Jump to content
Civic8

Пътуване до Гърция

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме, ако някой е ходил наскоро в Гърция, какво ми в нужно. Интересува ме всичко: документи (към застраховката и други, ако ми трябват), знам че там се плаща за да се минава по магистралите и колко ще струва до Кавала, абе и най-малката подробност искам да знам . Търсих из нета за пътуване ама не намерих по ново от 2007-08г. началото. А и не намерих в този форум такава темичка Извинявам се ако темата не е за тук Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че не ти трябва никакви допълнителни документи , ако е за Турция там ти трябва някаква зелена карта от застрахователите , която струва около 10-15 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък нищо не гледат. Те Граждански Отговорности нали трябв да важат и за Европейския съюз.Зимате си и личните карти и газ.Таксите точно не помня ама щом не помня значи бяха малко а и не съм сигурен че до Кавала минаваш през такъв път(не знам и откаде тръгваш) . Качвай се на автомобила отивай и се връщай. Не му мисли въобще :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих до Александруполис и никаде не искат да се плаща за да караш по магистралата.Не съм сигорен за зелената карта, но миналата година ми казаха, че ще ми прябва, но аз нямах на границата не ми я поискаха.Но и никаде не ме спряха полицаи.трябва ти само л.катра.НАЙ-ВАЖНОТО е да караш нормално и да не правиш нарушения.Глобите са убийствени и се удвояват или утрояват, ако не ги платиш навреме.А използването на антирадар си е направо самоубийство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 6том е за гърция няма проблем само с ли4на карта и гас.аз ходих през март в серес така везима6 личната карта пълни6 резервара малко евро в джоба и драсва6. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъш на всички за отговорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По този маршрут не се плащат магистрални такси.Бих препоръчал наличието на зелена карта,особено като се има предвид смешната й цена. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вземи си зелена карта Задължително, защото ако се случи нещо лошо и ще плащаш като поп, независимо кой е виновен-знам го от опит. Може и другия да е виновен и пак ти го отнасяш-ония полицай не признават българската полица а направо те броят без застраховка и т.н. На границата само с лична карта ако возиш дете и паспорт за него и задължително акта на раждане, ако е само единия родител натурално заверено пълномощно от другия. В зависимост от посоката има-няма тол-такси( до Атина са 20-30 евро). Успех :D

Редактирано от doctor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този уикенд бях в Кавала, освен ЛК и евро в джоба, нищо друго не ти трябва. Точно под крепостната стена до пристанишето има огромен паркинг, плащаш 1.70 Е и цял ден нямаш грижи за колата. Пожелавам ти весело изкарване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гражданската си е гражданска,но без зелена карта не може.то никой няма да те пита имаш ли ама ако настъпи събитие,тогава ще те питат .на гръцки застраховка е "асфаля" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гражданската си е гражданска,но без зелена карта не може.то никой няма да те пита имаш ли ама ако настъпи събитие,тогава ще те питат .на гръцки застраховка е "асфаля" :D

зелената карта не е ли само за страните извън ЕС ? примерно за Турция , в Гърция си ходиш свободно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади си анекс към застраховката ти ГО,т.е. "Зелена карта",за да си спокоен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А използването на антирадар си е направо самоубийство.

Колегата го е написал много точно и само да вмъкна и лазер детектора (пасивния вариант) също влиза в това число!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А използването на антирадар си е направо самоубийство.

Колегата го е написал много точно и само да вмъкна и лазер детектора (пасивния вариант) също влиза в това число!
За използването на радар-детектор, по спомен, ти смъкват номерата и продължаваш пеш:) Мисля също, че си виновен дори и да го притежаваш, и да не си го включил. Аз затова моя си го бях оставил вкъщи.А превишаване на разрешената скорост с до 30км/ч преди беше 300EUR.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) зелената карта му е необходима,и гърците и руминците и останалите от ЕС си носят зелени карти. инак го отнасят по 300 евро глобата и се спират от движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И внимавай, че полицаите дебнат на радар и са много подли мамицата им ... Най-вече на влизане в гръцко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че и в Гърция ли са като в Бг? :P Дебнат на радар :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да .. :)) Един пич застанал с някъв ултра модерен радар с некви оптики-камери-телескопи зад някъв завой до някое разклонение и си щрака весело, докато колегата му на 200-300 метра спира наред и раздава глоби все едно входни билетчета :P) Нема гърци, нема чужденци - 'сичко под ножа .. :P)

Редактирано от Nikolay Kozloduy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хаха за да си призная честно аз патрул там не съм видял до сега, но за сметка на това имат камери на всякъде гадовете и изненадата те чака на границата на връщане. Последния път двама пред мен ги отбиха в дясно да им профжектират филмчета ... ;) За това си спазвай ограниченията, все пак са си съобразени с пътните условия ;) И като има втомобил зад теб - навлез от части в банкета за да те изпревари. Масова практика е да се изпреварват по този начин. Не като безумщината в БГ - при изпреварване да тръгне с/у теб с дълги фарове ;)До кавала не е платено, а най краткия маршрут е през Гоце Делчев/Илинден/Драма/Кавала. Платено е от другата страна и то след Солун (2 евра и нагоре) но ти питаш конкретно за Кавала в момента. Както казаха колеги ->Зелена карта задължително, а за деца - червен паспорт, а ако е само с единия родител и "натурално" пълномощно и негово копие, което оставяш на БГ границата. За АКТ за раждане не е ставало въпрос до сега, дори за копие от пълномощното след като не знаех, за да не ми вземе оригинала - бг граничаря бе така любезен да си го снима сам :)Една препоръка -> Преди да влезнеш в градчето има един светофар на спускане от планината :) в дясно веднага има паркинг - спри там за малко и се огледай :) А като стигнеш има друго кръстовище ... в ляво е за центъра и пристанището (уикенда има пазар зеленчуков, доста богат), а след това задължително отиди и в дясно (другата част). Там са интересните плажове ;)Приятно изкарване :)П.С. Забравих да спомена ... на въщане в бг внимавай, че БГ-шофера в гърция е ангелче, но като мине на родна земя, се впуска напред с рогите като навиван с ключенце ;):) Ех и тук да се шофираше с такова удоволствие ;)

Редактирано от DrOxBoLi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е внимавай много със скоростта - това е най - важното;) Зелена карта си вземи също, добре е да си направиш и някакви медицински застраховки - за 5 дни за двама души ми взеха 11лв - правят ги във всички бюра за почивки. Ако имаш такси по магистралите то те са м/у 1,30 - 2,50 евро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересува ме, ако някой е ходил наскоро в Гърция, какво ми в нужно. Интересува ме всичко: документи (към застраховката и други, ако ми трябват), знам че там се плаща за да се минава по магистралите и колко ще струва до Кавала, абе и най-малката подробност искам да знам . Търсих из нета за пътуване ама не намерих по ново от 2007-08г. началото. А и не намерих в този форум такава темичка Извинявам се ако темата не е за тук Благодаря предварително.

Здравей колега! Редовно пътувам до Солун и да ти кажа освен колата да е на твое име или на човек, който е с теб, друго не ти трябва. До Кавала магистрала от България не знам да има, а от Солун е безплатна (платена е Солун- Атина). С полицаите внимавай, защото първо те снимат, а по-нататък те спират въз основа на снимката. Ако имаш нужда от повече инфо пиши на лични. Зелена карта не ти трябва, даже ГО ми е на разсрочено и няма грижи. Желая ти лек път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...