Jump to content
JDMWORKS

Honda Civic 6-та без климатик ,swap на H22 с климатик ?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравеите колеги.Възнамерявам в най-скоро време да си закупя Honda и искам да баде Civic 6-та генерация по възможност купе.Въпросът ми е ,ако си купя модел без заводски климатик и направя SWAP на H22 мотор след време и дори да не е на H22 , B18 ,B16 също са варианти със климатици има ли нещо друго освен допълнителна ролка с ремък която да варти климатика (предполагам че това е устройството) ,нещо в купето във въздушните преходи което липсва при заводското изпълнение без климатик ?!?Благодаря за разбирането. :)

Редактирано от Mugen.co

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купуваш си пълен комплект климатик за 6та генерация. има в форума 1-2. При суапа на мотора се ползва само компресора и тръбите,които влизат в него. в комплекта на климатика трябва да ти дадат малко кабели. радиатора в купето, тръбите, предния радиатор с перката и стойката. компресора с стойката му, обтяжната ролка, 2 релета и бутона в купето. мисля че това са нещата общо взето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има няма заводски климатик 6-та тези неща са ми необходими ,така ли да разбирам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако суапнеш Н22-ка,ще има бая преправяняне на стойката на компресора от Д16-ката.Дори не съм сигурен дали ще стане.Ако сложиш В18-ка няма да имаш проблем с монтирането на климатика,но трябва да бъде от 6г. с Б16-ка,или ще ти трябва стойка и компресор от Б серията.Т.е. компресорите и стойките от Б и Д сериите,и маркучите към тях, са различни.Всичко друго е еднакво при Сивика 4,5,6, генерации.Разбра ли ме,че малко го оплетох? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да хванах някав мисал! Но мисля че ако някога имам възможност да правя swap по лесно бих намерил H22 от B18.С по големия мотор естествено ще имам по голями пробеми но мисля че си заслужава всяка минута и лев вложени в проекта.Предпочитам 2.2 стоков отколкото 1.8 стоков защото кубиците трудно се компенсират с коне. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това последното не е точно така :( В18-ката е страхотен мотор,а и с него при монтажа на климатик няма да преправяш нищо :huh: Ти си знаеш,колата си е твоя,парите също :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно климатика пиши ми на лични мога да помогна с части.мога дапомогна и сас сьвети тук. Имам досега 4 работещи такива проекти ,но задвижи твоя .това което е написано по горе от скромния ми опит е вярно но сас сигурност ще се появят идруги дребни закачки .б18 изобщо не е лошо предложение, на големите двигатели хубавото е вартящия момент за сметка на оборотите :unsure: мисля че е така. Поздрави .П.п.Сега се занимавам точно с такава главобльсканица клима от акорд купе 84г с ez мотор на акорд седан с а20а2 :huh:

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори момчета! Fenabg за съжеление още несам се здубил сас Хонда ,тарся си 6-та купе но нешто ненамирам пак и сам малко зле със парите ,таа просто информативно питам за климатика от финансова гледна точка евентоално да ми излезе по евтин автомобила за момента.В момента сам в Атина и работя същевременно се надявам да ме приемат някаде тази година и ако ме приемат ще се постарая да направя всичко съзможно да си купя Сивик 6-та - тва ми е мечта от мн време ако някои знае да се продава на разумна цена разбира се да ми пише.А относно възтрящият момент за сметка на обороти има го но при германското ЧУДУ :Д:Д:Д ,ако ме разбираш японците и особено Хонда които имат едни от най-високо оборотните коли на пазара едва ли биха до допуснали.Но това е мое менение. В18 (rock) , H22 double (rock). :)Ще те добавя като приятел и без това сам нов пак ако стигна до swap тогава ще го мислим климатика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а съжеление още несам се здубил сас Хонда ,тарся нешто ненамирам сам евентоално съзможно възтрящият ЧУДУ

...а бе ти си забравил българския бе човек разсмя ме яко с тия думички :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е за което се извинявам ! :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ме упътите към някой правил успешен SWAP на H22 със нормално функциониръщ климатик или климатроник ?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...