойди b. Коефициент на вискозитета: параметър, който обозначава доколко добре един смазочен материал работи в определени температурни граници. - Такова животно НЕМА. Вискозитетен индекс е физико-химичния параметър. Тези са вносители най-вероятно и хал хабер си нямат що е е това масло и има ли то почва у нас. Превеждали са на сляпо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам дали е възможно или верно но случаино попаднах на него след като четох темата и реших да го пусна.http://vbox7.com/play:6f1bf863

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за да се разберат пораженията от механични частици трябва да се анализират повърхностите. Колкото до маслото то се анализира като свежо (ново) дали отговаря на показателите си по етикет (най-общо) и едва след експлоатация в съответния агрегат се подлага на анализ за да се разбере, до каква степен е "остаряло" - продукти на окисление, осмоляване, киселинно число и т. н. (ефекти от "стареене") и се проверява доколко си е запазило изходните свойства. Това си е реклама и нищо повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам дали е възможно или верно но случаино попаднах на него след като четох темата и реших да го пусна.http://vbox7.com/play:6f1bf863

:lol: :lol: :lol: измама,със свален картер-значи караме без масло,тогава какво рекламираме?Пък да не говорим,че без масло приключва почти веднага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е ясно че е реклама.....ама някои ползвал ли го е.......и дали има някаква разлика да кажеме примерно с мотул.....

Редактирано от kristi09

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технологиите вървят само напред и така ще бъде.Да сравнява човек POLYTRON с всеки един продукт на пазара е все едно да сравнява телефон с шайба и GSM.Какво ще кажете за това:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа сдледното :1 -никой неказава какви са последиците след тия тестове ,гледах и тоя в морската вода :worthy: 2- каде е уловката?3-москвич 12ка му източихме маслото и издържа 8 минути без масло и той ли е с тоя препарат? много се съмнявам4-шкода 120 малко повече от московеца но го отдавам на това че спукахме картера та да изтекло по бавно.5-Друго като е толкова добър ''препарат'' има ли някой които да направи тия тестове на личната си кола тук в бг?6-имах фиат уно като му пилихме главата бяхме разместили и запушили /по невнимание / тръбичките за мазане на рзпределителния вал/там па какъв е филм/ изкара окло 60 колометра преди да стегне вала безвъзвратно.Ако московеца го бяхме изгасили на 5та мин. и сипали масло можеше и да уживе за извеснто време.Сега пак ше се почне с филми и приказки кои колко разбира ,ама досега щяхме да караме с тая щуротия :( .П.п на един приятел на басейна не му бяха сложили стъклото на осветлрнието и там без препарата беше посветило доста преди да гръмне. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви са тия измислени тестове ? Без капак на клапаните и без капак на картера и колата върви .. и кво? После става ли нещо от нея? Незнам, не съм пробвал тва масло, ама тия тестове не могат да ме накарат да си го купя .. Едва ли не ше го изкарате тва технология на НАСА пусната на редовния пазар :( .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колега POLYTRON

Аз съм специалист по Металознание и Термично обработване.

Конкретно: какви са тези "уникални универсални добавки" във Вашия продукт, които проникват в кристалната структура (решетка) на метала, и образуват твърд износоустойчив слой ? И върху какви метали действат: стомана, чугун, алуминий- всички те ги има в двигателя...

 

Отдавна са известни и се използват технологиите за Химико- Термично обработване (например с TiN- нитриране, карбонитриране, и много други) и получаване на тънки износоустойчиви слоеве.

Предоставете ми проби, и аз в Института по Металознание към БАН ще направя Рентгено- структурен, металографски и др. анализи (измерване на микротвърдост), за да се докаже истината. Всичко друго според мен е лъжа и измама.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това ако стане ще е супер.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега JoroHondataАми тя истината си е доказана много отдавна,дори имаше тестове проведени в Американското посолство в гр.СофияКонкретно ако искаш да го тестваш,ами давай ти си на ход.Очакваме анализа на БАН :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега POLYTRON

 

Едва ли в Американското посолство има такава апаратура, каквато има в Българската Академия на Науките.

Аз не бих могъл да тествам Вашия продукт (добавката), а искам да получа отговор: какви са тези "универсални уникални добавки", действащи на структурата на метала- ето това е конкретния въпрос към Вас.

 

Технологията е следната: мога да тествам детайли от двигателя, преди и след добавяне на тази Ваша добавка, и да се анализира получения износоустойчив слой върху тези детайли, както и от какво се е получил слоя (ако въобще има подобен слой). Това никъде не го видях доказано във Вашия рекламен сайт.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прочетеш внимателно "Ръководство за продукта+данни от изпитания" ще ти стане ясна цялата технология.Има много случаи в България на здрави мотори в състезателен режим останали по някаква причина без охладителна течност,като дори в единия случай човека завърши на първо място.Нямам време сега да пиша,за това ще те помоля да ми пуснеш ЛС с твои координати и аз ще ти оставя мои също,за да ти обясня за какво точно става въпрос,защото това не може да се обясни с два реда.Поздрави

Редактирано от POLYTRON

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната чорба дето я изкарват "по-по-най". С тия реклами тип "WS Teleshop" таргетирате чичковците с ладите и "дападжиите" ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато го пробваш-тогава говори.Би било добре да изразиш такова мнение само,ако си го пробвал,но уверявам те,че след като го пробваш ще говориш по друг начин.Лека вечер на всички.Ако някой има действителен интерес нека да драсне едно ЛС.Благодаря за дискусията

Редактирано от POLYTRON

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май те засегнах :( . Да, прав си и ти се извинявам .. писах малко без да мисля :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технологиите вървят само напред и така ще бъде.Да сравнява човек POLYTRON с всеки един продукт на пазара е все едно да сравнява телефон с шайба и GSM.Какво ще кажете за това:

Незнам какво е то Политрон, защото не съм го анализирал! Но е съществено да си редактирате термините на физико-химичните показатели, че това което е написано е много далеч да се каже по телефон с шайба и/или по GSM и на човек разбиращ от горива и смазочни материали да го вземе на сериозно. Напиши конкретни стойности на:1. Вискозитетен индекс (вискозитет при 100 по Целзии и 40 по Целзии)2. Киселинно число3. Обща алкалност (не буквално преведения от англ. TBN... )4. Данни от четирисъчмена машина5. ИЧ-анализ6. Окислителна стабилност по някой от американските ускорени тестове по ASTM.7. На каква синтетична база е. Само да не е от онези "вездесъщи" продукти, дето са с екстракти от силно окислени продукти за да са ефективни при екстремни условия, че лаковете, които образуват по повърхностите затриват за последваща експлоатация всичко.Всичко друго си е високопарни словоизлияния!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната чорба дето я изкарват "по-по-най". С тия реклами тип "WS Teleshop" таргетирате чичковците с ладите и "дападжиите" ...

Що се извиняваш, много си прав !!!http://roverclub-bg.com/forum/viewtopic.ph...&highlight= Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста марки които на нас не са ни ясни.Аз лично предпочитам изпитано и доказано масло от известна марка но тази също може да е читава ама хората са не доверчиви защото ги е страх да рискуват от прекалено залятия пазар от ментета .Нека някой ако има добро впечатление да драсне два реда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми стана интересно .Само ме е страх с това добро миене да не запуши пръскалките под буталата например -знам ли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наплюхте го набързо без никой да го е пробвал.що сте такива негативни бе хора.българина си е българин ей.аз пък ся като се прибера ще си взема и за 2те коли и ще пиша как е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за тва масло братле ама РЕПСОЛ е най доброто за мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще натопя веригата на кучето в това масло и ако спре да я къса значи извънземната формула на маслото (или добавката) действа.Нито една марка масла няма такава евтина рекламна къмпания.Това масло се бредлага в почти всеки сайт за безплатни обяви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...