Jump to content
B E X 3 M

Проблем със СЪЕДИНИТЕЛЯ !

Recommended Posts

здравейте колеги.от вчера ми се появи някакво скърцане като натискам съединителя.скърца даже и като се отпуска .в краката си усещам все едно раждива пружина се свива.много хора са ми казвали че съединителя ми отделя много горе.дали е за смяна или може да се мине без смяната му.ако да колко пари струва смяната му и дали може да се ползва от някоя ударена хонда втора ръка или това е все едно да си купиш тоалетна хартия втора ръка :huh: ???блгодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ! Съединител се сменя само с нов. Това че отделя горе според майстор ли е или просто някой авер така мисли, И аз мислех че отделя горе още като я купих моята но си е добре...просто така бях свикнал от предната кола, има метод да се пробва дали е свършил съединителят...всеки кадърен майстор го знае. Това със скъцането...не си само ти...потърси във форума с търсачката-чел съм го преди година...има го споменат този проблем на много места, а също така и как се решава...със смазване на някакво место май беше...не помня точно...потърси... и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горна помпа на съединителя. Мойта скърца, отделя горе и изпуска течност. Все още си търся ремонтен комплект, но незнам откъде да намеря такъв. Карам си (до кога?) :huh: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е горна помпа на съединителя и има теч,виж имаш ли течност в казанчето!! Че ше имаш ядове ако няма течност там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде се намира това казанче и тази помпа???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи едно фенерче навираш се долу при педалите и светваш и оглеждаш за теч, там е горната помпа на съединителя.

Казанчето е това малкото със сивата капачка до казанчето за спирачна течност->то е по голямо.Теб те интересува малкото казанче да не е празно !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си предния капак на колата , махни гуменият предпазител на помпата на скоростната кутия , напръскай си с WD-40 вътре при нея където има триене като натиснеш съединителя . Един ще натиска съединителя вътре в колата а ти ще махнеш гуменият предпазител на помпата и ще пръскаш там където скърца и си готов.Ако нямаш загуба на течност , вобще не се рови за тия помпи.

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горна помпа на съединителя. Мойта скърца, отделя горе и изпуска течност. Все още си търся ремонтен комплект, но незнам откъде да намеря такъв. Карам си (до кога?) :lol: .

Ремонтен комплект се продава, явно не си търсил добре. Аз предприех най-добрият за мен вариант. Отидох в сервиза, Джони ми подсигури ремонтният комплект, оправи ми помпата, обезвъздуши, а аз само си платих накрая и съм ОК!!!Важно: Ремонтният комплект си беше оригинален HONDA PARTS!!! Купува се от Бултрако!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има течност в казанчето.а под педалите има едно омаслено място ама не знам какво е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи ти е заминала горната помпа (както ти казах по-горе). Към колегата Мишо: Колко пари ти излезе оригиналния ремонтен комплект?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фатално ли е ако карам така известно време???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз лично карам така 3-4 месеца и само веднъж съм долял в казанчето около 15-20 ml. ... като нямам пари :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при педалите е долната помпа, да не се объркаш. Щом е омаслено е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали пък не е изпаднала някой пружина от феродовия диск?Мен ми бяха изпаднали 3 и така скърцаше!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при педалите е долната помпа, да не се объркаш.

А къде е тогава горната помпа ?...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...