Jump to content
jimbeammm

Хонда Сивик гори масло ;(

Recommended Posts

Хондата ми е 1.5 90 коня модел 1992-1995 и установих че на 1000 км изгори около 1 литър масло ;( от макс. на щеката след 1000 км беше на мин. някои ако знае колко струва ремонт горе -доло или ако е правил да ми каже да знам като ходя при маистори до каква цена да правим ремонта . И освен от сигменти и износени гумички след като не губи масло от гарнитури може ли да е от нещо друго . Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше първо да потърсиш във форума с търсачката - теми с твоя проблем колкото искаш.Резултат 1Резултат 2Резултат 3Резултат 4...и още ЦЪК тукИ "колко ще струва" не е технически въпрос следователно темата не е за раздел "Технически въпроси".Много колеги са минали по твоя път - попрочети темичките, които съм ти дал.Почти винаги когато хонда гори масло се оказват сегментите и в много редки случаи може да се разминеш само с гумички.Успех с решаването на проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в един автосалон ми предлагаха сивик 1.4 is 2000г. Забелязах че от ауспуха излизаше син дим поне първите 5-10 мин. работа на двигателя.Дали и при теб е така забелязваш ли подобен дим отзад.Дали това е един от симтомите за горене на масло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хондата ми е 1.5 90 коня модел 1992-1995 и установих че на 1000 км изгори около 1 литър масло ;( от макс. на щеката след 1000 км беше на мин. някои ако знае колко струва ремонт горе -доло или ако е правил да ми каже да знам като ходя при маистори до каква цена да правим ремонта . И освен от сигменти и износени гумички след като не губи масло от гарнитури може ли да е от нещо друго . Благодаря предварително

колега моята д16з6 гореше 1,5л на 1000км.смених сегменти,вложки(гумички),биелни лагери.сега съм със пълна синтетика масло и не го пипа,а те уверявам,че настъпвам здраво.Като сложа всички гарнитури+ангренажен ремък+маслото и ръката ми излезе 600лв.бъди сигурен,че си за такъв ремонт. Редактирано от besniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата,100% си за смяна на сегменти и цената е актуална!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попринцип има начин да се разбере дали е от гумичките или е за сигментчета наи елементарното махаш щеката на маслото и запалена като е колата в свободен ход ако излиза пушек усеща се иди при някои добър да ти е попрегледа от кво ти е но всеки случаи си преготви 700 лева и нагоре щото като се отвори нищо не се знае кво ще е вътре преживява се :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегменти, гумички, биелни лагери, гарнитури, ангренажен ремък = 600лв.?Тази цена реална ли е, че и на мен ми предстой същото упражнение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там някъде излиза ремонта .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегменти, гумички, биелни лагери, гарнитури, ангренажен ремък = 600лв.?Тази цена реална ли е, че и на мен ми предстой същото упражнение?

да колега,във Видин е реална+ръката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата ми е 1.5 90 коня модел 1992-1995 и установих че на 1000 км изгори около 1 литър масло ;( от макс. на щеката след 1000 км беше на мин. някои ако знае колко струва ремонт горе -доло или ако е правил да ми каже да знам като ходя при маистори до каква цена да правим ремонта . И освен от сигменти и износени гумички след като не губи масло от гарнитури може ли да е от нещо друго . Благодаря предварително

колега моята д16з6 гореше 1,5л на 1000км.смених сегменти,вложки(гумички),биелни лагери.сега съм със пълна синтетика масло и не го пипа,а те уверявам,че настъпвам здраво.Като сложа всички гарнитури+ангренажен ремък+маслото и ръката ми излезе 600лв.бъди сигурен,че си за такъв ремонт.
А самите части колко пари са? Имам опция да не давам пари за маистори, но незнам колко пари са самите части. Имаш ли си представа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове аз сам чисто нов в тоиа форум,карам ХОНДА сивик 5г 1.3 16в. и искам да питам защо докато ми работи колата и вдигна пръчката на маслото и ми духа мн от там въздух,а не ми гори изобщо масло,колко сложа толко източа БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата и недей да вадиш щеката за маслото докато работи... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене лично ми илзезе 400лв ремота...Смених същите работи като горе посочените без ремък защото го бях сменял преди 10 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...