Jump to content
Трънчо

Голямото шофиране

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Интересно ми е дали ще има Хонда присъствие.Някой записал ли се е? :) Ако някой не е запознат, ето правилата на самото състезание http://www.thebigdrive.netП.П: извинявам се за първоначално грешния сайт

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

След отлагането нямам идея. Но аз може и да участвам след като го отложиха - това сайта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали ще има Хонда присъствие.Някой записал ли се е? :) Ако някой не е запознат, ето правилата на самото състезание http://www.thebigdrive.netП.П: извинявам се за първоначално грешния сайт

Ще има :) Бях записан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Да отложиха го за август :) И може и аз да се пиша че първоначалните дати ми се падаше на рождения ден :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... изглежда интересно, обаче първоначалната такса от 600лв. ми се струва високичка. А и разходите за гориво за 2000км по 2лв цена на литър са си още 500лв. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Че аз четвърта година (И малко над 250 000 км) карам на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз четвърта година (И малко над 250 000 км) карам на газ.

Стратегия му е майката.И кола с по-голям резервоар,за да не се спира.Ма сега нема да ви отварям на всички пинизи я.:huh::cool::huh:Изчислете каква средна скорост трябва да поддържате.Не е важно колата да е бърза,а да не спира и да е удобна за пътуване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Така е :huh: не става въпрос за това кой колко може да скача на педала на газта, а кой как може да се организира, разликата е съществена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях прочел условия и т.н. , но така и не схванах смисъла или целта на това състезание ;) някой ако може да обясни ;) Или иначе съм доста навит и аз за подобна авантюра , със старото телевизорче ще ви сцепа :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти вземи Стария телевизор, а пък аз ще взема новия Леген(д) та видиме кой кого ще сцепи :lol::D:P :P :D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има :lol: Бях записан

Мен ме навива Тончо, ма аз вече неща... :lol::o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще си е интересно преживяване...за който може да си го позволи.Успех на всички които успеят да участват. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм навит , само ми трябва още един луд :lol::lol::o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има :D Бях записан

Мен ме навива Тончо, ма аз вече неща... :rolleyes:;)
вземаме и диджея и правим въртележка на воланааз бих предложил с моя CRX да ходим, ама двама души трудно спят на задната седалка, докато подскача по дупките ;):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже накратко за какво става въпрос, тъй като не мога да отворя линка, а от мненията ми стана интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм навит , само ми трябва още един луд :D:P;)

Не разполагам с конкурентен автомобил, но бих се включил като "партия"! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже накратко за какво става въпрос, тъй като не мога да отворя линка, а от мненията ми стана интересно.

Едва ли някой ще оспори твърдението, че повечето българи се имат за големи шофьори. Факт е също, че много от "майсторите на волана" карат, без да мислят за собствената си безопасност, нито за другите. За всички, които смятат, че нямат равни на пътя, е инициативата на бившия автомобилен състезател Владимир Илиев "Голямото шофиране". Става дума за своеобразно аматьорско рали, при което екипажите ще преминат около 2000 километра през 27 областни града за две денонощия.Не си мислете обаче, че говорим за нещо като ралито на богатите "Гъмбол", което е криминализирано в доста държави. Тук условието е да се шофира съгласно Закона за движение по пътищата и затова скоростта не е основният показател, а за актове и фишове от КАТ ще се отнемат точки. Далеч по-важно е планирането на маршрута, тъй като състезателите ще трябва да минат през общо 32 контролни пункта. Няма ограничение за стратегията, като по желание водачите могат да шофират на смени без почивка или да спират в предложените от организаторите хотели и ресторанти.При ориентирането из страната няма ограничение за използването на навигационни системи, обаждания от приятел, планирането чрез компютри и други помощни средства. Важно условие е обаче по време на цялото състезание екипажите да са в пълен състав(двама или трима души по избор).Ако казаното дотук ви е заинтригувало, е добре да си отбележите, че таксата за участие е 600 лева, като от нея се формира наградният фонд от около 100 000 лева. Фирмените екипажи с брандирани автомобили могат да се включат, като платят 1100 лева. От таксите са възможни отстъпки от 100 лева, ако сумите се платят заедно с подаването на заявлението за участие. Разходите за гориво също са за сметка на участниците.Няма ограничение за възрастта, модела и мощността на колите. Единствените условия са те да имат застраховка "Гражданска отговорност", талон за технически преглед и винетка. Изискването към членовете на екипажите е в тях да няма настоящи и бивши автомобилни състезатели и всеки да има валидна шофьорска книжка. Записванията за "Голямото шофиране" започват на 21 април и продължават от 21 май. Самото рали ще се проведе между 19 и 21 юни. След финала ще бъдат наградени финиширалите от първо до шесто място в генералното класиране, първите три дамски екипажа, както и най-добрите три семейни екипажа. Награди за предвидени за най-младия и най-възрастния участник, както и за най-стария автомобил.Повече подробности можете да научите на сайта на Голямото шофиране: www.thebigdrive.net

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...