Jump to content
kick

Разлика в показанията на скоростомера и Gps ?

Recommended Posts

значи до 60-70 км. в час всичко си е ок показанията и на двата уреда са еднакви но при по голяма скорост разликите стават голями примерно карам с 120 по скоростомера на колата а на JPS са ми показва 106 или нещо такова та въпроса ми е кой уред показва вярните дани :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯМА по-точен метод за измерване на скорост от GPS-a, може спокойно да му се довериш. Пък и съм чел някъде, че умишлено километражите се правят така че да отчитат по висока скорост от съображения за сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра на колелата по заводски данни ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависимостта скорост-показание умишлено не е линейна. Според колега който е писал такъв софт по спецификация от някои корейски производители разлика до 70% при висока скорост е допустима. Французите искат да е по малко от 7%. Но винаги показанието трябва да е по високо от реалната скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи до 60-70 км. в час всичко си е ок показанията и на двата уреда са еднакви но при по голяма скорост разликите стават голями примерно карам с 120 по скоростомера на колата а на JPS са ми показва 106 или нещо такова та въпроса ми е кой уред показва вярните дани :lol:

GPS-а е този ,който показва вярната скорост :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра на колелата по заводски данни ли е ?

195-50 - 15 всичко си е ОК :lol: при ниска скорост показанията са еднакви според мен (незнам дали съм прав) при по висика скорост спътника неможе да исчисли реалната скорост като влеза в тунел спира да ми отчита скороста другите дани който ми показва също са неверни примерно изминати километри но немога да се съглася че като карам с 140км. в час на скоростомера на колата GPS ми отчита 121 разликата е много голяма дори нереална :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра на колелата по заводски данни ли е ?

195-50 - 15 всичко си е ОК :lol: при ниска скорост показанията са еднакви според мен (незнам дали съм прав) при по висика скорост спътника неможе да исчисли реалната скорост като влеза в тунел спира да ми отчита скороста другите дани който ми показва също са неверни примерно изминати километри но немога да се съглася че като карам с 140км. в час на скоростомера на колата GPS ми отчита 121 разликата е много голяма дори нереална :lol:
Нормално е като влизаш в тунел да спира да ти отчита скороста защото губи връзка със сателитите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GPS-a е верния показател за скоростта, затова по каталог колата ти развива 190км/ч, затова всеки прави по добри времена до 100 от каталожните - понеже километража показва повече, това е при всички автомобили с цел сигурност. В тунел не ти показва понеже сигнала от сателита не може да премине през стените му, изминатите километри зависи от това с коя програма се навигираш.

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........затова всеки прави по добри времена до 100 от каталожните - понеже километража показва повече, това е при всички автомобили с цел сигурност........

До 100 км. не мисля че има разлика по километраж и GPS. най-много 2-3 км да са,но при скорост над 150 вече разликата става забележима,поне при акорда е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА мен със моя ГПС при 160 ми показва само 3 км. отклонение но за мен тези устройства които се продават на масовия пазар не са чак толкова добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....и колкто по-бързо караш,разликата ще ти се увеличава. Може да стигне и до 12км разлика :( но това си е така фабрично !А устройствата които се продават бих казал ,че са си ОК и си показват вярно.Както знем всички,те ползват един и същи източник на данни.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е че километражите послъгват :) , но не мисля че и ГПС-а е най-врният начин за определяне на моментна скорост. Нещата се получават чрез изчисления, а и бях чел някъде (не помня къде) че принципно работят в няква повърхност, като не отчитат наклоните, от където според мен идват грешки при изчисленията на скорост и път. Но все пак по-склонен съм да вярвам на ГПС-а. Практически опит направен със сивик 4г. засечен с полицейски радар ( за пробата, без наказания :) ) до 90 километра еднакви показания. Същия сивик при 110 на километраж, 100 на ГПС, само че гумите вече бяха други..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на едно Пикасо с електронен километраж съм засичал. От 0 до 140 май най-много разликата навсякъде беше 2 км/ч !

 

Принципно и аз съм на мнение че ГПС-а трябва да е по точното. Ама чак такива разлики ...... Засичал съм един опел вектра с мотора. На него му показваше ~210 км/ч на мен 190 км/ч. Принципно по - старите коли дават голямо отклонение при високи скорости. Ама има случай и да показват по малко.

 

тествал съм моята хонда с полицейски радар (със последствия и то доста лоши :) ) 1:1 показа ( 88 км/ч.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@N_D: Чрез GPS системата се изчислва закъснението на сигнала от минимум три спътника с ясни координати до приемника. В сигнала е записано точните координати и време на излъчване на сигнала от сателита и навигатора просто го сравнява със същия излъчен сигнал от други 2(поне) сателита от същото време. 3 спътника са достатъчни да се изчисли и височината.Така че приемниците имат всичката нужна информация, но дали я показват/изчисляват е друг въпрос, т.е. в такъв случай проблема е софтуерен. А е прекалено лесно за корекция, скоростта трябва само се раздели по синус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 спътника са достатъчни да се изчисли и височината.

В хелпа-а на навигацията ми пише, че за височина трябва най-малко 4 спътника. А три за двумерно положение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GPS-a ми - Garmin, показва около 2км/ч разлика при 100км/ч (ако съм успял да пусна круз контрола Точно на 100км/ч). При 150км/ч разликата със скоростомера ми е около 5км/ч.Аз също съм по-склонен да вярвам на GPSа , но разлика от 20км/ч едва ли е нормална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е софтуерен, защото сателитната наигация и изключително прецизен метод. На мен не ми дава почти никакво отклонение до към 140-150, към 180 има разлика с около 7-8, но това е на друга кола. Какво е устройството? Пробвай с друг софтуер! Или с друг ГПС, за да видиш дали разликата ще е пак толкова, ако е толкова, значи е от скоростомера на колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...