Jump to content
NikolaiN

Crx Del Sol горене на 100км.

Recommended Posts

Здравейте, искам да си купя едно дел солче и съм навит за ВТИ вдигателя, само че нямам точна информация колко гори.Който има от едната и от другата да сподели градско, извън градско без настъпване, с настъпване колко му гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , всеки си кара колата по различен начин , на всеки му е в различно състояние така ,че точен разход или отговор не очаквай. Според теб колко ще гори кола тежаща 1100 кг. и с 1.6 моторетка. Градско не повече от 10/100 извън-градско очаквай чудесен разход. Разбира се говорим при нормална работа на двигателя и нормално поведение на пътя :thumbs1:. за справки виж тук: 1.6 160 hp. 1.6 125 hp.

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 125 hp За 550 км ми изгори 40 литра това е без да спирам от Велико Търново до Солун при положение ,че в София по околовръстното имаше голямо чакане ,а за градско божа работа всичко зависи от шофера :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално извънградско 7-8. градско 10-15 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в catalog.auto.ru нещата излгеждат добре ;) но това 8 ме плаши :) искаше ми се да е около 6-7...несъм карал нито 125коня модела нито 160 заслужават ли си 2-то литра отгоре за 160-то коня спрямо 125, голяма ли е разликата или доло-горе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и тукСпоред сайта средния разход между 125 и 160 к.с. е 100 грама :) Т.е. 7.5-7.6 среден разход. С думи прости извънградско очаквай към 6, а градско към 9.9.5-10 - от теб зависи ;) Не знам на кой от двата сайта може да се вярва, но предпочитам 160 вместо 125 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Вти-то го караш до 3500об/мин или до 100км/час извънградско ще постигнеш разход 6 до 7/100, но е много трудно да караш така. Оня ден го пробвах и не знам как издържах!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре мерси, ще търся VTI пък да видим какво ще стане :) междо другото някой ако е решил да си маха хондичката да пише лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на гориво и на двата мотора е почти еднакъв , имах дел сол 125 коня , след това му сложих 160-коня мотор а разхода според мен си остана същия, всичко зависи от задкормилното устройство колко му е тежък кракът :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...бе то има ли някой който има парите за ВТИ да си купи Втек щото горяло литър повечко :);):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже май ВТИ-то гори по-малко градско от едновалката :) Поне при мен беше така.Купето ми 125к.с. гореше колкото Прелюда-12/100 в града.Вт-то ми дава 10/100.Толкова 10/100 дава и Дел Сол ВТИ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-голямата икономия, която съм правил извънградско е 6,5 - 7 с включен климатик. Обаче си беше зор!По магистралата някви Корси прелитаха край мен :( Карах със 110-120 най много. Това беше 200 км, а следващите 100км междуградско с 90За градското 15 ми се струва непостижимо.. аз си я ръчкам, но пък не стоя в задръствания, което е решаващо. На мен повече от 12 в София не ми е гълтала, но пак повтарям, че не вися в задръствания.. :oУспех с покупката !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...