Jump to content
Ilko_84

Двигател на Хонда

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Благодаря за съвета за издухания ми мотор, (който ви питах вчера че гори мн масло), ще видя нов ли ще купувам или ще карам тоя докато издъхне, само че незнам какъв модел е (смисъл на талона пише Д14А5, а виждам че в таблицата за двигарели, която е публикувана в сайта е Д14А4, и още нещо- по талон колата я пишат 55 киловата или 75к.с., а по таблицата от сайта е 90к.с. Второто, което искам да Ви питам, е по случай мотора, понеже засега е с 10W40, дали да не я пробвам с по гъсто, щом бута масло, защото някой майстори ми казват да сменя маслото и да пробвам с друго, защото "Явно това не го харесвала", ама не знам какво да сипя, защото нали има минерални, полусинтетика, пълна синтетика, защото и те едни майстори немогат да ми кажат какво да е маслото, все нещо мънкат!? Благодаря Ви предварително:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко масло бута колега?

Минавам 500км като тръгвам на нормално ниво, а се връщам на подминимума ( някъде към 1 - 1,5 литра)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A5 1396cc 75hp SOHC Civic 97/98Колега моя съвет е да отидеш в адекватен сервиз на Хонда да ти кажат за какво става на въпрос.

Редактирано от hondaracing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда се кара само 10w-40.полусинтетика!Твоя проблем може да е от /сигменти,гумички на клапаните,отдушник на картера иклапана/Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamendobrev: Колега това някаде по двигателя ли го пише? Защото според manual-а (по специялно в този за Д14А2) пише, че визкозитета на маслото зависи от средата (и в частност климата), в която се кара колата. Аз сипват 15w40 Castrol GTX (полусинтетика), в момента съм на 12000км. от последната смяна, тези дни ще го сменям, но не е мръднало и със милиметър по щеката. Щом за 500км. харчи около 1,5литра, проблема ти не е токова в маслото, колкото в ДВГ-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че и дават 15w-40 масло:lol:!!Каде го пише?Вкои мануал?Дават и в autodata за нашия клим. пояс 10w-40 /а2 в2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда се кара само 10w-40.полусинтетика!Твоя проблем може да е от /сигменти,гумички на клапаните,отдушник на картера иклапана/Успех

Благодаря на всички:lol: Е, явно ще трябва пак да я отворят и да видим какъв е наистина проблема и дали да я правя или да я разкарвам, само със смени на масла и проби няма да стана, пък и тя ми издуха клапан на втори цилиндър, смених и й гарнитура на главата, и момчето дето я отваря уж каза че била за сегменти,ама ще ми излезе скъпо с оригинални японски и ми вика да я махам. Имате ли представа колко ще ми струва един такъв ремонт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало си смени "Майстора" !!! сегменти - 130 лв гумички - 30 лв лагери на биелите - 50 лв. гарнитура - 75 лв. И твоя "майстор " ако вместо да умува беше ти сменил сегментите щеше да си спестиш още едно отваряне на двигателя и още една гарнитура на главата. ..... Оп, то какво стана .... заради майстора ти ремонта ще ти излезе двойно .... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,смени сегменти и ака требе биелни лагери и си върха! и караш с масло 10w40 а3-в3 ако имаш проблем давай на лични!

Редактирано от plamendobrev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега внимателно с майсторите че глей кво стааhttp://forums.hondabg.com/index.php?showto...36069&st=45

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamendobrev: Колега това някаде по двигателя ли го пише? Защото според manual-а (по специялно в този за Д14А2) пише, че визкозитета на маслото зависи от средата (и в частност климата), в която се кара колата. Аз сипват 15w40 Castrol GTX (полусинтетика), в момента съм на 12000км. от последната смяна, тези дни ще го сменям, но не е мръднало и със милиметър по щеката. Щом за 500км. харчи около 1,5литра, проблема ти не е токова в маслото, колкото в ДВГ-то.

колега, много си прав, но много хора не го знаят това. повечето си мислят, че щом маслото е 15в40 значи било минерално, 10в40 полу и 5в40 пълна синтетика. в аутодата за нашия климат дават оптимален вариант 15в40 без значение кво е маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...