Jump to content
djmmm

вандалщина

Recommended Posts

Все още има хора които правят неща на които и аз не мога да си обясня какво удоволствие им доставя това:DПреди два дни някои ми е надрал супер гадно Хондичката от край до край през средата с нещо доста остро и сега сам с две надрани ленти от двете страни на колицата ми?Въпроса ми е дали ще могат да се махнат чрез пастиране(не са много далбоки но не са и много плитки) и къде във Варна мога да намеря някой да ми я пастира евентуално добре и за колко пари;)благодаря на вички колеги които ще помогнат с каквото могат:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа колега. С пастиране едва ли ще стане,но зависи от драскотините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само лака надран ще стане с пастиране, но както обясняваш, че е надрана малко ме съмнява да стане. Иначе има един колега от форума, който се занимава с автобояджийски услуги, правил ми е разни работи включително пастиране и съм много доволен. Телефона му е 0893597911 - Пламен. Цената за пълно пастиране е около 50 лв. Ако искаш само да се махне надраното сигурно ще е доста по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се вижда бялото отдолу (основата на боята) няма да стане с пастиране. Можеш да направиш най-елементарната проверка - изчисти мястото и прокарай нокът напречно през драскотината. Ако нокътът ти закачи в драскотината - няма да стане с пастиране. Ако имаш / намериш боя за колата ти може да използваш много тънка капилярка или тресчица от клечка за зъби и много фино да попълниш канала на драскотината, след това пастираш с шлайф и полир пасти на ръка и драскотината ще придобие много по-приемлив вид. Играчката е много голяма, но парите за цялостно пребоядисване не са по-добър вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И аз съм потърпевш от такава вандалска проява,но за съжаление непомогна нищо освен боята,макар и плитките нарези.Успех! :D

Редактирано от Barsy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уикенда ходих до смолян, колата ми стоеше пред къщата, сутринта си намерих предния капак с 2 драскотини по 20 санта дълги и дълбоки и една около 10 санта дълга и 5 широка.. като стъргано с шкурка.. нямам думи за българската помия.. с пастиране се оправят само много тънки и повърхностни драскотини.. а бе почти нищо.. и ефекта от пастата не е дълъг..

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простотията българска няма край! Съжалявам, колега, за одрасканата кола. Аз също съм ставал жертва на подобен инцидент. А тази сутрин, докато се правя на безгрижен плажуващ, научих, че са ми изкривили рамената на чистачките и са ми счупили антената в София... При идеално паркирана кола и без разбираема от мен причина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая това не е само българска простотия, защото такива дълбоки драскотини съм виждал и в други държави, но определено не е приятно. Самият аз скоро осъмнах с две дълбоки черти, а следващия понеделник ще ходя на бояджия да я оправя. За жалост само с пастиране няма да се разминеш. Дълбоките черти изискват боя, а сам това няма как да го свършиш. Съжалявам за случилото се. Когато нямаш гараж за вечерта стават често такива неприятни "инциденти".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая това не е само българска простотия, защото такива дълбоки драскотини съм виждал и в други държави, но определено не е приятно. Самият аз скоро осъмнах с две дълбоки черти, а следващия понеделник ще ходя на бояджия да я оправя. За жалост само с пастиране няма да се разминеш. Дълбоките черти изискват боя, а сам това няма как да го свършиш. Съжалявам за случилото се. Когато нямаш гараж за вечерта стават често такива неприятни "инциденти".

Мда,моята пред къщи на улицата я надраха,в Атина.А на другата улица до нас има едно Сузуки Суифт,нов модел,преди 2-3 години,дали има и толкова,турско син на цвят,надран е целият,кадето си представиш,с многобройни и дълбоки нарези,зверско дране е падало.Незнам как се чувства собственика му и незнам кои е,несъм го виждал,комшия ми се пада,но ако бях на негово място,сигурно щеше да ми побелее косата моментално и да издивея!Гадно много!!! Редактирано от Barsy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз сигурно малко афектиран направих извода за "българската", но че е простотия - в това спор няма...Както и да е, дано по-безболезнено (откъм пари и загубено време) да си оправиш драскотините.А аз със свито сърце ще чакам да видя моя "подарък".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за оффа но като стана дума за вандалщина се събудих преди две седмици със залепена дъвка на страничното стакло точно в ъгъла където се движи нагоре надолу. Изтъргах я, но останаха следи които личат от далеч и много ме дразнят. Някой да знае как да я изчистя напълно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за оффа но като стана дума за вандалщина се събудих преди две седмици със залепена дъвка на страничното стакло точно в ъгъла където се движи нагоре надолу. Изтъргах я, но останаха следи които личат от далеч и много ме дразнят. Някой да знае как да я изчистя напълно ?

пробвай с ацетон, но само по огледалото:)да не развалиш пласмасата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за съчуствието ;)явно не съм само аз потарпевш от такива случки:)както и за дадените съвети:dry:указа се че само боя ще я оправи!някой може ли да помогне с инфо за някой добър бояджия във Варна:)и на какви цени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам от цени на бояджия за оправяне на дълбоки драскотини, за да разбера колко съм спестил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме и мен за оффа,мислих да не пиша за това,но не се сдържах като чета сега...преди две седмици осъмнах с разбито стъкло и без сд плеяр(панела беше свален) и още 11 коли в квартала бяха така....явно кризата е голяма.....колега ето един номер,ако искаш звънни и питай за твоя проблем,аз лично съм доволен как бачка момчето-0894772489-Иво

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че е малък дявол,но има и по лошо.На мен някой вандал ми беше посипал цялата колица с киселина :o Така че споко,отиди при някой маистор и може да се измисли нещо поне да се позаличи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме и мен за оффа,мислих да не пиша за това,но не се сдържах като чета сега...преди две седмици осъмнах с разбито стъкло и без сд плеяр(панела беше свален) и още 11 коли в квартала бяха така....явно кризата е голяма.....колега ето един номер,ако искаш звънни и питай за твоя проблем,аз лично съм доволен как бачка момчето-0894772489-Иво

 

Публикувано изображение

мерси венцо ще завартя един телефон и ще видим какво ще се разберем!съжелявам за инцидента който ти си е случил много неприатно найстина:oзначи и без панел пак ги крадат;)страшна работа;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...