Jump to content
K1r1L

ксенони какви да сложа ?h ?

Recommended Posts

Всички цветове най-близки до бялото, са и най-ярки и определено с тях се вижда най-добре. Аз съм на мнение, че е най добре между 5000-10000К да си избереш, но 10 000 не е за препоръчване. Аз съм с 8000K хем е бяла светлина, хем синее малко и пред теб е ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може на 50 вата басалст да сложиш 35 вара крушка или на 35 вата баласт 50 ватова крушка.Трябва да се еднакви. Аз карам вече 2 госини а биксенон H4.Първо бях с 35вата 6000, сега съм с 8000 55 вата от щатите.Разликата е доста голяма.Но както казват колегите над 5000 е повече за газария тоест изглежда по-добре отвън но не осветява повече.4300 е най-близко до дневната светлина затова него го слагат на фабричните ксенони.При дъжд или мъгла след 5000к положението става по-лошо.Но каквото и да правиш първо сложи фарове с лупи и след това ксенон.P.S. 12000К е забранен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички цветове най-близки до бялото, са и най-ярки и определено с тях се вижда най-добре. Аз съм на мнение, че е най добре между 5000-10000К да си избереш, но 10 000 не е за препоръчване. Аз съм с 8000K хем е бяла светлина, хем синее малко и пред теб е ден.

Само дето физиката и физиологията не са съгласни :unsure:

Слънцето излъчва със спектър приблизително като на черно тяло с температура около 5000-5500 Келвина. Поради физиологични особености окото най-добре възприема при спектри между 4500 и 5500.

А при мъгла и мокър път по-жълтите цветове дават по-добра видимост.

Ксеноните на 8000К дават 20% по-ниска осветеност от такива на 4300 или 5000.

Тези на 10000 дават 30-35% по-ниска и на практика не са по-добри от качествени халогенни крушки - в частност защото на мокро си като сляп с тях.

Been There Done That.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слънцето излъчва със спектър приблизително като на черно тяло с температура около 5000-5500 Келвина. Поради физиологични особености окото най-добре възприема при спектри между 4500 и 5500.

Слънцето наистина го дават към 5800К, обаче атмосферата филтрира високия спектър по-силно -- за това небето е по-синьо на високо, а пък слънцето като залязва става червено. Грубо прието e към 5000К да се води дневна светлина, толкова е през ясен летен ден.Но от друга страна звезди всякакви - повечето светят в по-високия спектър от нашето слънце, така че ако искате да не сменяте фарове като отидете в друга галактика, по-добре заложете на сигурно с 6-8000К ксенони.То и в нашата галактика има звезда с температура към 20 000К, така че и 13к ще жълтее там.Ако пък ще ходите до Eta Carinae с нейните 36000К, китайските ксенони няма да свършат работа :) И Stefan Milev, да се махаш зад мен палавнико! :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека да довърша темата ЗА ДА Е ПОЛЕЗНА И НА ДРУГИ ПОТРЕбители !купих си ксенони наи-накрая;) 4300 и 6000к два вида (тествах 4300 модела ,6000 не съм !) на 50 вата , значи ще ви кажа едно досега наистина съм бил сляп които има ангелски очи да не се замисля да слага ксенон 4300к-5000к и ще забрави за проблемите с видимоста !!!!!!!! аз се мъчих почти 2-е години вече и аз знам каде е истината ;):angry:;) ;) ;) ;)БЛАГОДАРЯ НА Всички за съветите !

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито колега и нека ноща стане ден :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че кога пък ги сложи?Аз ти ги дадах към 18ч на зала уж тръгна тъмно щяло да бъде бахта и бързия !ПП: Трябва да ми покажиш как е че може да ми се откъснат кинти за сивика ,че и аз там съм с англески.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...