Jump to content
NesTea

Лаптоп към Aux на Cd ?

Recommended Posts

Значи искам да подам звуковия сигнал на лаптоп HP Compaq 6537s към cd Pioneer DEH-5000UB през aux входа на cd-то (например да си гледам филми) , ама незнам какъв кабел ми трябва и колко лева ще струва, а и ако някой знае къде му е aux-а на това cd, ще съм му благодарен да ми каже че на панела го няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи искам да подам звуковия сигнал на лаптоп HP Compaq 6537s към cd Pioneer DEH-5000UB през aux входа на cd-то (например да си гледам филми) , ама незнам какъв кабел ми трябва и колко лева ще струва, а и ако някой знае къде му е aux-а на това cd, ще съм му благодарен да ми каже че на панела го няма

Доколкото виждам в инфото на този адрес: http://forums.hexus.net/hexus-automotive-c...ini-review.html изхода е отзад. Просто свали плейъра и виж дали е чинч или нормален жак 3.5 (като за уолкмен), след това отиваш в някой магазин и казваш какво искаш... ако си сръчен с поялника можеш и сам да си направиш кабел (което според мен е по-добре) защото ще си сложиш по-здрави жак-чета и какъвто кабел искаш.Ако нямаш упътване за употреба, можеш да си изтеглиш от тук: http://audio.manualsonline.com/manuals/mfg..._deh4000ub.htmlДано съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Connectivity : * Aux-in: Rear * USB Direct Control: Yes * RCA Preout: 1 (R or S/W) * Hard-wired Remote Input: Yes * Direct Sub Drive: YesСпоред упътването на плеърчето, изходът, който търсиш, е отзад.Купуваш си стандартен кабел с два стерео жака. Разбирам, че искаш да гледаш филми на лаптопа, а озвучението да ти излиза през говорителите на автомобила, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aux-а на 5000UB е отзад. Жака е 3.5 (като за слушалки). Трябва ти кабел с два такива жака и си готов. Айде успех! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам на Pioneer DEH-P3600MPB също е отзад aux-a. Можеха да го сложат някъде отпред на панела гадовете... Има ли начин да се изкара кабелче от него без да се разглабя цялата централна конзола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам на Pioneer DEH-P3600MPB също е отзад aux-a.

Да, но не точно -> виж тук. Демек ще трябва и това. Ако те интересува - пиши на лични. Дано съм ти бил полезен! :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам CD Пайнер в колата, до колкото си спомням Аух входа не е със стерео жак а е със 2 отделни за всеки канал чинча, камбанки или розички им викат някъде червената и бялата на снимката. Тоест...трябва ти кабел със малък стерео жак за изхода на лаптопа и 2 чинча за входа на сидито...има и още нещо което ме озадачава..имаш директен контрол чрез USB отзад ...защо не го използваш

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чинчовете са изходи към крайно стъпало. Т.е. не са входове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чинчовете са изходи към крайно стъпало. Т.е. не са входове.

:mellow: И няма да ти свършат работа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че се намесвам но изпомежду написаното има и погрешна насока.По рано в един диспут написах, че Пайнер има две под менюта :cry: .да чинчовете одзат са изходи но...Ще опиша един от моите пайнери.На изгасено положение на цдто натиснете бутон /func/ за повече от 3 секунди и ще пуснете друго меню.там има /при мен/ aux off aux on и ето и вход и изход :dunno: .А защо флаша е от зад ,за да е по изчистен дизайна и да не висят простори по колата ако си сложи човек един кабел за удължение примерно за да му е флашката в жапката например :blink: и да не старчи като израстък от плеара :blink: . Второ меню на изгасен плеар натиснете /audio/ хоп настройки на звука.П.п това е за по високите модели като deh 9000,keh 6000 deh 9300 keh8000 които имам от р азлични серий /колекционерска страст/ и по малки модели над 3000 например :shock: П.п2 Дано тоя път ми се разбира нещо :mellow:

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там има /при мен/ aux off aux on и ето и вход и изход :mellow: .

Е сори за off-а, ама aux off = aux изключен и aux on = aux включен!Какво общо има с вход и изход не ми стана ясно?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там има /при мен/ aux off aux on и ето и вход и изход :mellow: .

Е сори за off-а, ама aux off = aux изключен и aux on = aux включен!Какво общо има с вход и изход не ми стана ясно?!
в единия случай имаш изход за стапало в другия вход от външен носител,когато чинчовете са 2 ляв и десен канал.дано и аз не бъркам но на 99 процента сам сигурен . Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да кажа, че AUX ON и AUX OFF означава включено/изключено, а не вход/изход :lol: В интерес на истината Pioneer скоро не съм имал и нямам къде да изпробвам въпросната теория, но ми се струва повече от абсурдно. Още повече, че чинчовете са стандарт за съвсем друг тип техника. Дори да предположим, че чинчовете мог

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да кажа, че AUX ON и AUX OFF означава включено/изключено, а не вход/изход :mellow: В интерес на истината Pioneer скоро не съм имал и нямам къде да изпробвам въпросната теория, но ми се струва повече от абсурдно. Още повече, че чинчовете са стандарт за съвсем друг тип техника. Дори да предположим, че чинчовете могат да станат входове, какво ще включиш към плеърчето в колата? :dunno: Тунер? Външен плеър? Звучи твърде нелогично и несериозно.А за изчистеността на дизайна съм напълно съгласен. Имам Сони, на което AUX и USB са на предния панел. Ами, откровено казано грозна картинка. Стърчащи флашки, висящи кабели...

В случая при мен двд плеар сони,а щом имаш сони извади го и ако има ченджър контрол ,и наи вероятно 4 или 6 чинча виш че еднате двойка е вход /audio in/жак какъвто и да естандарт ,канон,букси 5,6,7,8, или др. не им помня имената, това все са конектори наи просто казано. да одговоря на колегата мисля че можеш да го пуснеш лап топа ,а кабела е от 2 до 15 лв най вероятно жак чинч както са посочили колегите по горе. Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах..Какво общо има cd changer контрола с чинчовете? Това си е отделна букса, нямаща нищо общо с чинчовете.Четири чинча може да имаш (макар да не си спомням дали съм виждал такова нещо) когато свързваш към здраво четириканално стъпало. От два чинча пак може да захраниш четириканален звяр. Само трябва да знаеш как да го направиш. Май пак се отплеснахме..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и тая тема стана на чат, така че аре стига - отплеснахме се! Дано колегата с лаптопа да е решил проблема и дано сме били полезни!Аре поздрави и лека! :mellow: П.П.: Да, вярно е, че някои модели на Sony имат AUX IN на чинч, но това си е някакво тяхно инжинерно решение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чинчовете са изходи към крайно стъпало. Т.е. не са входове.

:hmmm: И няма да ти свършат работа!
Абе вие що не научите малко английски...какво означава според вас умни глави Aux-in: Rear и после да обърквате човека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P Мани, мани. На някои английският ни е като втори матерен.Ама доколкото си спомням ти беше този, който предположи, че чинчовете могат да бъдат AUX-IN - понеже за този ВХОД си говорим сега. :P А конкретно за модела, който питаше момчето, AUX-IN е отзад във вид на СТЕРЕО-БУКСА!Хубав ден и благодаря за пожеланията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие книжки за тия касетофони нямате ли? в нета има 1001 user manuala. Aux in - on/off служи за да изключва входа да не ти излиза в source менюто. 1 двойка чинчове се слага на най ниския клас плейъри. 2 на средния и 3 двойки на най високите класове. абсурдно е твърдението че тези двойки служат за вход... най малкото се замислете как ще си пуснете усилвателя ако имате флашка...

 

Публикувано изображение

 

за да не си говорим празни приказки просто си преглеждайте схемите...

има си стерео жак 3.5мм точно под usb-тo

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе значи моя keh6000 е с фабричен дефект с който са постигнали невъзможното според вас!!!,в такъв случа имам нещо уникално!!! Четете ги тия теми бре хора на снимките кото съм пуснал /и които не си направихте труда да видите!!! / севижда макар и лошо че AUX цитирам излиза в source менюто

Друго всеки си би от неговата камбанария без да спомене директно за кои модел пише,важното е да драскаме.чинчовете се ползвали само за изходи ха стига бе,второ в момента в които /НА МОЯ keh6000/

включа aux, изхода до стапалото ОТПАДА /компромисен вариант /в по нисък клас. или вход или изход има 2 чинча.

 

П.п Някой направи ли си труда да пробва това което написах или всички имат други марки,което е възможно.каде е колегата Hot Sauce с лап топа и филмите ,да каже как во е ''постигнал''.

 

Хайде сас здраве,и карайте вимателно че се истрепахме.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изчерпателната информация (и линкове) :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...