Jump to content
Данчо

Мазда РХ8 яката японска бегачка

Recommended Posts

Здравейте, живо се интересувам от рх8цата на мазда и в частност ванкеловия мотор.Защо не питам тях ли?ми защото са секта и смятам че няма да дадат обективно мнение.Поради тази причина се обръщам към Вас.Чувал съм всякакви басни от рода на това че кара 100к километра, че бил безпроблемен, че бил такъв и онакъв...Моля да споделите мнение тези които са в час.Благодаря Ви.Й.И.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

някой да премести темата, хилядиииии извинения, без да искам :wacko: :wacko: :) :) :unsure: :unsure:

Редактирано от uBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яка е,аз съм карал,но дали е мит или истина 150 000км и после аут .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яка е,аз съм карал,но дали е мит или истина 150 000км и после аут .

карат и по повече :) а и ако се скапе после ги побългаряват :unsure: но е сигурно ,че поддръжката е солена :):unsure: колата е супер яка , но съм чел ,че не давали добри резултати... а и все си мисля ,че щом Мазда останаха единствените ,който се занимават с такъв тип двигатели а другите просто се отказаха значи отрицателните му страни са повече от положителните :wacko:впрочем RX7 не е ли по "изрудска" ? аз на твое място бих се насочил към нея hah :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал че много голям разход на гориво дават някаде от порядака на 20л/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 на 100 ама на нормално каране градско, ако я биеш отива и около 30-те :unsure: ама много върви 1.3 250 коня с компресор. Един авер имаше такава ама си замина мотора, смени го и не след дълго пак замина. Неговата беше РХ7 85 год. мания си е ама не са издържливи много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 80-те на RX7 са гарантирали безпроблемен пробег от 100 хил. км. , но на RX8 тази цифра вече е 240 хил. Разбира се всичко това е условно, защото ако я кара свяко Дончу и още сабахлен докато е студена я разхожда до лютеницата ще я окоти след няколко ходения до конака :unsure: Всъщност това си важи и за нормалния бутален двигател, само дето при него ремонта е възможен и рядко непоносим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал че много голям разход на гориво дават някаде от порядака на 20л/100км

Разхода на RX8 , София -Варна 12на 100,за 20 :unsure: Иначе колата не е лоша като визия .За двигатела, наистена живота не му е много дълаг ама всичко зависи от поддръжка, а тя е наистена цифра само свещите на цена 440лв .как ти се струва,специално масло,капризна е - не е за всеки.За повече информация питай в форума на мазда,много са точни и не са голями сектанти :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.не е ли без компресор тая мощност?2.и аз съм чувал за голям разход и ако е 12/100 извън града, градско спокойно ще отиде 16-18.3.свещи 440 лв. :wacko::unsure: :unsure: :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имал съм удоволствието да се возя в РХ8-цата на един познат из улиците на Варна, и то на пълната газ.Колата е невероятна, като поведение на пътя, ускорение и т.н.т.Голямо изживяване е да се кара този автомобил(особено при изклчюени системи за сигурност), като дойдат завоите става интересно, абе задното си е задно. Двигателят принципно е същият (като на FD-то и FC-то), но усъваршенстван, много-по мощен и то без турбо (231 кс.). Също така има прекрасна 6 степенна скорстна кутия - къси скорости с близки предавателни числа.Според мен тази кола е за ценители, изисква познания и специални грижи.

Редактирано от aniki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам ,че мощноста е доста голяма обаче въртящия момент е в пъти повече несъм карал ,но ми се иска :wacko: разхода знам също че е доста голям средно като на някоя Х5 или Х6 БМВ обаче колата тие 1,3 .. :unsure: и мн добур звук издавала на високи обороти :unsure: струва си да се чуе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са митове за тия 100к км. Мазда са прогресирали доста и са избегнали тия адски износвания. Друг е въпроса, че няма ремонтни комплекти за тия двигатели, въпреки че в САЩ се намират ребилднати мотори за смешни пари. До преди няколко години и аз исках РХ7 двойно роторен мотор, понеже е дзвер и ще къса всичко що е в неговия клас. Предимствата са, че имаш по-голямо КПД, поради това че нямаш загуби от центробежни сили от 3ти хармоник, + това не въртиш разпределителен вал. Моя принцип е: ПОВЕЧЕ ОБОРОТИ - ПОВЕЧЕ КЕФ -роторния мотор напълно покрива изискванията ми за обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е яка принципно . Но наистина е за фенове .В класа си ще мачка - ясно . Има много коне - ясно .... не съм се возил или карал , но про-тата джапанезки казват , че въртящия момент е слаба работа.А и като се преебе нещо по мотора .... те наш'те майстори на цилиндровите се зверят като телета повечето ... представи си на тоя :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз немисля ,че имат малко Nm :worthy: за справки http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Wankel_engine#13Bдруго интересно е това. http://dreamer3000.wordpress.com/page-3/другоhttp://www.powerhousemuseum.com/australia_...rticle_id=10041друго по интересноhttp://www.autoblog.com/2008/02/11/oscilla...a-toroid-in-it/всичко базирано на роторния , но всичко без успех :worthy: явно си няма бъдеще в тези двигатели

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ви тук една много наточена Mazda rx7 , направо се истрелва като самолет ;) - с роторен двигател :)Mazda RX7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствената кола която дръпна Рекса на един познат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RX8 е много красива машина, във Враца има такава кола от чисто нова (2005-а година), момчетата са ми познати, преди година смениха мотор (май май....гаранционно им го смениха, ама не съм много сигурен). Т.е., прави си сам изводите.... Иначе е красотаи специално RX8-цата за разлика от предшествениците RX7 вече се води с 4 врати, задните се отварят наобратно.... интересна машина.Междодругото, именно мотора от RX8 който се води революционен ванкел (RENESIS мисля го наричаха) когато излезна RX8-цата с този мотор около 2002-а (там някъде) се говореше, че не какъв да е, а именно БЪЛГАРИН го е направил :) Разработил го за мазда този мотор, с подобрения и нововъведения спрямо по-стари ванкелови мотори, от Мазда хванат и го изрежат, не му платят за труда, след което се съдиха, но така и не помня до какво се стигна - мазда осъдиха ли ги, тоя получи ли си парите.... незнам. Имам и статия по темата от авто вестници някъде, при интерес мога да я изнамеря и сканирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Междодругото, именно мотора от RX8 който се води революционен ванкел (RENESIS мисля го наричаха) когато излезна RX8-цата с този мотор около 2002-а (там някъде) се говореше, че не какъв да е, а именно БЪЛГАРИН го е направил :thumbs1: Имам и статия по темата от авто вестници някъде, при интерес мога да я изнамеря и сканирам.

Би било интересно да видим статията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега струва ми се, че говориш за казуса със спорещи страни Румен Антонов и Тойота. Ябълката на раздора беше безстепенна скоростна кутия, а не ванкелов двигател. Антонов заведе съдебен иск срещу Тойота, в който твърдеше, че патентът му е бил копиран ( то май така си и беше :) ) , а от "today, tomorrow ..." твърдяха, че само принципа е подобен. В крайна сметка таквизи кутии се вграждат и до днес в Тойота/Лексус, а какво стана във съда не знам и ме мързи да ровя. Освен това утре от рано сме на писта Варна :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря си точно за казуса мотора "Ренезис" и някакъв Българин, спокойно - не бъркам кюфтетата с белото вино. :( Тия дни ще изровя вестника и ще сканирам темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това мисля че говори доста за тази кола :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно откритията на Българи, знам 100% че новата скоростна кутия на мерцедес която мисля че от 2008ма се поставя е измислена от Българин и е продал лиценза на мерцедес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...