Jump to content
тодор

окачване ? акорд купе

Recommended Posts

Имам акорд купе,от скоро и в моя хубав град е уникално преживяване да се возя с него.Става на въпрос за следното струва ми се че е прекалено нисък, картера и изпускателните тръби и гредата под двигателя закачат и при наи нормална неравност. Предната броня е на около една педя височина.Но не съм мерил колко см. е. Пружините са ми доста ръждасали ( и предните и задните ) и задните амортесиори са опуснали по малко, но колата се държи доста добре. Даите съвети дали да сменям пружините с нови или др нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам акорд купе,от скоро и в моя хубав град е уникално преживяване да се возя с него.Става на въпрос за следното струва ми се че е прекалено нисък, картера и изпускателните тръби и гредата под двигателя закачат и при наи нормална неравност. Предната броня е на около една педя височина.Но не съм мерил колко см. е. Пружините са ми доста ръждасали ( и предните и задните ) и задните амортесиори са опуснали по малко, но колата се държи доста добре. Даите съвети дали да сменям пружините с нови или др нещо

Кажи малко повече поне коя година .и аз имах купе но на 25 години и си се беше склекавило от старост и амортизация .на всичкото от горе от пред беше и с счупена пружина ,смених ги заедно с амортесиорите /при мен бяха заминали/ и по високи гуми и колата застана на пътя така както аз изках. Аиде със здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наи вероятно си със спортни пружини,наи добре се свържи с драгич или хуго бос и си купи втора употреба пружини и всичко ще е наред.Моят акорд беше със спортни пружини и на легнали полицаи стържеше,купих си 4 пруйинки за 100-150лв,смених си ги и сега всичко е супер карам си и си свиркам.Успех колега :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на хуго бос трудно ще се обадиш, а и няма да ти свърши работа, че се е насочил в друга сфера. пиши на BOSS HOGG , той ще ти свърши работа. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези разждиви пружини са за смяна според мене .... и аз моята я взех с едни такива спортни .... едве от тях имаха скъсан първи пръстен (този, който е още в чашката) ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е 95 година, f22b5. като гледам пружините ми се струват оригинални но някакси имам чустжото че кат ги стискам поддават. говоря за отзад, предните не съм ги гледал.а и нещо друго нормално ли е при градско каране без ръчка да ми гори около 15/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю това за височината на колата трябва да я видиш моята е същия модел, нямам такъв проблем, а и разхода ти е много моята без ръчка пада на 11, а с ръчкане 13 максимум. Смени си горивния и въздушния филтър, или смени бензиностанцията ,или направо държавата и ще ти гори по малко :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с спортен филтър съм така си я купих и го смених. А горивния не сам го сменял. колко литра е резервоара?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пружините по добре ги смени.Разхода ти е невероятно голям.провери филтрите,свещи....нали не сипваш 92?разхода на тоя мотор е 10-11 до 12 градско.Резервоара ти е 64 л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...