Jump to content
rollin

0-100km/h Prelude H23

Recommended Posts

Днеска като се прибирах от работа и ме удари музата да проверя възможностите на колата...

Интересното е, че не се усеща някакво голямо ускорение а инфоборда показа 7,2 сек.

Дали да показва вярно почвам да се съмнявам....

Колата има само спртен филтър и нищо повече...

Някой друг пробвал ли е да каже.... дали това може да е истина?

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъже,при мен отлконението 0-100 е 0.7-0.8 сек и пак толкова на 400м....14.9@147 давам по борда с G-tech 15.6@144ps.най-доброто време по инфоборд 0-100 е 6.5 сек,но съм доста далече от него :)ps2.това с Х23ката.

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъже,при мен отлконението 0-100 е 0.7-0.8 сек и пак толкова на 400м....14.9@147 давам по борда с G-tech 15.6@144ps.най-доброто време по инфоборд 0-100 е 6.5 сек,но съм доста далече от него :)ps2.това с Х23ката.

а да не би да си с различни гуми от 205/55/15..? защото това е размера дето го дават от завода...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е настроено точно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е настроено точно...

Е то май нямам какво да се настройва...Или се лъжа?Едва ли освен гумите нещо да оказва влияние в показанието на километража...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто борда тръгва да отчита по-късно,оттам идва и разминаването...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още едно въпросче....Възможно ли е да лъже и в конските сили дето са "уж" на колелата...., че днеска като го срязах хубаво на първа и ми показа 169 коня и то без да я чакам да изключва...То в интерес на истината аз въобще не съм я изключвал....само един приятел веднъж, та за малко шамари да яде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

128 к.с показваше на 2ра като беше сток колата.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе с цялото ми уважение ама 14.9 от прелюд х23 ми се вижда доста голямо отклонението хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и до тука нищо не разбрах.... дали ще да е вярно или...?Утре ще гледам да пробвам на всички предавки какво ще покаже...пп....и най интереното е, че даде горепосочената мощност на 6500 оборота, а по книжка я дават, че е най силна на 5800....Дали тая "Джаджа" се бъгва или колата просто върви....?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показала е толкова коне защото гумите са ти превъртяли.....около 130 е нормално за този двигател да покаже.Прoбвай на по висока предавка.Зимата като превърташе в снега покзаваше 300+ :) :)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали тая "Джаджа" се бъгва или колата просто върви....?

...ти как мислиш кое от двете е вярно? .....169кс. на колелата на двигателя колко са според теб :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не помислите малко .... защо на дино стенда замерват колите на най-високата предавка ???? И там ако превърти няма да покаже реалните параметри....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал че Инфоборда не е измервателен уред, а уред за сравнение... И когато отчитате дадена стойност като например мощност, въртящ момент, ускорение, винаги правете по едно-две замервания във всяка посока на избраната отсечка и смятайте средната стойност. Иначе само си говорим тук за някакви числа. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...