Jump to content
gogosk

Стържещ шум на задна

Recommended Posts

Привет колеги. Не смятам, че проблема е много голям, но все пак доста ме озадъчава в последно време, а не намирам обяснение какво може да е.Предварително да кажа, че не открих подобна тема с търсачката и за това търся помощ.Става въпрос за Акорд 1,8 97-а година, седан - англичанка.Проблема се състои в следното: При маневра на зад с пълен десен волан и сравнително малка скорост, се чува гаден стържещ звук от към дясното колело (предното). Звукът наподобява търкане на гумата в желязо, но не е това причината. Прегледах всичко по предницата но оставам в недоумение. Не мисля, че е и от хидравличната помпа, или рейка, тъй като това стържене не се получава абсолютно всеки път когато правя маневри. Нивото в казанчето на ХП е почти на max и не се губи при пълен завой. Вижда се, че помпата работи правилно когато се навие волана до край. Тогава изходния маркуч започва леко да трепти от налягането което се образува. Странното е, че преди няколко дни ми се стори че същия звук се чу и в ляво. Чудя се може ли да бъдат карета (но те имат характерно потропване а тук звука е друг) и се чува само на зад. При пълен десен/ляв на пред няма никакви такива шумове, независимо от неравностите.Започвам да си мисля, че е възможно от спирачките нещо да е, но дали правилно мисля?!!! Накладките са ми добри, но дисковете леко са набраздени и при по-голям натиск (но каква е разликата като движението е на зад) да задира накладката по ръб от диска?Ще се радвам на всяка идея и някаква помощ, че леко ми се заформиха нерви с това звучене ;) . Благодаря на всички с предложения ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, подозирам че ти задържат спирачните апарати, провери го ако имаш възможност, раздвижи ги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро се побърках с нещо такова. Оказа се камъче между спирачния диск и ламаринения протектор. Звучеше така сякаш тръбите на генерацията ми се влачат по земята. ;) Накарай някой да стои до колата за да чуе точно от къде идва звука. Аз се мъчих сам цяла седмица и накрая го открих с помощник за 1 минута.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :o Ще проверя още днес и двете възможности. Дано се реши проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не би да опира гумата в калника,ако си с по-голям размер гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...