Jump to content
PETE_TONG

Пречукване при потегляне,

Recommended Posts

След доста време умуване,реших да си пусна една тема или да потвърдите моите опасения или да затвърдите други. Още със купуването на колата работейки на свободна се чуваше леко пречукване от под капака,което изчезваше след натискането на съединителя. От известно време това пречукване се поусили,и дори когато потеглям суответно подавам газ и отпускам съединителя при около 1500 оборота се чува едно малко по силно и дразнещо пречукване,все едно удрям 2 лъжици една във друга,което изчезва като зацепи на цяло съединителя и я вкарам във обороти. Та да дойдем на темата-демферните пружини ли са омекнали и требе да сменям съединителя или ми заминава аксиалния лагер? Аааа и да ми кажете някакви по поносими цени на по-поносими производители на съответните части ,да знам как да се потдогвя? :)

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам..аксиалният лагер стърже постоянно...не с почукване...може би има счупени демферни пружини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за демпферни пружини, но във всички случаи ще е най добре да си вземеш цял комплект и да не се занимаваш повече с това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ми кажете ориентировъчни цени на ремонтните китове,то е ясно че ще се дебнат и отстъпки от познати де! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,и при мен има едно почукване горе долу на същите обороти и особено при връщане назад, казаха ми че са вътрешни карета но цената им е убийствена - около 900лв бройката. Но това е при мен и незнам за едно едно и също почукване ли говорим ;)Успехпс: съединител в БГ струва около 300-400 лв зависи какъв е де, а гледам в ибей вървят по 100$ -> линк примерно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,,че открих проблема къде е и май не е съединителя! Утре вечер като има развитие ще пиша! Atom-e ,братле дано не те чуе дявола,ама ако е така ще си търся цяла кутия 2-ра ръка еб..... мам.....!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драсни какво е станало после може и при мен да е същото. Успех.пс: стискам палци да е нещо дребно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще ти кажа-погледни си меката връзка на колектора със генерацията,омекнали и разкалени пружини или изхабена оловна набивка,чукане????? :) Другото го оставям на теб! при мен е 70% сигурно че е от това,защото шума идва от средата на колата! П.П. Това м/е др. го измислих във тоалетната! ;) ;) :lol:

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалшифа тревога момчета! Оказаха се омекнали пружини на меката връзка на генерацията :) Проблема беше решен с/у 4лв,купих си 2 пружини за клапани от жигули нови от магазина! М/у др са едно към едно със тези които са на меката връзка,пружините са вътрешните(малките). П.П. Съвет,ако някой и9ма идентичен проблем,нека провери първо това! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...