Jump to content
swift

Вибрации в педалите (биене)

Recommended Posts

Здравейте.Обиколих 3 сервиза, във всичките прегледаха ходовата част и не установиха нищо.Проблемът е следния - при висока скорост 100++ започва да се усеща ... биене, все едно гумата ми е яйцевидна.С увеличаване на скоростта биенето зачестява.Усеща се най-силно в педалите и няма значение дали воланът е завъртян наляво, надясно или в изправено положение.Колата е стабилна.Моля за съдействие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дамско мнение като за първо - провери ли джантите и гумите си? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дамско мнение като за първо - провери ли джантите и гумите си? :cool:

Дясната беше леко крива, изправиха я. Гумите също са проверени.На задните не обърнаха внимание, но мисля, че идва отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да погледнат и задните.Джантите какви са (алуминиеви или железни),централен отвор ? При джанти с по голям централен отвор трябват втулки,без тях се получават подобни вибрации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също дадох 100 лв. да ми изправят 4те джанти и нови гуми им сложих и на 120 ще ми откъсне ръцете волана от вибрациии преди седмица си купих 4 нови джанти и сега до 200 карам с 1 пръст волана и няма грам вибрейшън...незнам дали имаш същия проблем но това е факт...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най лесния вариант - вземи от някой познат 2 предни джанти от хонда, който не бият в движение и ще разбереш дали е от там :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Железни са, но отдавна не са изправяни.И на мен ми се струва, че е от гуми/джанти, защото в противен случай щяха да установят от къде идва проблема.Разчекнаха колата, стендове, чупки, завои - няма.Вече ми е неудобно да ходя в сервизи, мислят ме за луд.Идва зима, предстои смяна на гуми, надявам се да се окажете прави.Благодаря.

Редактирано от swift

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам някой дали забеляза какво точно пита колегата... Никъде не е споменавал "биене" във волана, а пита за педалите. Аз единствената причина за вибрации в педалите за която съм чувал е криви задни дискове.Каква точно е колата и отзад с дискови спирачки ли си, колега? И след 100 км/ч постоянни ли са вибрациите или след определена скорост спират?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool:, така е.. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при криви гуми пак бие в спирачката . (в някои случаи без да бие във волана)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз единствената причина за вибрации в педалите за която съм чувал е криви задни дискове.Каква точно е колата и отзад с дискови спирачки ли си, колега?

С дискови е и когато сменях накладки казаха, че дисковете са поизносени.

И след 100 км/ч постоянни ли са вибрациите или след определена скорост спират?

Не съм сигурен, след 150 километра в час забравям за това.Може би с тази скорост биенето зачестява прекалено много и не прави впечатление.

при криви гуми пак бие в спирачката . (в някои случаи без да бие във волана)

Във волана не се усеща нищо. Редактирано от swift

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се е получавало нещо подобно в режим на спиране, но биене имаше при скорост над 60, а над 120 беше ужасно, ходих при всякакви майстори - реглажи, тестове на амортисьори, баланс на джанти, размяна на предни със задни- не и не, бие си и това е, вече се бях отказал, но стана време за смяна на предни накладки, и о чудо, не можах да си позная колата, спира без грам вибрация при всякякви скорости!Та мисълта ми е колега, виж си накладките, дали не са за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...