Jump to content
NikNan

Най-добър антифриз

Recommended Posts

Привет,Нов съм хондаджия. Мисля да сменям антифриз. Бихте ли ми препоръчали марказа сивик 1.3 1990. В упътването писше. Даже не всеки антикорозионен антифриз става.Мерси!Ник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IGAT немски червен антифриз, водят го за добър (аз съм с такъв). Цена около 15 лв. литъра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен един глас за същия антифриз било то син или червен, принципно червения е полусинтетика препоръчват го за по новите мотори с повече алуминиеви сплави по тях, понеже нямало никво корозиране. Не знам и за двата ли се отнася но имат и по висока температура на кипене. Абе не е толкова скъп че да му се чудиш и аз само с него карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за мненията.Сега ако ми кажете и къде може да се намери в провинцията. Аз съм от Ловеч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси по магазините за авточасти, в едни кръгли бутилки бели по литър и половина е концентрат за -76 градуса маи беше де се вика с едно шише си решаваш проблема :rolleyes: имаш 4.5 литра разтвор за около -20

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако не продават ли антифризи за нашите мотори? Някой ползвал ли е техен бъркоч?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забърках много зла смес от 1.8 литра антифриз и останалото до 4 литра - дестилирана вода. Как се вика - готов съм за Сибир! :lol: Иначе зимата която отмина бях със син руски антифриз, ама реших да си сложа нещо истинско (пък и за без това 2-ри път сменявам радиатор) за да си нямам проблеми :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕма значение марката и държавата производител, важното е да няма по-високомолекулни гликоли. Гледай на етикета и цената почти винаги е критериална. Колкото по-високомолекулен (три-, поли- етиленгликол), толкова се увеличава риска от полимеризиране и осмоляване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червения садържа киселини(слаби разбирасе),и ако го изполваш трябва да си сигурен че нямаш проблеми с маркучи и радиатор защото иначе ще текнеш като лейка.Направих веднъж тази грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

coolant plus BASF доживотен и най-доброто! ако нямаш теч....но е скъп 12.30 литър концентрат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕма значение марката и държавата производител, важното е да няма по-високомолекулни гликоли. Гледай на етикета и цената почти винаги е критериална. Колкото по-високомолекулен (три-, поли- етиленгликол), толкова се увеличава риска от полимеризиране и осмоляване.

прав си за три-, поли- етиленгликол), толкова се увеличава риска от полимеризиране и осмоляване. но за марката не съм съгласен! много хора си мислят че щом в радиатора антифриза издържа до -20-30 градуса всичко е ок! да ама не! тогава слагаме домашна ракия и пак няма да замръзне! основната роля на антифриза е смазочна:thumbs1: а тук вече разграничаваме фирмите производители защото са малко тези които използват новата "pro-synthese" технология която илиминира всякакви отлагания и проблеми при експлоатацията на антифриза....за това може да бъде доживотен и казвам че за мен най-доброто е coolant plus BASF....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...