Jump to content
Lukov

белят ми се стъклата на фаровете

Recommended Posts

Здравейте,имам CIVIC 6-ген от скоро (от около 3 месеца) и забелязах че ми се беля стаклата на фаровете ....някакво фолио по точно като го опънах си прилича на наилонче и където е обелено стъклото е става матово.Някой знае ли какво става, защо става и варянт за оправяне без смяна на фаровете??? Благодаря Ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луков, вероятно стъклото на фара е било пукнато и са го каширали с нещо като тиксо. И аз на единия фар имам някаква подобна гадост, цялото стъкло е облепено въпреки, че не забелязвам да е пуктано. Маже би поради една или друга причина фара е бил облепван с прозрачно полиетиленово фолио и сега му изсъхва лепилото и почва да се лупи, а матовото е остатък от изсъхналата лепяща повърхност. Какво правя в моя случай аз: просто не го пипам, малко стои на местата където е запретнато като юфка, но след няколко автомивки матовата зона се изтрива и "тиксото" пада лека полека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отиди при някой кадърен майстор да ти ги полира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полиране е решението. на 6та са пластмасови фаровете и отгоре има фолио някакво което се люпи с времето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че слагат някакво фолио. Поне съм полирал и ако е имало веднага да е проличало. Според мен външната повърхност на фара изгаря от слънцето и започва белене на изгорялата повърхност. Създава малко лъжливо впечатление. Полираш както казват колегите и заспиват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полираш както ти казват колегите,ако не стане отгоре едно лакче и заспиват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ги затъмниш със спрей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водна шкурка 1000,след това паста и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И при мен го има този феномен. Бояджията, който ми прави колата ще ми ги прави идната седмица.Процедурата ще е - полиране + лакиране на стъклото.

Редактирано от WingMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички дето ми помогнахте ...през седмицата ще се пробвам сам ако не на майстор ...и нарая какавто съм непохватен най много нови да си купя хаххх :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем ! Реших го с 35 евро :huh: Направо нови фарове макар и втора употреба и двата смених, даже ми дойдоха с машинките за регулиране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С паста за съби и яко търкане става много добре. Мен лично ми ги излъска и избели много яко само дето преди тфа бях пробвал с шкурка 2000 и неставаше добре та ги надрах яко с нея нищо че е ситна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкурка 2000, абразивна паста на 3М и полир паста за гланц(обикновенна автомобилна) . Търкаш яко със 2000 (задължително водно) докато не се изчисти пластмасата от кофти покритието,после минаваш първо 2,3 пъти според зависи със абразивната паста на 3М и накрая им биеш адна паста за гланц и ще станат като нови. За търкането използвай киче за дрелка или ракета,иначе ще се убиеш да търкаш на ръка.П.П. Мнението ми се опира на собствения ми опит със моите фарове!

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз също имам 6 ген и седмица след като я взех ми падна фолиото на фара докато я миех с водоструиката свалих и на другия фар наистина се матира и 2 дена се чудeх какво да правя.И реших да пробвам с малко спирт и мн ама мн яко търкане.Станаха като нови :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...