Jump to content
Otto Kluge

Булсатком Hd канали

Recommended Posts

Искам да си сложа чиния на Булсатком и да се абонирам за каналите с висока резолюция. Никой обаче не успя да ми каже колко висока е тя. Нито в офиса, нито в брошурите го пише, нито на сайта.Има ли някой от форума, който да гледа HD на Булсатком и да сподели, ако може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone
http://en.wikipedia.org/wiki/Eurosport - за Евроспорт гугъл казва това 1080p Другите не съм ги търсил, но предполагам че и те са така.П.С. Намери им някои от подизпълнителите които монтират техниката те са хората които са в час с тази информация. Или просто спри някоя от колите им на пътя и ги питай. Аз така направих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че се води 1080p, но има канали, които са 1080i и дори 720p, все пак само заради DiscoveryHD си заслужава, но Булсатком не са най-добрите, поне аз откакто съм с тях при всеки по силен дъжд картина няма ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са на 1080, това е добре, защото 1920х1080 ми е максималната резолюция на телевизора. Точно заради Discorvery и Animal Planet искам да си взема HD пакет.Обаче нещо не ми се плащат 500 кинта за ресивъра :( Не го дават безплатно при никакви договорни условия :) Мегастранно..А какво е положението при ITV? :)

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дефениция HDTV=1280x720 или 1920x1080 в зависимост от конкретната програма - отношението е 16:9 или за филми - 2.21:1 - така и се излъчват като стандарт от спътника - http://www.satcodx.com/explanation/numberofpixels.shtml Bulsatcom - http://en.kingofsat.net/pack-bulsatcom.phpITV - http://en.kingofsat.net/pack-itvpartner.phpЗа ресивер - нама как да ти го дадат безплатно - голяма част от хардуера и софтуера са си тяхна разработка, оптимизирани за работа със съответният пакет, именно с цел търговия ... / въпреки , че програмите им могат да се гледат и с други модели ресивери и декодираща карта/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, колега.Не виждам проблем да ме "заробят" с двугодишен договор с HD пакет. Ще им бъде много по-изгодно, отколкото да си платя 500 лева сега и да си "включвам" HD пакета тогава, когато поискам. Т.е. един месец го използвам, а три не :) Ама нейсе, алчни и недалновидни колкото искаш.Благодаря още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен, достатъчен ти е малко "по-специален" приемник и не ти трябва ни булсат ни ВайТиВи - само интернет връзка с приемника :), ако си толкова запален фен на ХДТВтата (и не само) драсни лично, ще те ориентирам накъде да поемеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега rionkov, би ли споделил с останалите, ако не е тайна разбира се. Аз също се интересувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме заинтригува.Колега праите да видим за кво иде реч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че отговорих на заинтересувалите се, ако съм пропуснал някой да се обади :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой държи ли връзка с колегата rionkov? Вдигам тази тема, за да предпазя бъдещи излъгани. Ще пиша и на модераторите... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък за тези които се чудят дали да "поемат" на някъде или в офис на Булсат искам да им кажа, че DiscoveryHD не е преведено на български за сега, както и гледането на HD с телевизор под 50" не е кой знай колко впечатляващо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой държи ли връзка с колегата rionkov? Вдигам тази тема, за да предпазя бъдещи излъгани. Ще пиша и на модераторите... :)

Дидко, кажи не само на модераторите, а на всички с какво те излъга този пич, за да не хлътне и друг колега ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарибява на ЛС-та да си купиш скъпа техника, като ти обещава, че ще ти даде фрий достъп до всички програми по небето... След което като дойде време да се гледа ТВ, човекът изчезна :dry:Извадка от ЛС-тата ми... Пазя си и хисторито в скайп...

Колега, сподели и на мен въпросното инфо, което се разпространява така по ЛС-та ;) Фен съм и аз на високото качество и искам да опитам и това.Поздрави! ;)

Здравей, като начало виж цената на ХД приемника който върши работаhttp://www.satshop-bg.com/product_info.php...products_id=171ето ти и цена за такъв без поддръжка на ХД каналиhttp://www.satshop-bg.com/product_info.php...products_id=134може да се намери и по-евтино но гледай (особенно по-скъпия - китайските ментета за сега имат проблеми със софта) да не налетиш на дърво ;)още чиния конвертор, мотор - ако искаш да гледаш и други спътнициобщо взето икономисваш само картата за декодиране - за булсат с ХД каналите около 35лв. на месец, за италиански, немски, испански, гръцки... да не ти говоря за какви пари иде реч ;)това за сега от мен, ако има друго питай ще се постарая да ти отговоря..P.S. сървъра за декодиране от мен за съфорумци на аванта ;)Поздрави Румен
Редактирано от Didko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че прочетох темата до края. За малко и аз да се хвана на въдицата. Благодаря за информацията;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дължа извинение! Колегата се появи и всичко е точно :) Явно е бил зает миналата седмица...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булсатком предлагат нов HD ресийвър за 480лв, имало и някъв друг IPbox или нещо такова той е на 450лв. DCC пък предлагат някъв подобен за 300лв, но там не е много ясно кои са HD каналите. Не че при Булсата е много ясно - обявили са 12, ама по последни данни има 6 налични ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги я сега кажете някой знае ли как да си пусне всички HD канали и цифрови на телевизор с вграден цифров тунер които сега ми отваря доста канали но ми казаха че трябва някакав код кото да се вкара на телевизора и тогава могло да стане да гледаш още повече иначе телевизора има входа за карта има цифров и аналогов тунер и без да вкл.отделна цифрова а само с неговия тунер предава доста по добре.та ме интересува някой знае ли какви са тези кодове и как става вратката LCD/PLASMA ТВ » Philips » ТВ LCD Philips 1299.00 BGNСамо в сайта: 1234.05 BGNМодел: 32PFL7404HПрограми (бр): 100Други: 100 Hz, 3 ms-реакцияРезолюция: 1920 x 1080Диагонал: 32"(82см)Яркост (cd/m2): 500Контраст: 80 000:1Тунер: DVB T/C,MPEG 4Други: FULL HDДруги: HD Natural MotionТелетекст: ДА ето това е телевизора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв род телевизори имат слот - Common Interface. В този слот трябва да се сложи - модул, в който пък трябва да се постави картата от оператора (Булсат или който там е..). Тъкмо и аз сега се ровя в тази насока и открих, че и в БГ могат да се намерят такива модули, но на не много приятни цени ... над 100 кинта са все. За такова нещо става въпрос:

Публикувано изображение

Гледах и по Англия как са, там някъде на под 40 лири могат да се вземат с доставката, но пък я стават за нашите оператори - я не ...

Изобщо, ако някой е наясно, да даде някъв жокер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на Булсатком и съм със Сони бравия 40" и до колко съм чувал цифровата ТВ за да е качествена картата трябвало да се поставя в самата плазма а не както ни набутват с некви приемници и от там с аналогов кабел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз доколкото знам има някакви кодове които се вкарват в самия телевизор и се разкодирва за да мойе да се гледа всичко един приятел е така и няма карта няма нищо доиде един хакер и го направи но не казва каква е врътката да стане и сега го издирвам да сварши работа но се е покрил нещо,ако някои знае как става това да каже ще сме много благодарни ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,понеже аз работя в булсатком,ще ти отговоря точно на въпроса.HD каналите на фирмата се излъчват на 1080i,а какво значи това,ето и подробна информация:Има ли различни видове HD сигнал?HD телевизията се среща в три основни вида - 720p, 1080i и 1080p – в зависимост от броя на хоризонталните линии, които съставят картината и начина, по който се излъчват (стандартната телевизионна картина е съставена от 576 линии). Всички HD-ready телевизори могат да покажат или 720p, или 1080i – в действителност няма голяма визуална разлика между тях, а повечето HD телевизионни предавания се излъчват на 1080i.1080i картината е съставена от 1080 линии. „i” означава, че линиите не са сканирани една след друга. Вместо това те са „вплетени”, което означава, че всички линии с еднакви цифри са сканирани първо, след което и тези с различни цифри. Двата вида линии се комбинират, за да съставят картината.1080p картината е съставена от 1080 линии, сканирани една след друга, така че картината е дори по-ярка и подробна, но това подобрение е незначително. Тази система не се използва от предавателите, а от новото поколение HD DVD плейъри, като те също предават 1080i ако е необходимо.Каква е разликата между HD-ready и Full HD или 1080HD?„HD-ready” логото е доказателство, че вашия телевизор има минимална резолюция на екрана (1280х720) и дигитални муфи (HDMI или DVI), необходими за получаване и предаване на 720p или 1080i HD сигнал.Етикети като Full HD или 1080HD означават, че телевизора има висока резолюция на екрана от 1080 линии (1920х1080). В миналото това беше най-добрия вариант за наблюдаване на 1080i картини, но на практика за добрата картина се изисква повече от резолюцията на екрана. Много зависи и от софтуера на дигиталния процесор.Подобни видове лого може да означават, че телевизора може да обработва и 1080p сигнал. Обаче, за разлика от HD-ready, не съществува официална етикеция и значението на новите видове лого се различават между отделните производители.Но не базирайте решението си за покупка на 1080p. Телевизионните предаватели все още не са настроени на 1080p и е малко вероятно да бъдат настроени в близко бъдеще. За да гледате 1080p метраж, трябва да инвестирате в последното поколение HD DVD плейъри, но това не е препоръчително за момента. Поради фундаменталното несъответствие между технологията на диска и плейъра, филмите страдат от резки движения. Този проблем може да се разреши за в бъдеще, но за момента няма какво да се направи по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някои колега има адекватна информация да казва мисля че ще е полезна за всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...