Jump to content
Tonchev

Въздушен филтър за сивик 5г

Recommended Posts

Аз попринцип знам едно магазинче в люлин дето филтрите са някви куча марка, но все пак филтър като филтър и са много ефтини От рода на 6-10 лева, но нямат точно такъв, а в един магазин филтър на марка Filtron (или нещо подобно) струва 27 лева което ми се струва много за филтър който трябва да сменям на 5000 км. Та къде в софия мога да намера филтър за сивик d13b2 за по-малко пари и въобще има ли някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за първи път слушам въздушен филтър да се сменя на 5000км. а и си е за теб, колко по-добър филтър слагаш толко по-дълго ще се радваш на здрав двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има по София едни магазинчета там нещо с Еврото обвързани. Смяната на въздушен е на 10000км или 1 година.16033 16033 MEAT & DORIA ФИЛТЪР ВЪЗДУШЕН 15,14 лв. 2 16041/3 16041/3 MEAT & DORIA ФИЛТЪР ВЪЗДУШЕН 3 MA 619 MA 619 CLEAN ФИЛТЪР ВЪЗДУШЕН 15,35 лв. 4 MA1051 MA1051 CLEAN ФИЛТЪР ВЪЗДУШЕН 17,43 лв. Аз лично използвам този от 17лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моя е на 20 000 изглежда чистичък,колата върви и не гори много значи е ОК на кутията пише,че се сменя на 40 000 ама май оригиналния :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сменям на 5-7К - карам на газ и разликата се усеща. А че на 5К км вече е почернял от мръсотия не коментирам - в белите страни 20К може и да е нормално ама в София...Последно май за 12 купих VIC - в найлонче и кутийка, не "насипен" от магазинче на Козлодуй - трамвая 2ка завива надясно по Дунав и спира - на спирката, с виолетов цвят е на фона. От там съм купувал почти всичко по Хондата като консуматив, цените са нормални и не съм имал проблеми. Даже първия път, жената като ме попита какъв ми е горивния филтър щото били 2 вида на 5г, аз не знаех, тя дойде, погледна, каза "аха" - погледна, видя че гледам "умно" и посочи с ръка "ей това е горивния филтър" :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска го смених с оригинален "НИПОН"-22лв...май се сменя на около 30-35хил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за първи път слушам въздушен филтър да се сменя на 5000км. а и си е за теб, колко по-добър филтър слагаш толко по-дълго ще се радваш на здрав двигател.

Като караш на газ е така на 5000 е добре да го сменяш, щото там се усеща доста дигането на разхода, и си избиваш парите (15-20) лева за въздушен филтър за тия 5000км има разлика дали харчо 8 или 9 все пак си е 1 лев на 100 км демек 50 лева за 5000 тоест ако го сменяш на 10 000км даваш за газ 50 лева повече от колкото ако го смениш на 5к тва е лично наблюдение от миналото ми газифицирано возило. А това дали си с филтър за 10 или за 30 лева за мене няма значение. Ако има разлика във вървежа или се дави с филтър за 10 лева тва е проблем и не е хубаво, но ако сичко е наред, ще се радваш на здрав двигател и с ефтин филтър. Оригиналния се сменял на 35-40к ... Ако живееш на белмекен може .. ама в софия на тоя прахоляк .. филтъра за 10-15к макс си отива. Зимам си най-ефтиния филтър и си го сменям на 5к и няма проблеми :lol: (Лично мнение)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...