Jump to content
X-a

Затамняване на преди стъкла

Recommended Posts

Днес колеги си взех фолио да си затъмня предните стъкла, и мисля като се пооправи времето да си ги направя, но си зададох въпроса как стоят нещата с КАТ при тези обстоятелства.До колко съм запознат имаш право да ги затъмниш до определен процент мисля,че беше 25,също така знам че служителите на КАТ трябва да притежават устроиство с което да измерва процента на затъмняване и тогава да ти пиши полагащия се акт или да те накара да го смъкнеш на място.Ако някои знае повече по въпроса нека пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно колега това ми е въпроса колко АДЖАБА е допустимото затъмняване на предното стъкло.Относно клипчто аз нямам толко нерви да се расправям то за това време което те му отнеха аз щеше да си ги смъкна и налепя наново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме поодрусат:http://vbox7.com/play:b9c152c6

хахаха клипчето е супер.взимайте пример:помнете законите или си направете изватка от правилника в точките в които се съмнявате че могат да се заядат с вас!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по нашите закони нямаш право на НИКАКВО затъмнение на предното и предните странични стъкла. Тук не мерят, а вадят макетно ножче от багажника на астрата и те карат да си свалиш фолиото на място. В противен случай спират от движение. Има законов начин, ако имаш минат технотест. Аз лично съм звънял в офиса на фирмата, която прави тези технотестове и ми казаха, че сертификат не се издав за стъкла с каквото и да е фолио. Само за автомобили с фабрично затъмнени стъкла.

Редактирано от rockDrive

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи самия закон не е позволявал да бъдат затамнени предните стъкла.На предишният ми автомобил ги бях затъмнил с най-тъмното фолио и ме гледаха доста на кръв докато преди Дупница не ме спряха и ми зашиха некав акт който не съм платил до ден днешен.Защо тогава по едно време се заговори много,че щели да внасят от тази апаратура която проверявала стъклата,за да можели да глобяват собствениците на коли с такива.А и до колко съм чул от КАТ са издавали некав стикер или в талона се пише че стъклата ти са фабрично опушени и за струвал 200 български левчета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно колега това ми е въпроса колко АДЖАБА е допустимото затъмняване на предното стъкло.Относно клипчто аз нямам толко нерви да се расправям то за това време което те му отнеха аз щеше да си ги смъкна и налепя наново.

супер,стига да караш с фолио от илиенци за 5лв тапета.но като дадеш 500лв е друго,нали?пък и със сигурност се вижда по-добре през качественото фолио без значение колко е тъмно.а имайки предвид членството ни в ЕС,нашите герои от изпълнителната и не само от тази власт имат да се съобразяват с европейските норми.в цяла Европа е разрешено затъмняването на стъклата на автомобила,не мисля че тук трябва да е по-различно.друг е въпроса ако това ни се спестява като информация,за да ни мачкат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно колега това ми е въпроса колко АДЖАБА е допустимото затъмняване на предното стъкло.Относно клипчто аз нямам толко нерви да се расправям то за това време което те му отнеха аз щеше да си ги смъкна и налепя наново.

супер,стига да караш с фолио от илиенци за 5лв тапета.но като дадеш 500лв е друго,нали?пък и със сигурност се вижда по-добре през качественото фолио без значение колко е тъмно.а имайки предвид членството ни в ЕС,нашите герои от изпълнителната и не само от тази власт имат да се съобразяват с европейските норми.в цяла Европа е разрешено затъмняването на стъклата на автомобила,не мисля че тук трябва да е по-различно.друг е въпроса ако това ни се спестява като информация,за да ни мачкат.
Aми фолиото е некво си американско и преди съм работел с него и съм много доволен.Просто си няма нищо общо с ментаците.Понеже живея на 15-на км от границата с Гърция и често за щяло и нещяло ходя натам мога да ти кажа,че ако си българин,и имаш фолио независимо къде по колата или го сваляш или се връщаш.Докато голяма част от техните коли са затъмени (дори и предните стъкла)и свободно си преминават.Та питам се ТОВА ЛИ Е ЕВРОПА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има законов начин, ако имаш минат технотест. Аз лично съм звънял в офиса на фирмата, която прави тези технотестове и ми казаха, че сертификат не се издав за стъкла с каквото и да е фолио. Само за автомобили с фабрично затъмнени стъкла.

Зависи как са затъмнени стъклата. Ако е фолио - махаш, та пушек се вдига. Без значение, че така си купил автомобила. Ако са тонирани с йонно-плазмени методи - там нищо не може да се направи и минаваш. Казвам, защото мен ме карах да свалям фолиото на предните стъкла на Сивика и CR-V-то. :huh: Какво им пречи фолиото така и не разбрах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро и аз махах мойто фолио на улицата ... но дилемата беше или да го махна или "спрян от движение"! Преди да го махна карах 4 години с фолио и като ме спрат КАТ за проверка си давах документите с 20лв върте и виках това е зареди фолиото... дето ще се обясняваме те ще ми викат ще те спираме от движение ... забранено е ... и такива глупости така само се ухилваха и ме пускаха... до момента в който попаднах на некуромпирано ченге, и си го махнах :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление го спестяват от всички инстанции и могат да ни мачкат по цялата верига без да им мигне окото, някои даже си мислят, че така и трябва да бъде. Колкото и да бягам от този факт, на края винаги стигам до него - КАТ са инструмент на властта, а на властта нищо не може да и се каже. Друг е въпроса че сами си я избираме. И за да не се отклонявам от темата, преди време бях чувал, че на предните можело да се затъмнява до 25 %, но това не мога да го потвърдя на сто процента. Моят съвет е, по добре не го прави, ще ти докара само главоболия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си облепя джама със всичките винетки застраховки прегледи и други лепенки, дето ме карат да лепя, и мога и над 50% затъмненост да постигна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме линчувате.Прави са КАТ с това фолио на предните стъкла.Я си представете ако е разрешено Гъзарчетата ще сложат най тъмното и какво ще видят вечерно време.И като ви отнесат детето на десен завой или на ляв го прегазят пък.Тогава човек си вика къде е бил КАТ да му свали фолиото.Контрола на недодялън закон се осъществява трудно.Казано е да няма и това е.Я си представете кви фалшиви документи ще плъзнат за 25% 50% затъмнение на стъклата.Може ли Прост полицай в 12ч като ви спре да прецени колко са ви затъмнени стъклата и нали се сещате, колко ще си напълни джоба за сметка на някой блъснат след 5мин.Може да има здравомислещи, които биха си сложили най светлото и най тънкото за да придобие колата по-добър вид, но се замислете колко сме.аз също бих сложил ама Иван и Драган ще сложат най-тъмното и какво правим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си облепя джама със всичките винетки застраховки прегледи и други лепенки, дето ме карат да лепя, и мога и над 50% затъмненост да постигна

До колко зная колега за стар неотлепен стикер за застраховка или винетка глобата е от 20 до 50 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме линчувате.Прави са КАТ с това фолио на предните стъкла.Я си представете ако е разрешено Гъзарчетата ще сложат най тъмното и какво ще видят вечерно време.И като ви отнесат детето на десен завой или на ляв го прегазят пък.Тогава човек си вика къде е бил КАТ да му свали фолиото.Контрола на недодялън закон се осъществява трудно.Казано е да няма и това е.Я си представете кви фалшиви документи ще плъзнат за 25% 50% затъмнение на стъклата.Може ли Прост полицай в 12ч като ви спре да прецени колко са ви затъмнени стъклата и нали се сещате, колко ще си напълни джоба за сметка на някой блъснат след 5мин.Може да има здравомислещи, които биха си сложили най светлото и най тънкото за да придобие колата по-добър вид, но се замислете колко сме.аз също бих сложил ама Иван и Драган ще сложат най-тъмното и какво правим.

пич,виждал ли си качествено фолио?и най-тъмното да сложиш всичко се вижда перфектно дори и нощно време.ако ми говориш за илиянското от по 2,50лв дето е черно-съжалявам.това не е фолио,а ташак.всеки сериозен производител си дава сертификат или поне покрива някакви норми , записани в документите на всяка негова ролка.полицаят като те спре,да си мери бе.не ми пречи,аз не го купувам от илиянци,центъра на вселената до Търговище :):P хаха,това последното е специално за batV,че този герой изчезна нещо от екрана :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме линчувате.Прави са КАТ с това фолио на предните стъкла.Я си представете ако е разрешено Гъзарчетата ще сложат най тъмното и какво ще видят вечерно време.И като ви отнесат детето на десен завой или на ляв го прегазят пък.Тогава човек си вика къде е бил КАТ да му свали фолиото.Контрола на недодялън закон се осъществява трудно.Казано е да няма и това е.Я си представете кви фалшиви документи ще плъзнат за 25% 50% затъмнение на стъклата.Може ли Прост полицай в 12ч като ви спре да прецени колко са ви затъмнени стъклата и нали се сещате, колко ще си напълни джоба за сметка на някой блъснат след 5мин.Може да има здравомислещи, които биха си сложили най светлото и най тънкото за да придобие колата по-добър вид, но се замислете колко сме.аз също бих сложил ама Иван и Драган ще сложат най-тъмното и какво правим.

Подкрепям те колега ама какво АДЖАБА ме интересува мен Иван Драган и Петкан какво фолио ще си сложат.Та те може и застраховки да нямат и какво ли още не абсолютно тяхна си работа.Не казвам че случката с детето която си описал няма как да се случи НО както пише в дебелите книги ако ти е било псано ще се случи та ако ще о прозорец да нямаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колко и да е качествено се в г%з като стане тъмно. За мен фолиото си е селска работа, колкото и да е качествено ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,ти какво фолио си виждал че говориш така?Тоя от 3М и Лумар явно са пълни тъпаци,че въртят някакви милиони в бизнеса си с фолиа,така ли излиза?Ако искаш да те водя при кола фолирана с най-тъмния Лумар,за да погледнеш през него,искаш ли?А няма да споменавам колко предимства ти дава фолиото

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя, не се изразих правилно :). Имах впредвид тъмните клонящи към черно фолиа .. Иначе за другите нямам нищо на против! :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами това за което ти говоря е точно такова.черно,най-черното и нищо не се вижда навътре.обаче в обратната посока е съвсем друга историята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с Prelude имам приятел с такова скъпо фолио и найстина отвътре се виждa перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво не съм особено съгласен с теб. Има случаи в които ми се налага да погледна през стъклата на предната или страничната кола, за да се ориентирам в обстановката. Сиреч да не се лепна в някой. Не оспорвам качествата на самите фолиа. Сигурен съм, че има супер качествени такива, но според мен повече от 30-40 % не трябва да е разрешено. Иначе, че виждането от вътре на вън се подобрява с качествено фолио, съм 100 % съгласен. Това си е лично мое мнение и не го налагам на никой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички колеги, и аз съм от тези които са затъмени целите ... дори и челното стъкло,и мога да кажа че проблем със видимостта нямам никаква, дори е по добра поради всичките UV филтри и защити,няма го това заблестяване от слънцето или някой пичага със готин ксенон... има само плюсове поне за мен...а до колкото проблема със КАТ всеки мисля, който е затъмнен се е сблъсквал с тях, до сега се разминавам само с предопреждения, но мисля да си извадя някакъв сертификат от тук (Виена), че всичко е в допостимите граници.

Редактирано от wien

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с най-тъмното фолио на Лумар. Отвън на вътре е непрозрачно, а отвътре навън се вижда доста добре (през деня). Разлика обаче има и ако трябваше сега да избирам щях да се спра на 70% затъмнение, а не 90% както съм сега. Вечер видимостта в огледалото за обратно виждане е прилична, когато се движа, но при паркиране назад на тъмно е много зле. Разчитам само на страничните огледала..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А няма да споменавам колко предимства ти дава фолиото

ако можеш да ги споменешп.с.не се заяждам, наистина ми е интересно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво не съм особено съгласен с теб. Има случаи в които ми се налага да погледна през стъклата на предната или страничната кола, за да се ориентирам в обстановката. Сиреч да не се лепна в някой. Не оспорвам качествата на самите фолиа. Сигурен съм, че има супер качествени такива, но според мен повече от 30-40 % не трябва да е разрешено. Иначе, че виждането от вътре на вън се подобрява с качествено фолио, съм 100 % съгласен. Това си е лично мое мнение и не го налагам на никой.

Стефане,проблемът е същия като да караш зад бус или баничарка.Нямат джам през който да гледаш.И мен не ме кефи ама се съобразявам като карам зад такъв.Проблема е,че в БГ се кара идиотски и се правят много малоумни неща.Затова и ни е важно да виждаме всичко ако можем.Затова и се дразним , когато ни пречат.Ако карахме като нормални и зрели хора нямаше да е толкова страшно,че този пред теб ти крие кво става пред него,сигурно щото нямаше и двамата да летите с 140 на ограничение 80 както става по Цариградско примерно....:punk:

ако можеш да ги споменешп.с.не се заяждам, наистина ми е интересно

Иванов,предимствата вече започнаха да ги споменават:-филтър на УВ лъчите,т.е. не те заслепява толкова слънцето и фаровете-термоизолация,държи около 24 градуса разлика в температурата отвън/вътре главно заради първото предимство.Т.е. вътре свети,но не грее.-Хората в САЩ ги призовават да ползват фолио,защото при катастрофа то задържа стъклата да не летят и да режат като шрапнели.-"Бронировка".Поне моето е такова.Има допълнителен прозрачен слой,който прави фолиото непробиваемо за 50 секунди без значение с какво го блъскат.Непробиваемо в смисъл,че и да се строши седи на местото си и пакостника не може да влезне вътре.Иначе куршуми минават гаранция.-сигурно има и още ама ми се спи;)Но най=малкото колата изглежда по-гот.А в сумрака през моето фолио трябва да се загледаш дали има някой вътре,което е гот щото крадеца не му е гот да оглежда така щото може да има някой вътре.гледай тук за повече инфо:http://www.youtube.com/watch?v=PVeUmUx925k

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме линчувате.Прави са КАТ с това фолио на предните стъкла.Я си представете ако е разрешено Гъзарчетата ще сложат най тъмното и какво ще видят вечерно време.И като ви отнесат детето на десен завой или на ляв го прегазят пък.Тогава човек си вика къде е бил КАТ да му свали фолиото.Контрола на недодялън закон се осъществява трудно.Казано е да няма и това е.Я си представете кви фалшиви документи ще плъзнат за 25% 50% затъмнение на стъклата.Може ли Прост полицай в 12ч като ви спре да прецени колко са ви затъмнени стъклата и нали се сещате, колко ще си напълни джоба за сметка на някой блъснат след 5мин.Може да има здравомислещи, които биха си сложили най светлото и най тънкото за да придобие колата по-добър вид, но се замислете колко сме.аз също бих сложил ама Иван и Драган ще сложат най-тъмното и какво правим.

Подкрепям те колега ама какво АДЖАБА ме интересува мен Иван Драган и Петкан какво фолио ще си сложат.Та те може и застраховки да нямат и какво ли още не абсолютно тяхна си работа.Не казвам че случката с детето която си описал няма как да се случи НО както пише в дебелите книги ако ти е било псано ще се случи та ако ще о прозорец да нямаш
Аз също подкрепям колегата. Против съм затъмняването на предните стъкла и особено на челното. Въпреки че и на мене ми се иска да си затъмня стъклата......всичките, няма да го направя. Не само защото законът ми го забранява, а заради онзи единствен път, в който ще си късам косите заради някакви си 20-30% разлика в затъмняването. А колкото до закона - да така е, според българското законодателство нямаме право да си затъмняваме предните стъкла, освен в регламентираните от закона случаи. Които в 99% от случаите не важат за простосмъртни шофьори на хонда. Пък и на законодателя на му дреме за Иван, Петкан, Драган и сульо и пульо какви са им мераците. Щото и на тези в законодателните комисии в парламента са им ясни някои от ползите на затъмнените стъкла, ама им е ясно и че затъмненото стъкло на фона на манталитета на българския шофьор не е толкова удобство, колкто предпоставка за повече птп-та. Така че недейте да ги плюете, ами се замислете. А що се отнася до съседска Гърция и Европата - в Европа никой няма да си напъне задника, за да ни разреши или да ни забрани да си затъмняваме стъклата. Пука, че има дреме, всичките кусури изчистили, със стъклата на колите в България ще се занимават. Идеята ми е, че това не е материя, която да подлежи на разискване и регламентация от наднационална правна система, каквато е системата на европейското право. Логично и предвидливо европейският законодател е оставил тези проблеми да се уредят от вътрешното законодателство на страните членки. Затова не се учудвай те на Гърците, чиито коли отвсякъде са затъмнени. Замислете се как се кара цял ден в Атина или Солун през лятото на 30-40 градусови жеги?!?! Като им е горещо, като ги пече слънцето, като им е такъв климата - логично е да им разрешат да си клепат стъклата с фолио. Интересно Финландците, Литвийците, Исландците, като са част от ЕС и от Европа, пънат ли се да си затъмняват стъклата на колите или преследват всеки слънчев лъч и всеки градус температура........

Ники,ти какво фолио си виждал че говориш така?Тоя от 3М и Лумар явно са пълни тъпаци,че въртят някакви милиони в бизнеса си с фолиа,така ли излиза?Ако искаш да те водя при кола фолирана с най-тъмния Лумар,за да погледнеш през него,искаш ли?А няма да споменавам колко предимства ти дава фолиото

Не се казвам Ники, но знам за какво фолио говориш. И знам и каква е разликата между фолиото от илиянци и от Ллумар. И клипчета съм гледал и наживо съм виждал. От небето до земята е разликата. Но сега се замисли колко от хората в страната, щото затъмнените стъкла не са само в София, могат да си позволят 500 кинта за цялстно качествено затъмняване на стъклата ?!?! Защото хората, котио могат да си позволят фолио от Ллумар на фона на всички, които искат да си затъмнят стъклата, са малко. Та постави се на мястото на човек, който иска да си затъмни стъклата и се замисли. Имаш фолио за 10 лева и фолио за 500 лева. Да речем, че законът ти разрешава да си затъмниш всичките стъкла на колата. Кое фолио ще избереш? И когато пометеш някое дете, което не си видял, когато си завивал, или някой моторист например каква ще е реакцията ти? А и не можеш да ме убедиш, че всички виждаме ясно и кристално като тебе. Не го казвам, защото се заяждам, нямам нищо лично към теб. Просто както и да го погледнеш фолиото, ако ще и най-качественото да е, е обективна преграда пред погледа на шофьора, която рано или късно може да изиграе шега на всеки.Поздрави и лека нощ :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям мнението на колегата WaveMastaa.Послушайте съвета му, за доброто на всички е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им. (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.Законите са за всички и трябва да се спазват!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им. (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.Законите са за всички и трябва да се спазват!

Еи този отговор чаках от началото на темата.Явно съм разбрал погрешно,че е разрешено до определен процент.относно Wаve mastaa.За Атина и дума не съм казал ставаше дума за мах 50-100 км югозападно и там климата е същия като тук даже по лош защото зимата винаги има мъгла(от Като Неврокоп почти до Драма) .Ако на човек му се струва,че като си затъмни стъклата няма да може да гледа,да не си ги затамнява.Както казах и по горе АКО ТИ Е ПИСАНО то ще се случи.п.п.Темата с Гърция е зачекнах за това,че те карат със затъмнение прозорци и не им казват нищо като преминат границата,а ние като отидем още на границата ни свалят номерата.А след като в нашата държава е забранено би трябвало НИЕ ТЕХНИТЕ да сваляме а не те нашите. Редактирано от X-a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с проблема в детайли, но ще го погледна и от една по-друга страна.Коментираме какво се вижда или не отвътре. А какво става когато съм паркирал на улицата и искам да се включа в движението. От двете ми страни черни стени родени от мерака на някой, искащ да различен или интересен. Елементарната маневра се превръща в истинско изпитание. Това за мен (а предполагам и за много други) е ежедневие. Съжалявам, че "благословиите" ми саялови и не могат да усетят каквото трябва. Знам, че това е крайно мнение, но интелегентно проведено мероприятие по затъмняване на стъклата е по скоро изключение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с проблема в детайли, но ще го погледна и от една по-друга страна.Коментираме какво се вижда или не отвътре. А какво става когато съм паркирал на улицата и искам да се включа в движението. От двете ми страни черни стени родени от мерака на някой, искащ да различен или интересен. Елементарната маневра се превръща в истинско изпитание. Това за мен (а предполагам и за много други) е ежедневие. Съжалявам, че "благословиите" ми саялови и не могат да усетят каквото трябва. Знам, че това е крайно мнение, но интелегентно проведено мероприятие по затъмняване на стъклата е по скоро изключение.

От въпрос май май темата се превърна в анкета кой за и кой против затъмняването на преди стъкла.А това твое мнение колега го намирам за чист спам.Хората не го правят защото искат да бъдат различни или интересни а защото това им харесва както на теб примерно да си сложиш ксенон и да заблеставяш останалите участници в движението с ПРЕДЛОГА ,че с ксенон си виждал по добре, ама те е през онази работа другите как виждат.Случввала ми се е и случката описана от теб и ако наистина неможеш да влезнеш в движението в таkава ситуация си скъсаи книжката :punk: Редактирано от X-a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с проблема в детайли, но ще го погледна и от една по-друга страна.Коментираме какво се вижда или не отвътре. А какво става когато съм паркирал на улицата и искам да се включа в движението. От двете ми страни черни стени родени от мерака на някой, искащ да различен или интересен. Елементарната маневра се превръща в истинско изпитание. Това за мен (а предполагам и за много други) е ежедневие. Съжалявам, че "благословиите" ми саялови и не могат да усетят каквото трябва. Знам, че това е крайно мнение, но интелегентно проведено мероприятие по затъмняване на стъклата е по скоро изключение.

От поста ти разбирам, че не твоят автомобил е със затъмнени стъкла, а някой край теб и той ти пречи един вид? Така ли е? Ако е така, човека на който е другата кола, кво го е еня, че ти не можеш да видиш през нея? Изнасяш се малко повече и си гледаш. Автомобила си е частна собственост и по него мога да си правя квото ми харесва, без да се съобразям с другите. Не го приемай лично или като заяждане. Към Х-а, ако искаш ги затъмнявай с най-светлото което намериш, аз бях така на мойте и не са ми се заждали, само че ги махнах щото от прекаленото сваляне на прозорците се накъса (слагах си ги сам и като за първи път ме издържаха 2 години) и сега мисля пак да си сложа на пролет. Всичко е до какви куки ще попаднеш, дали ще се заядат с нещо или просто ще те проверят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила си е частна собственост и по него мога да си правя квото ми харесва, без да се съобразям с другите.

Частна собственост е като си го държиш в задния двор на вилата на село и му се радвашЩом се движиш по пътищата, вече ставаш част от ОБЩЕСТВОТО и се подчиняваш на правилата муЕй писна ми от чалга по улиците!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като карате до камион как му поглеждате през стъклата?а като карате до скъпа кола с фабрично тонирани стъкла?а като карате зад кола/бус/рейс/камион как виждате пред него?аз ще ви кажа защо никога няма да си сваля фолиото от предните стъкла: Защото вече всеки 2ри кара с ксенон на рефлектори или лошо регулирани лупи. такава кола като ми блесне в огледалото и спокойно мога да си се тресна в някого без много много да се чудя. Вече не се спира кола от движение за фолио. на собственика се праща покана да мине през каналите на кат със свалено фолио и така. глобата за фолио е от 20 до 100лв. (в повечето случай 20)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като карате до камион как му поглеждате през стъклата?а като карате до скъпа кола с фабрично тонирани стъкла?а като карате зад кола/бус/рейс/камион как виждате пред него?аз ще ви кажа защо никога няма да си сваля фолиото от предните стъкла: Защото вече всеки 2ри кара с ксенон на рефлектори или лошо регулирани лупи. такава кола като ми блесне в огледалото и спокойно мога да си се тресна в някого без много много да се чудя.

Абсолютно си прав за камионите и бусовете, ама правилника си е правилник!А за тоя ебан ксенон направо нямам думи, винаги карам със спуснат сенник.Докато не въведат реални прегледи и не почнат да проверяват настройките на фаровете на пътя, ще ни заслепяват.Лошото е че и джиповете те ослепяват с идеално настроени фарове.Ходих в Турция на почивка 10дни.Само магистрали колеги и културни шофери, път ти дават веднага.Не американците, турците кога ще стигнем? :shock::angry: И сме били в ЕС, глупости на търкалета, тука в БГ е по лошо от Албания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако меже някои да ми напомни темата за кво ставаше на въпрос,че не ми се влиза в началото,п.п.Вече си направих сметка и колата е със затъмнение предни стъкла,очаквам да ми доиде и фолиото за задните прозорци и да си затамня и тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако меже някои да ми напомни темата за кво ставаше на въпрос,че не ми се влиза в началото,п.п.Вече си направих сметка и колата е със затъмнение предни стъкла,очаквам да ми доиде и фолиото за задните прозорци и да си затамня и тях.

Колега темата от запитване ти се превърна в обществен дебат.Надявам се да ти е станало ясно след като ти копирах част от правилника за движение какво се допуска и какво не.Всеки си има глава на раменете и сам носи последствията от постъпките си. Надявам се да вземеш правилно решение: ) P.S. откъде иначе си поръча фолиото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако меже някои да ми напомни темата за кво ставаше на въпрос,че не ми се влиза в началото,п.п.Вече си направих сметка и колата е със затъмнение предни стъкла,очаквам да ми доиде и фолиото за задните прозорци и да си затамня и тях.

Колега темата от запитване ти се превърна в обществен дебат.Надявам се да ти е станало ясно след като ти копирах част от правилника за движение какво се допуска и какво не.Всеки си има глава на раменете и сам носи последствията от постъпките си. Надявам се да вземеш правилно решение: ) P.S. откъде иначе си поръча фолиото?
Ми незнам от къде го докарват колега.От провинцията съм.Води се некво Американско в кръгла кутия и сам много доволен.На миналатами кола бех с такова и 3 години не мръдна,има добра видимост,по-дебело е от другото и е по лсно за работа.Общо взето сам доволен за 15 лв качеството е наистина мого добро.скоро ще кача снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо не взимате Лумар примерно?не е толкова скъпо.на мен ми е 500лв с монтажа,но задното ми стъкло е 160-170см дълго и материала за него струваше 60лв от вносителя на Лумар.интересно е , че сгъвката на стъклото или по-точно фолиото може да се сгъва само на една посока заради машините които са го навили на рулото.т.е. както ми е дълъг 160-170см задния прозорец,той се наставя по дължина на ролката.иначе няма да стане.т.е. трябва да купиш 170см по дължината на ролката и това струваше 60лв.а иначе ширината на ролката беше един метър май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...