Jump to content
Fozi

Accord Cl7 двигател K20a6 вибрации в купето ?

Recommended Posts

Проблема е предимно при по-ниски обороти и при повече консумация - фарове + климатикПроблема не е свързан с движението - вибрацията я има и в спряло състояние.Сложих шише с вода на мотора и ми се струва, че вибрира повече от необходимото - твърде видимо с вълнички около 7 мм височина - нямам идея дали това е нормално. Двигателя е 1998 cm2 бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем с Х23-ката. В диапазона 900-1200 оборота имам неприятни вибрации. С просто око се вижда как волана трепери и ми подрънква жабката. Нямам идея къде може да е проблема. Надяваме се сега като сменя цялата генерация да се окаже че е било от нея. Преди да махна катализатоа и да го заменя с резонатор беше още по-зле. Тръбата на входа на крайното гърне беше на 2 мм и опираще в щангите за управление на задните завиващи колела и беше ужасно. Не е малък шанса и да е не добре работеща запалителна система (капачката на делкото ми има пукнатинки). Има малка вероятност от това да се получват вибрации - случвало се е и на други - двигателя не работи на 100% равномерно.Ако откриеш проблема преди мен пиши тук за да знаем какво да търсим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е малък шанса и да е не добре работеща запалителна система (капачката на делкото ми има пукнатинки). Има малка вероятност от това да се получват вибрации - случвало се е и на други - двигателя не работи на 100% равномерно.

И според мен е от запалителната система - капачка, палец, свещи, кабели...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е малък шанса и да е не добре работеща запалителна система (капачката на делкото ми има пукнатинки). Има малка вероятност от това да се получват вибрации - случвало се е и на други - двигателя не работи на 100% равномерно.

И според мен е от запалителната система - капачка, палец, свещи, кабели...
Но разхода ми на гориво е каткто в спецификацията - нормален ! Значи не би трябвало проблема да е в свещите и запалителната система? Или проблема може да е само при градско където не съм засичал , а оборотите са ниски?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че разхода ти е нормален не е гаранция за нищо. Свещи могат да заминат по много причини. Кабели... мхм... знам ли... а капачката ако има само малки пукнатинки от вътре няма как да разбереш без да я свалиш. Не е задължително да има и други симптоми. А какъвто и да е проблема той не е само на тези обороти - просто там се чувства най-силно. Ако е от изпускателната система може точно в този диапазон да прави резонанс - достатъчно е имаш малка пробойна в някоя от гарнитурките или по тръбите. А ако е от запалителната система - на високи обороти има много по-малко време между отделните тактове и затова не го усещаш. Освен това на високи обороти се появяват друг тип вибрации, които може да "гасят" тези... знам ли...За сега и аз се чудя и карам така. Като започна скоро да сменям едно по едно всичко и ще си излезе от къде е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех за генерацията... имах подобен проблем с вибрации, смених почти всичко и сега даже не мога да разбера дали работи двигателя, когато съм спрял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво смени?При смяната не кое от нещата се усети разлика?

И аз си мислех за генерацията... имах подобен проблем с вибрации, смених почти всичко и сега даже не мога да разбера дали работи двигателя, когато съм спрял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаше дупки на няколко места и се наложи да сменя всички тръби почти до колектора и резонатор. Вибрации може да има, ако ти се е скапало и крайното гърне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е предимно при по-ниски обороти и при повече консумация - фарове + климатикПроблема не е свързан с движениетo...

При колко ниски обороти ?Да не ти прави проблем клапана за празния ход и двигателя да работи при прекалено ниски обороти и затова да тресе ?П.П. Във връзка с горния пост : Откъсна се крайното гърне, точно където влиза тръбата - тресене не съм усетил / колата по светофарите работеше на празен ход /, но звука на мотора беше страшен. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оп колега моят проблем е сащития сивик д14а2 анли4анка.Парво смених крайното гарне с такова ново и гадния шум от спуканото старо из4езна ,но вибрацията остана ,преди това смениш и свещите с иридиеви такива от колегата "Де путе мадре",но и това не помогна.В4ера зака4ихме колата на компютъра и пи4агата каза ,4е е перфектна и каза 4е проблема не е в двигателя-можеби нещо опира в купето ,затова съм решил тези дни да я вдигна на някое канал4е и да я огледам обстойно.В понеделник ще имам време да я вдигна и ще пиша ако има нещо съмнително.п.п.Колега sebulba сивика работи на 760-800 оборота дали е ниско защото си нямам и най-малка представа.

Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Това ми спестява смяната на свещите. Бях решил с тях да започна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.Колега sebulba сивика работи на 760-800 оборота дали е ниско защото си нямам и най-малка представа.

Екстра си, само не разбрах Акорда как работи.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя си е между 800 и 900 !!! :tease: Виж на Колегата Fozi нямам представа, не е зле да каже. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mежду 600 и 1200 оборота е голямото треперене.Нещата се влошават при повече консумация - фарове, климатик. Нямам идея каква е връзката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...