Jump to content
jungleboy

Jazz - кола за жената

Recommended Posts

Здравейте! Това ми е първата тема в хонда форума, само да кажа, че ползвах вече търсачката, юно не успях да намеря достатъчно изчерпателна информация, така че моля помагайте.От известно време оглеждаме различни малки коли за втора кола в семейството. Вече имаме едно голямо комби и търсим нещо компактно , което да е подходящо за начинаещ шофьор (жена ми) но все пак да е достъчно модерно, да ускорява и спира добре, да е сигурно и да има хубав външен вид. Засега сме се спрели на Honda Jazz и бих искал да разбера повече дали това според вас е добра покупка в дългосрочен план. Става дума за екземпляр 2002-2004 година за около 9 хиляди. Имам няколко конкретни въпроса: Двигателя 1.25 достатъчно мощен ли е за това купе и има ли някакви съществени дефекти/проблеми и трябва ли да търсим по-добре 1.4? Самата кола успешен модел на хонда ли е като качество на изработка и надеждност? Някакви ориентировъчни цени за обслужване? Тези двигатели с ангренажен ремък ли са?Като алтренативи на модела гледахме също нисан микра и опел корса (и двете с 5 врати) от същите години и 1.3 бензинови двигатели. Според вас хондата сравнена с тези модели по-добра ли е?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си използвал търсачката, тези сигурно си ги намерил: Honda Jazz 2001- моля за малко информация и Honda Jazz, плюсове и минуси?. Друго май в този форум няма. Ето и едно ревю на въпросния Jazz от Fifth Gear:

Although some of its newer, bigger rivals beat it on size, the Jazz is still one of the most versatile superminis there is thanks to tall construction and a cleverly designed cabin.The external design is pleasing enough, but it's inside the cabin that the Jazz becomes really good. Light, airy construction, generous room front and rear and seriously useful details like a folding front passenger seat and a sliding rear seat mean it's capable of swallowing an impressive combination of people and luggage.It drives well, too. The firm-feeling ride becomes crashy over rougher urban surfaces, but the pay-off is keen cornering and a pleasantly reactive chassis. Engine choice is limited to two petrol engines, with both delivering more than respectable performance. The basic 1.2 litre unit needs to be worked quite hard out of town, but delivers diesel-rivalling fuel economy. The more powerful 1.4 is good at everything up to motorway cruising.The Jazz's previously rock-solid residual values have been weakening slightly as it moves into middle age, but it's still one of the best places for a private buyer to put their money if they want to maximise resale value.

А в допълнение може да изчетеш и мнения на собственици: Read Reviews. Също така има различни форуми, посветени изцяло на Jazz (Fit), та може да се "развъртиш" там и да поразпиташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Аз имам преки наблюдения над тази кола в продължение на година и половина - член от семейството ми притежава такава с 1.2 мотор, 78к.с. 2002г модел.Значи за това време имаше един единствен прблем с колата - имаше СЧУПЕНА бобина, немога да си го обясня как се е случило, но си беше направо строшена. С доставката струваше около 230лв от Бултрако, а там частите са по-скъпички.С всичко друго останало няма никакви грижи. Разликата с 1.4 литровия двг е 5 к.с., но смея да твърдя, че си дърпа доста прилично. Все пак си мисля, че по-големия агрегат би бил по-добрия избор. Друга особеност за която се сещам е, че свещите са 8 на брой, двигателя е с верига, сменяш само филтри и масла, които са си на напълно достъпни цени. Най-голямата идиотщина е смяната на крушка на ляв фар - такова нещо никога през живота си не бих се наел да извърша повторно :(Относно надежността и качеството - ако не се лъжа няколко пъти печели приз за най-сигурен и надежден автомобил в света в класа си. Предполагам това говори достатъчно, а сравнението, особено с Корсата, е абсолютно безсмислено. За Микрата съм чувал, че тези модели са с Рено двигатели, но не съм напълно сигурен дали е така.Препоръчвам ти с две ръце Хондата - дано ви хареса и си намерите такава в чудесно състояние.Надявам се съм бил полезен. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вчера гледах тази от форума: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=35560. Колегата е писал обективно мнение за колата от което може да извлечеш няква информация. Засичал съм негови мнения относно въпросния Джаз и по други теми, така че не е зле да му разгледаш мненията през профила. Аз бих препоръчал 1.4, макар да нямам преки впечетления. Колкото до това дали е успешен: Ако знаеш английски потърси ревюта в "What car" ( http://www.whatcar.com/used-car-summary.aspx?rt=2620 ), "Car", "Test Drive" и други английски медии, тъй като колата там доста се кара. Прави се в япония и тепръва новия Джаз го пускат и в английския завод през идната есен, което за мен ще е минус. До колкото съм чел ревюта аз самия, колата я класират на първо или второ място в топ 10 на суперминитата заедно с Тойота Ярис и Сузуки Суифт, като обикновенно единствения голям минус които посочват на Джаз е по високата цена спрямо останалите, която я обясняват с по модерните технологии вложени в колата. Мин година към това трио се прибави и мазда 2 но предполагам тя е твърде нова за цената която си посочил. Яриса е добра алтернатива но не е Хонда. Все пак го препоръчвам като алтернатива на посочените от теб Микра и Корса. Микрата е доста неугледна и неудобна отвътре, особено отзад е мн по тясна от Джаза или от Яриса. Не знам за коя корса говориш точно, но ако е за Корса Б (до 2000-1) тя е доста постна. Аз съм на 1во място за Джаз и на 2ро мястоза за Ярис в графата супермини.Успех с търсенето!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви колеги. Това, че двигателите са с верига доста ме радва, защото ми се ще колата да е с минимални изисквания за поддръжка. За съжаление предлагането хич не е голямо, особено в София, та май търсенето ще се проточи.Иначе сравнението беше с Corsa C, но поне отвътре Corsa-та е много зле откъм изработка и пластмаса. Нисан-ът е с дизелов двигател на Рено, бензиновите мисля че са си на Нисан. Като попрочетох това онова Jazz-а е направо прехвален в английските сайтове. Ревютата са много ласкави, не знам до каква степен това се дължи на реклама или на реални качества, но определено колата е много симпатична и функционална за семейни хора, което ме печели поне мен :P

Редактирано от jungleboy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги. Това, че двигателите са с верига доста ме радва, защото ми се ще колата да е с минимални изисквания за поддръжка. За съжаление предлагането хич не е голямо, особено в София, та май търсенето ще се проточи.Иначе сравнението беше с Corsa C, но поне отвътре Corsa-та е много зле откъм изработка и пластмаса. Нисан-ът е с дизелов двигател на Рено, бензиновите мисля че са си на Нисан. Като попрочетох това онова Jazz-а е направо прехвален в английските сайтове. Ревютата са много ласкави, не знам до каква степен това се дължи на реклама или на реални качества, но определено колата е много симпатична и функционална за семейни хора, което ме печели поне мен :P

1.2 двигателя е мега зле.Много муден.Като види баир,а недай си боже да е с някой друг човек в колата,направо ще спре.Иначе в техническо отношение няма забележки.широка е,висока е,мултифункционална е :P .Корсата е мега зле.Нисана визуално поне бива.Незнам колко пари си отделил за кола,но ако можеш да си позволиш купи си FIT-около 18000 може да се намери,защото е с VTEC мотор,новия Джаз,но той е доста скъп според мен.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги. Това, че двигателите са с верига доста ме радва, защото ми се ще колата да е с минимални изисквания за поддръжка. За съжаление предлагането хич не е голямо, особено в София, та май търсенето ще се проточи.Иначе сравнението беше с Corsa C, но поне отвътре Corsa-та е много зле откъм изработка и пластмаса. Нисан-ът е с дизелов двигател на Рено, бензиновите мисля че са си на Нисан. Като попрочетох това онова Jazz-а е направо прехвален в английските сайтове. Ревютата са много ласкави, не знам до каква степен това се дължи на реклама или на реални качества, но определено колата е много симпатична и функционална за семейни хора, което ме печели поне мен !!!

1.2 двигателя е мега зле.Много муден.Като види баир,а недай си боже да е с някой друг човек в колата,направо ще спре.Иначе в техническо отношение няма забележки.широка е,висока е,мултифункционална е ;) .Корсата е мега зле.Нисана визуално поне бива.Незнам колко пари си отделил за кола,но ако можеш да си позволиш купи си FIT-около 18000 може да се намери,защото е с VTEC мотор,новия Джаз,но той е доста скъп според мен.Успех.
Аз ако отделям 18000, по-добре да отделя 23 на лизинг и да купя чисто новия Jazz. Просто не ми се струва разумно като за първа кола на начинаещ шофьор (жена ми) :) Насочил съм се към приличен Jazz за около 10-11.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В момента Бултрако предлага 10 Джазки на цена от 19 000 лв!!!!! Чистак - бърсак!!!

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако пък ти се струва привлекателен нашия Джазз пиши ;) за цената може и да се разберем :D Към коментарите , които съм писал няма какво да добавя ;) ако имаш някакви конкретни въпроси пиши , ще се постарая да ти дам отговор :DИли иначе смяна на крушки на фаровете си е жив ад :D особено ако не се сваля фара или не можеш да го свалиш ... 3 пъти съм я минавал тая процедура :D , а за момчетата от Бултрако е трудно и след сваляне на целия фар :D но да ви успокоя , на Акорда е същата работа :DХа , много важна информация забравяме - Джаззовете след 2005 мисля се зглабят в Китай , разбирайте зглабят , не правят !!! Преди тази година / включително и нашия :P / са си в Япония !!! Това разбира се не е рефлектирало на качеството на материалите и т.н. ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък ти се струва привлекателен нашия Джазз пиши ;) за цената може и да се разберем ;) Към коментарите , които съм писал няма какво да добавя ;) ако имаш някакви конкретни въпроси пиши , ще се постарая да ти дам отговор :)Или иначе смяна на крушки на фаровете си е жив ад ;) особено ако не се сваля фара или не можеш да го свалиш ... 3 пъти съм я минавал тая процедура :D , а за момчетата от Бултрако е трудно и след сваляне на целия фар :D но да ви успокоя , на Акорда е същата работа :dry:Ха , много важна информация забравяме - Джаззовете след 2005 мисля се зглабят в Китай , разбирайте зглабят , не правят :whistle: Преди тази година / включително и нашия :P / са си в Япония :D Това разбира се не е рефлектирало на качеството на материалите и т.н. ;)

Проверих в Бултрако - имали са 14 но вече са продадени, жалко. Колега Tino , разгледах обявата, но за съжаление ми е извън бюджета. Или ще взема нещо за 9 или ново на лизинг. Благодаря за отзивчивостта , ще гледам да се възползвам. Просто трябва да отделя време и да разгледам един Джаз по-подробно и да направя един кръг и ще ми хрумнат доста въпроси :) То е малко смешно но засега сме го харесали само на картинка, още не сме гледали такъв на живо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реших и аз да се включа в темата като бивш притежатл на джаз-че( 2002год .с 1,2 ). Страхотна женска кола - смених я поради единствената причина,че започнах да пътувам повече и реших, че ми трябва малко по-бърза Хонда:D Нямах абсолютно НИКАКВИ грижи с нея:whistle: Идеалната градска дамска кола - харчи малко , паркира се лесно, много маневрена и удобна:dry: Точно за начинаещ водач:D) Вярно е ,че на баир "малко" издъхва горката, но с малко повече търпение и любов....;)) С две ръце съм за "Джаз"-а пред всички други варианти!

Редактирано от nina_witch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jazz-a е вашата кола мн надежден и компактен автомобил1.2 мотора оба4е идва слаб, особено ако се натоварят 3-4 човека :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...