Jump to content
Трънчо

Струва ли си?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги давайте съвети.Наточил съм се да взема сивик хеч д15ка, 95та година, на уж 130 000 реални км, всички екстри без климатик, внос от Австрия.Не е удряна но ма 2 забележки - има маалко ръжда по задния капак иии по описанията на собственика, като дадеш повече ряз на 1ва или 2ра скорост и малко се измествала скоростната кутия.Имало някаква гума която оплътнявала и тя се била напукала(така ми обясни, иначе аз съм невеж и немога да кажа точно за кое става дума).Но това само като я натиснеш повечко и само на ниските предавки. Казвайте струва ли си 2 бона? и евентуално ако я взема колко ще ми излезе отстраняването на тези проблеми. Иначе ми харесва много и двигателя е перфектен, няма грам масло да се покаже или да пуши.Искам мнение и от вас, че ми е първа кола и съм на кантар малко с тая ръжда..Мерси предварително :)

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,тя тая скоростна кутия да не е от локум та да се измества?! :lol: Малко ръжда ми звъчи несериозно,както предното!Всички коли на повечко години от Австрия са гнили като мушмули :) Моят сънет е да не бързаш да се хвърляш на такива оферти.Има доста коли и тук на колеги от форума,които са в прекрвсно състояние,а и можеш да ги погледнеш и увериш сам. :) Бъди сигурен,че евтиното излиза после в пъти по-скъпо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега не бързам, вече 3ти месец тръся :lol: но уви...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уж 130 000 реални км Дори и на толкова да е ,може да е изтормозена ,като на 400к, наи добре да я погледне някои ,които знае какво да гледа Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре потърси някоя по-читава оферта за 3000-3500 лв. Няма смисъл да даваш 2 бона за кола, която е за основен ремонт... недай си боже да ти се наложи да сменяш скоростна кутия, свят ще ти се завие за цените, които ще ти съобщят! Смятай, че Хондите са бая здрави и идиотоустойчиви автомобили, така че тази трябва да е карана наистина ОТВРАТИТЕЛНО, за да бъде в такова състояние едва на 130 000 км (ако са реални) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека каза че ще оправи проблема със скоростната кутия..остава само ръждата дето е тръгнала леко..има ли оправия това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
;);)

човека каза че ще оправи проблема със скоростната кутия..остава само ръждата дето е тръгнала леко..има ли оправия това?

;) Има разбирасе малко кит и боя и проблема с раждата се оправя ама тая кутия как така се мести тя да не е закачена с плюнка. Съжалявам но и моето мнение е да потърсиш нещо друго виж ще ти дам няколко предложения щом искаш по ефтина кола. Пиши в мобилето Хонда сивик до 2300 да няма опция на части и гледай за кво става въпрос ;) коли колкото искаш: с ръжда, без ръжда , с калници, без калници, с джанти, без джанти абе общо взето квато искаш такава има ;) УСПЕХ В ТЪРСЕНЕТО !http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgihttp://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgihttp://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgihttp://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgihttp://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgihttp://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgihttp://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi ;););)http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi... И мнооого мнооого други! Съветът ми е не скачай на първата срещтната ;) ! Редактирано от black angel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) тия линкове са разкошни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) тия линкове са разкошни...

:D жена бре простено и е ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм незнам къде ги видя тия сивици 5тички до 2300 дет да не са на части..само 1-2 намерих ама 1.3 и са омятани отвсякде..Интересува ме еи те т'ва петно ръжда колко ще ми струва http://pics.data.bg/categories/1/общи/...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То картинката ще се изясни след като свалиш прага и лайсната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питам ориентировачно,за да си напрая сметката да не ми излезе солено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към 30-40 лева ще ти излезепак за частите има много дето не са на части!!!!! :) нищо че съм жена аз нали ги намерих пък вие не можете !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее ако е 30-40 добре..аз мислех че е повече :) мерси за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда сивик 1500 1999 ЛВ. Дата на производство август 1994 г. Тип двигател Бензинов Скоростна кутия Ръчна Категория Купе Пробег 200000 км Цвят Червен Особености:2(3) Врати, Аларма, Бартер, Бордови компютър, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Застраховка, Лизинг, Сервизна книжка, Серво управление, Стерео уредба, Центр. заключване, Шибедаххонда сивик 1.516в 2000 ЛВ. Дата на производство ноември 1993 г. Тип двигател Бензинов Мощност (к.с.) 90 к.с. Скоростна кутия Ръчна Категория Хечбек Пробег 165000 км Цвят Сив Особености:2(3) Врати, Бартер, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Застраховка, Металик, Серво управление, Стерео уредба, Центр. заключване, ШибедахДопълнителна информация:колата е два цвята по талон сиво и синио фарове ангелски очи тунинг брони и плазмено табло хонда сивик 1.5 16v 2200 ЛВ. Дата на производство юни 1993 г. Тип двигател Бензинов Мощност (к.с.) 90 к.с. Скоростна кутия Ръчна Категория Хечбек Пробег 180000 км Цвят Светло син Особености:2(3) Врати, Аларма, Бартер, Ел. Стъкла, Металик, Серво управление, Стерео уредба, Центр. заключване, ШибедахДопълнителна информация:Колата е на инвалид, външни забележки, продава се със оригиналните джанти. 0884 12 14 82Има още !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

гледам ги всеки ден,тези които си посочила са здали багажа..на по 180-200 хилки...само едната е 165 ама кат я видя само и се отачайвам :) моля още някой ако има опит с ръжда да каже ценаП.П: ангелче,за да покажеш линк на обява от мобиле , трябва да дадеш първо "печат на обявата" и тогава да копнеш линка :)

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

гледам ги всеки ден,тези които си посочила са здали багажа..на по 180-200 хилки...само едната е 165 ама кат я видя само и се отачйвам :) моля още някой ако има опит с ръжда да каже цена

Защо си мислиш,че като е на 180-200-хил.,колата е здала багажа?По скоро трябва да те притеснява,ако е на по-малко!Ако е добре поддържана ще е в прекрасно състояние. :) Редактирано от Дончо Царев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

перпетум мобиле още не е измислен :) колкото и да е подържан според мен си има износване винаги :) това си е МОЕ лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към 30-40 лева ще ти излезепак за частите има много дето не са на части!!!!! :D нищо че съм жена аз нали ги намерих пък вие не можете !!!

Ако някой се наеме за 30-40 лв. да кърпи прагове, вероятно точно след една седмица ще са в същото състояние! Това е работа поне за половин ден... съответно струва много повече! Ориентировъчно за кърпене и боядисване на врата добрите майстори взимат между 100 и 200 лв.

перпетум мобиле още не е измислен :) колкото и да е подържан според мен си има износване винаги ;) това си е МОЕ лично мнение.

Износване винаги има, но за 2 бона искаш да намериш кола на малко километри, в добро състояние... извинявай, но такава няма! Ако разполагаш с 30 бона, отиди и си купи от шоурума чисто нов автомобил без забележки. Това ми напомня за историята, в която една жена тръгнала да си търси нова кола за 2 бона, но така и не намерила... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в първия си пост пишеш, че си невеж и не разбираш много - човека ти обяснява "номера" с километрите, ти се правиш на разбирачстава въпрос за кола 94та година - ти на колко километра очакваш да е... 60хил ??остава да отидеш в магазина и да си купиш на 0км и без ръжда, но гледам, че си отделил около 2000 лв :) айде успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

невеж съм до колкото не разбирам от части, но кола на 13 години(незнам къде видя "94"..95 е колата съм написал и е октомври месец) ми се струва нормално да е на 130 000... не всички си юркат колите ежедневно :) никой неможе да е сигурен де, незнам от къде сте сигурни че е на много повече...не се правя на разбирач, просто питам какви пари ми е ремонта..ако е 200 лв ще се позамисля :)

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

невеж съм до колкото не разбирам от части, но кола на 13 години(незнам къде видя "94"..95 е колата съм написал и е октомври месец) ми се струва нормално да е на 130 000... не всички си юркат колите ежедневно ;) никой неможе да е сигурен де, незнам от къде сте сигурни че е на много повече...не се правя на разбирач, просто питам какви пари ми е ремонта..ако е 200 лв ще се позамисля :)

Аз съм на същото мнение, че ако километрите са повече е по вероятно да са реални, когато са по малко е по вероятно да са върнати :) . Иначе за линковете мерси за пояснението ;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че тази кола е читава, няма мисля повече смисал от тази дискусия.Потърси нещо по читаво. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На там клонят везните :) мерси на всички за мненията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

харесали ти взимаи парите са си твои ти решаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш си ,че на 180 хил км е издухана...незнам може и да има издухани ...Моя Сивик го взех преди 2 месеца на 204 000 ,сега е на 208 + и не е издухан повярваи ми .Както казаха по горе ,много зависи как е поддържана колата,че ще има износване това е ясно ,все пак е кола на 14 години ,не на 1 или 2.На баща ми колата е на 290 000 км ,а е набор 98' и се държи все още ,никакви проблеми не сме имали и тн.Но човека се грижи за нея ,не я е оставил на произвола на съдбата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като вземах моята кола незнаех къде стои резервната гума и крика. Човече ти се осведоми за цялата история, модели и дефектни на хонда, за какво ти е тази информация, само може да те откаже....аз не бих си взел прогнила кола с проблемни скорости...(тук майсторите вземат по 250 лв на детайл не по 30=40 както споменаха по горе - но майсторите са на ниво и с оригинални перлени бои както си е по каталог целия детайл правят и ламарината от до,...не да замажат ей тай с кит....после да се подуе след година две и да ти падне цялата мазилка....хем ефтино хем двоен труд и по-скъпо ти излиза - но от теб зависи качествено ли искаш или просто да замажем положението...)(ако е за едните 600-800 лв не си струва.... да не ти споменавам новите филтри на дизелите са по 2000 лв...и тогава какво правим не сменяме филтър ли?? или хвърляме колата??)доплати и си вземи читава кола, пък после каквото излезе е на късмет, ако знаех всички специфики и какво би станало кога и какво трябва да сменям по колата бих се хвърлил отнякъде...незнам ти как се чустваш сега...най важното - покарай колата - останалото е на късмет, важно е да караш и да не мислиш иначе само с мисленето ще си останеш....съвет от личен опитДерзай и успехи с търсенето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нямам време да изчета подробно темата и се извинявам ако повторя мнение на някой от колегите..от това което мернах по отношение на ръждата...БЪЗИКАТЕ ЛИ СЕ??? 1.кит и боя не оправя нищо (относно колежката)2.веднъж тръгнала :cool: трудно се спира.. на снимката се вижда къде е избила, никой не знае под боята и отзад на ламарината до къде стига..на кофти място е, което означава че освен изрязване и подмяна на ламарината иска боядисване на целия панел..което ще рече между 140-200лева без тенекиджийството, освен ако нямаш близък или в Русе не е по-ефтино..аз се разправях с ръжда и по двете вежди и не е приятна процедура..най-лошото е че си решаваш проблема, но и ти не знаеш до кога..моят съвет - потърси си друга или тази да я види човек който разбира..Успех! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....кола на 180 хиляди ако е подържана както трябва не са и проблем предния ми сивик беше на толкова като го взех беше като нов от магазина единственно ръждичка имаше по веждите всичко друго ОК на 100%.Хората има дават по 150 хиляди гаранция ако не се лъжа а ти се плашиш от 160 000 :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам ги всеки ден,тези които си посочила са здали багажа..на по 180-200 хилки...само едната е 165 ама кат я видя само и се отачайвам :cool: моля още някой ако има опит с ръжда да каже цена

Абе пич, километрите са най-малкото нещо, от което трябва да се притесняваш, особено при Хонда. Мойта като я взех на 205 000 км да не да беше скапана, напротив двигателя е перфектен и съм и навъртял вече към 10 000 отгоре и още е перфектен...абе какво са обеснявам, тука в пловдив съм мяркал една 3-та ген на почти 800 000 км. и пича пали сутрин от четвърт оборот и двигателя мърка като щастливо котенце. А ръждивите прагове се оправят срещу 150 кинта, като режат ръждивото и ти заварят здраво.няма какво да обеснявам повече, фактите говорят сами, в раздел Технически има цяла тема какво да гелдаме при покупка на кола, прочети я щом сам казваш, че не разбираш много, има още 30 неща по-важни за гледане от това какво пише на километража. А и с малко пари чудо не става, с трици маймуни не се ловят.Айде със здраве :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оная тема съм я чел,но там критериите са по-завишени дори от моите :cool: Имали сте късмет да попаднете на хубави коли, има си и изключения..Нямам за цел да обидя нечия кола,вие знаете от къде да вземете кола и сте манияци,поддържате си ги..Но не всички са като вас.Просто казвам че повечето коли на толкова мн километри... Ама стана як оффтопик.. Накрая реших да не я вземам, че ме наплашихте с тази ръжда дето "тръгне ли , няма спиране". Ще се ориентирам към нещо друго, може да махате темата. Мерси на всички :dry:

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрите коли струват и добри пари,колега, за 2000лв лъскачка още никой не си е взел а и едвали някой ще вземе, но може ти да си първия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool: скачай смело,каквото такова ,колкото повече избираш толкова повече ще се объркаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оффф събрал съм мноого повече пари(почти тройно повече) и ми е ясно колко струват хубавите коли..просто видях тази по-евтина с тези забележки и затова питах...вие ме изкарахте под нивото на циганина за 2 бона да искам яка кола(калибра)...не съм тръгнал да търся под вола теле, спокойно колеги. мерси пак на всички. катинар ако може, че почнахте и да се гаврите вече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо точно Сивик?Други марки или модели на Хонда не ти ли харесват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

заклет сивик фен съм :) не че са лоши другите де,нооо... :)

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...