Jump to content
PazzO

Какво масло на 5та Прелюд F20a4

Recommended Posts

Колеги 3та хонда ми е прелюд много съм доволен мноого красива кола, сега е с масло 5w40 valvoline na 3000 km след смяната, гори по 100тина грама на 1000 км как ви се струва да го сменям ли маслото с друго или да го остая това или с някакво да го сменя на 160 000 км е колата варви като самолет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини на 10W40 да намалиш разхода на 50гр./1000км. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си карам колите и мотора с Мотул и Кастрол добре сега това масло проблем ли е пълна синтетика е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си карам колите и мотора с Мотул и Кастрол добре сега това масло проблем ли е пълна синтетика е

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39974Колега нищо лично ама прегледаи това по горе там има отговори доста ,някои страничен потребител ако чете техническия раздел ще си изкара акъла освен масло друго трудно .Неможе тая кола да кара се тънко масло постоянно поради простата причина че всичките тея движещи се и търкащи се елементи в двигателя се износват .Съответно ''луфтовете'' между тях се увеличават .Маслото както има смазващ ефект така има и ''уплътняващ'',затова един износен мотор гори масло та се дим вдига а компресия 12:1 малии,да ама не .Стария ми акорд преди да му направя ремонт го бях докаръл до 20w50 ;) да са съжаление .после се оправи .ти си много далеч от тази маниполация ,не тия и пожелавам.Но от 5w спокойно можеш да минеш на 10w без да се притесняваш а да си щракаме по клавиатурата сме го доказали че можем.сега и от десет кладенеца вода ще се донесе темата пак е без конкретен отговор :) .Мой съвет 10w40 както е казал колегата и караи ,и само го проверяваи.жив и здрав. Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова един износен мотор гори масло та се дим вдига а компресия 12:1 малии,да ама не .

Колега, много интересна мерна единица за компресия си дал... :drunk: Не е лошо да вкараш в колекцията си от теми, в горният линк и тази тема...http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39848

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова един износен мотор гори масло та се дим вдига а компресия 12:1 малии,да ама не .

Колега, много интересна мерна единица за компресия си дал... :lol:

Не е лошо да вкараш в колекцията си от теми, в горният линк и тази тема...http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39848

 

Това по темата ли беше или аз не разбрах дал съм някакъв пример верен или не верен в салучая няма значение, а колекцията колега съм я направил защото ми омръзна да чета теми за масло в тоя форум та някои ако рече да си направи труда да я отвори вътре пише коя тема с каква тематика е. Гледам даже сега още две са се родили :o еднакви даже.

 

П.п преди години поне имаше какво да се чете тук ,сега само кавги и дървени философи.

П.п PazzO бате караи си колата и се пази че току виж се оказало че си за ремонт а колата си ти е перфектна. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...