Jump to content
go6i11

Въпросче за балансиращите валове на х22

Recommended Posts

Привет. Интересувам се да сте чували или някои да знае как се махат балансиращите валове на х22 серията,мисля че ги има и на други двигатели хонда. На митсубиши ево се махат и от там пожече мощност и се развърта двг. до повече обороти. Ако има някои които знае как става и при хондите моля да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, тва ша е интересно..... :) ф серията и тя е с балансиращи ,ма нещо ми звучи абсурдно тая работа..

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ъпсурда махат се на ево знам защото съм виждал как става и знам какъв е ефекта. Но искам да разбера и на х22 ли е така ако некои го е прави лда сподели или знае нещо по темата..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време имах Митсубиши Галант с балансиращи валове,които постоянно ми създаваха проблеми и постъпих точно така:махнах ремъка и не съм имал повече проблеми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЗ как не си имал проблеми при положение че единия е жарзан с маслената помпа на какъв мотор е това..иначе махаш ремъка и ТАРАТОРЕЦ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой го измисли тва че е вързан с маслената помпа :) ,тва да не е двигател преди 90-те,стига глупости,може просто да се махне ремъка(най-лесно е)но ако трябва да се махат самите валове има конверсия която се продава за тях,просто да се извадят не става,цялата маслена магистрала е свързана с тях.Ако никой не е наясно какво иска да прави,да не се занимава,само ще си потроши двигателя.Важи и за F-серията двигатели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЗ как не си имал проблеми при положение че единия е жарзан с маслената помпа на какъв мотор е това..иначе махаш ремъка и ТАРАТОРЕЦ.

Галанта беше много стар 82г. 2000см3 с турбокомпресор (бензин)!Беше доста отдавна,но 99% мисля че този ремък въртеше само балансиращите валове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо ти е да ги махаш?Ще ти тресе мотора във високите обороти.Иво "Prelude"мисля,че кара без балансиращи валове.Обърни се към него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много общо с маслената помпа особено при ево6... толкова много че ако махнеш ремъка и си до там.. нз как е при х22-то..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как е при х22 ама на F20A4 няма проблем,щото като си взех Prelude-то икато го обслужвах ръмака на балансиращите валове беше скъсан и нямах проблеми,така че......... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между другото нямаше май някаква (поне видима) разлика.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много общо с маслената помпа особено при ево6... толкова много че ако махне6 ремъка и си до там.. нз как е при х22-то..

Да не бъркаш маслена помпа с маслена магистрала ???

Колегата doggy е обяснил, но... :)

П.П. И от къде ще дойде тази по-голяма мощност - от липсата на инерционни моменти на баланс. валовете - нищо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

катинар.. разбрах каквото ми трябваше. благодаря на всички ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ги бърка той, ти ги бъркаш... Няма двигател на Мицубиши, при който един ремък да върти и двата балансиращи вала...Единият е на отделен ремък, другият се върти от ангренажа, като е свързан с маслената помпа...П.П....Ето го нагледно....http://vfaq.com/proj-pics/Tbelt/Tbelt5.jpgА ето и процедурата, по премахването на бал. валове...http://www.vfaq.com/mods/balance-shafts.html

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...