Jump to content
kembo

проблем при изкл. от 1ва при изгасен мотор

Recommended Posts

Да започнем с хубавото купих си Дел Сол Б16А2 1997г(набор) много е запазена колата. Всичко ме радва неимоверно много. Само ме притеснява как включва скоростите и това че колата като е карана и за малко си спрял и изгасил мотора и включил 1 ва и ..... решиш да потеглиш е нормално да изключиш ,да запалиш и 1 и потегляш да обаче 1 не може да изключи при угасен мотор,а ако натиснеш съединителя и колата е на 1 ва и завъртиш ключа тя направо тръгва ,а съединителя е натиснат до долу!!! Смених буталото на помпата (горна) на съединителя и сега скоростите включват добре, но този проблем с 1 остана прави го рядко но го прави и придърпва някъде към 2-2400 оборота но това може да е от много неща !!!Моля помогнете какво да направя искам всичко да е ОК. Благодаря на всички които дори само са прочели !!!;) Някои имал ли е подобен проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имаш проблем с съединителя....щом при натиснат до край съединител отделя,не трябва да е така....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених буталото на помпата (горна) на съединителя и сега скоростите включват добре, но този проблем с 1 остана

Сега остава да си оправиш и долната помпа, и мисля че проблемът ще изчезне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си прав, колега .Иначе съединитея отделя добре според мен!!! ще посабера малко пари и ще почакам още малко мнения БЛАГОДАРЯ СЪРДЕЧНО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, по скоро долната помпа, що самия съединител ти зацепва добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някаква идея възможно ли е да е от жилото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое жило ? Имаш две помпи, горна и долна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с жилото маи беше глупаво от моя страна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При работещ двигател как са скоростите ,някакви проблеми или странни шумове ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах такъв проблем с старата ми кола(опел кадет и затова е махнах :dunno: и си купих найнакрая кола) оказасе че проблема е мн.елементарен каренцето между скоростният лост и скоростната кутия има огромни луфтове, следкато една година :rolleyes: се чудех какво е си поиграх, намерих проблема и го отстраних.Незнам как е при теб но ако иматакива каренца провери и тях защото става въпрос за няколко милиметра луфт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Благодаря ви събирам малко пари(че съм я закъсал след покупката) и ще го отстраня ако има още някои които може да помогне със съвет:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави го и на задна понякога.Включил съм задна (двигателя работи) натиснат съединител до краи и колата придърпва все едно го пускам и натискам обратно???????????????????????????????????????????????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лечението е : ремонтен комплект за изпълнителен цилиндър, долна помпа, долен ляв педал :rolleyes: както и да го кажеш в магазина, все ще те разберат...Представлява нещо такова...http://img78.imageshack.us/img78/1478/cimg0010.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано да си прав,така ще мина тънко с ремонта. Благодаря! Ще запиша час при Омбре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взе да става по-често !!!:) и даже знам кога ще се случи като е запалена колата и е на свободна и натисна съединителя започва да се чува тракане или стържене (съединителя е натиснат) и колата придарпва като включа 1 ва като пусна съединителя шумовете изчезват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колеги, да ви се похваля ----- смених феродовия диск (ОМБРЕ го смени) и маслото в скоростите и всичко се оправи. Едно парче от диска се отчупило и всичко идваше от него ОМБРЕ каза че за първи път вижда точно от там да се отчупи такова парче Сега пак ще си карам манекенката А за ОМБРЕ просто НАИ- ДОБРИЯ поздрави на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...