Jump to content
zhitriaz

Газ на 1.4

Recommended Posts

Имам honda civic 1.4 95та год. хатч карбураторвъпросът ми е има ли смисъл да слагам газова.как ще се отрази.Знам че има такива теми но не намерих за 1.4Още 1 въпрос. Имам бас каса колкото целия багажник. 2х10ки. Чудя се да сложа ли 1 кора и да махна бас касата.Ще върви ли повече колата. Или поне да сложа по-малка каса.Тази е доста тежка.Нека питам и за филтъра.Има ли смисъл да слагам спортен филтър.Как ще се отрази на колата.Ясно че няма да върви повече но как ще е звукът.Благодаря за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си в това????"Имам honda civic 1.4 95та год. хатч карбуратор" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да греша, но ако е 1.4 не е карбуратор, ако е карбуратор не е 1.4 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид :"може и да греша, но ако е 1.4 не е карбуратор, ако е карбуратор не е 1.4 :rolleyes: "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може и да греша. 1.4 пишеше на застрахователния лист. 1.3.Както и да е.Какво ми стана с темата и някой ще ми помогне ли с въпросите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм с 1.4 и пълен инжекцион и съм с газов инжекцион, за сега съм доволен.Вече ти ако си с 1.3 карбуратор не ти трябва газов инжекцион, нали разбираш, а обикновена газова уредба.Затова се зачудих 1.4 и карбуратор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре.Не намирам начин да я променя.Колата е 1.3 карбуратор.Моля погледнете и другите ми запитвания

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко гори твоята машина?1,3 повече от 7-8 градско не вярвам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за спортен филтър пробвай с търсачката.... там има десетки теми!Порови се малко,кажи че нищо не си намерил и тогава някой ще ти се отзове! Но със сигурност твоите проблеми са разисквани по няколко пъти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля ви как да няма 1.4 карбуратор аз имам точно такава 1.4 и то даже два карбуратора сега очаквам скоро суап Д15Б2 от моно на 2 карба решил съм да го позасиля с някой и друг жокер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

westbam 95-та година 1.4 карб?:D :D .ако се бъркам сори ама аз не знам да има.

Редактирано от uBaHoBcnaMeP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля Ви не спорете по маловажни въпроси - има или няма 1.4 карбуратор 95, вижте че има и други въпроси. zhitriaz според мен е много опасно да караш с тази тежест в багажника ако не ти е сменено окачването отзад със спортно такова - амортисьори, пружини, тампони. Ако вече не са се скапали, то много скоро ще сдадат багажа особено ако караш по павета. Разлика във вървежа според мен няма да получиш ако сложиш по-малка каса, защото сега силата на звуковите вълни компенсират тежестта. Но за да е най-силен ефектът, то касата трябва да е обърната назад и поне един от прозорците ти да е отворен, че иначе се получава подналягане в купето, което води до завихряния, които са много непредсказуеми и от там допълнителна нестабилност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че мислиш да слагаш газово, явно търсиш икономия, а не вървеж. Така че и да освободиш багажника все тая. А само от 1 спортен филтър няма да усетиш нищо, а ако усетиш то ще е плод на твоето въображение и желание колата да върви повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Разлика във вървежа според мен няма да получиш ако сложиш по-малка каса, защото сега силата на звуковите вълни компенсират тежестта. Но за да е най-силен ефектът, то касата трябва да е обърната назад и поне един от прозорците ти да е отворен, че иначе се получава подналягане в купето, което води до завихряния, които са много непредсказуеми и от там допълнителна нестабилност.

:)Определено влиза в топ 10 за 2009

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам honda civic 1.4 95та год. хатч карбураторвъпросът ми е има ли смисъл да слагам газова.как ще се отрази.Знам че има такива теми но не намерих за 1.4Още 1 въпрос. Имам бас каса колкото целия багажник. 2х10ки. Чудя се да сложа ли 1 кора и да махна бас касата.Ще върви ли повече колата. Или поне да сложа по-малка каса.Тази е доста тежка.Нека питам и за филтъра.Има ли смисъл да слагам спортен филтър.Как ще се отрази на колата.Ясно че няма да върви повече но как ще е звукът.Благодаря за отговорите.

Определено влиза в топ 10 за 2009

и това е там някъде, да не кажа доста по-напред Редактирано от ZERO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега първо двигателя ти явно е д13б2 75к.с. като моя второ аз съм 3г с обикновена газова ловато върви по-добре на газ отколкото на бензин разхода градско Софийско от 8 - 10 л/100км извън 6.9 - 9 зависи от газостанцията и колко натискам гаста.разлика ще усетиш само при ускоряване на бензин, малко трудно се настройва газовата ама иначе няма проблем един път настроенаили поставена от хора знаещи какво правят. За касата колко тежи зависи и ефекта върху вървенето това е малък двигател и всяка тежест оказва влияние. Мисля че с търсачката ще намериш още много инфо по твоите въпроси :drunk: И последно имаш или нямаш кола защото в профила ти пише че нямаши е така просто си питаш да се намираш в работа не че колегите написаха нещо съществено ама както и да е надявам се да съм бил полезен :drunk:

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз карам Д13Б2 , карам си колата на бензин и ми харчи 7-8 градско и 5-6 извън града.имам колата от 2 години и съм навъртял 100 хил. километра и не смятам да слагам газ,относно вървенето това все пак е 1.3 двигател,не че не върви , върви си колицата но го няма това ускорение което правят по големите ни събратя примерно от Б-серията.така че ако слагаш газ , верно от икономична гледна точка ще си по добре , но от към вървене ще става по зле (предполагам).в моя хеч има бас каса която ми заема целия багажник и си е доста тежичка,но не намирам разлика в това ПРЕДИ и СЛЕД касата , относно вървенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...