Jump to content
Nile

Ще си купувам хонда

Recommended Posts

Значи искам да си купя хонда сивик 5-та генерация,хечбек.Обаче имам проблем с избора на двигател,колебая се между 1.5 и 1.6 (125).Искам да ме посъветвате какво са си взема.Ако имате въпроси,моля задавайте ги защото съм още новак в тази област,но ще се постарая да се осъвършенствам :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво има да му мислиш? Ако не те притесняват малко по-високите разходи и данък 1.6 (125) е за предпочитане. Върви повече, по добри спирачки, VTEC, и пр. Предполагам и колегите ще ти кажат същото. Гледай да е в добро здраве само, то май тва е най важното. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво има да му мислиш? Ако не те притесняват малко по-високите разходи и данък 1.6 (125) е за предпочитане. Върви повече, по добри спирачки, VTEC, и пр. Предполагам и колегите ще ти кажат същото. Гледай да е в добро здраве само, то май тва е най важното. Успех!

Данъка не ме притеснява,но виж за разхода съм се замислял.Няма да слагам газ защото това ще е лична обида за колата :lol:Чувал съм че в града 1.5 прави 8-9,а 1.6 (125) достига до 12,че искам да знам дали е вярно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за по-големия двигател! Не че на другия няма да му се радваш, но не след дълго ще започне да те яде отвътре че не си взел vtec-a...Успех! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка не ме притеснява,но виж за разхода съм се замислял.Няма да слагам газ защото това ще е лична обида за колата :lol:Чувал съм че в града 1.5 прави 8-9,а 1.6 (125) достига до 12,че искам да знам дали е вярно

Докато карах малкия vtec, повече от 11/100 градско не съм правил, при това имах проблем. След това нормално с настъпване отвреме на време правех 9/100 градско. За 12/100 трябва доста да се потрудиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали ще мога да намеря 1.6 (125) запазена вътре/вън с климатик (другите екстри не ме интересуват) за около 3000-3400 лв да кажем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително взимаш 1,6 125 кончета. Разликата в разхода е толкова нищожна, че не си заслужава да го мислиш, а разликата във вървенето се усеща чувствително. Втек си е Втек :lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3000-3400 лв да кажем

За тези пари ''читава'' няма :lol:

Виж за малко над 4 ще си намериш и то гледана кола от хондаджии.

Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен разхода няма да е толкова голям, така че големият двигател. Имай предвид обаче, че като се купи кола 2ра употреба си има разходи (които понякога са почти 1000 кинта) та, ако ти се кара кола, не искаш да чакаш и имаш 3400 например, по-добре си вземи запазена 1.5 отколкото гробник 1.6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ да знам за какво става дума-смяна на масла,ремъци,филтри и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземай по-големия мотор. Със сигурност ще съжаляваш ако вземеш по-малкия.Това ще го разбереш на някоя среща накой колега като ти даде едн кръгче с 1,6 (125 к.с.) и ще си викаш... "Ееее и аз можех да имам такава" Сега е момента!! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам 1,5 купе и разхода наистина е малък 8 градско, извънградско някви грамове :hondarulez: Но двигателя почна да ми малее и сега се чудя как да докарам на купенцето още коне. За да нямаш моя проблем впрягаи 125-те кончета, няма да бъдеш разочарован от разхода. Като личен съвет ще ти кажа да не прибързваш ако трябва събери още пари или изчакай, намери си читава 1.6 и се радваи на живота. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение :) най важното е общото техническо състояние и екстрите на модела.Разликата в двигателите не е толкова фрапираща , 1.5 с малко доработки си върви колкото 1.6 ,а някога и повече :lol:Успех с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ да знам за какво става дума-смяна на масла,ремъци,филтри и т.н.

мдам..че и не само - моята като я купих нямаше гуми (имаше галоши)..акумулатор...смяна на свещи...ГО, винетка, Каско (да не говорим ако е нов внос - регистрации, екотакса..) и те отиват ехеееееееееееееееееееееееееее......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коле според мен по-добре 125HP, а отностно разхода ако вземеш по-малкия мотор пак ще гори колкото 125-то !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевадно повечето отговори на твоята питанка са за големия двигател(1.6) и с право - все пак в много голям % голямото е по добро! Въпреки, че е друга темата - "Размерът има ли значение!?" :>Темата се разви от към/за разход, та..."Нищожни" разлики като консумация на бензин между 1.5 и 1.6 ДВГ има и се усещат, отразяват на джоба най вече при повече каране. Според мен ако караш 1.6 ДВГ ежедневно с прилично навъртяни КМ, определено ще усетиш разхода на гориво.Искаш ли кола просто за работа си вземи 1.5. Искаш ли кола, която след време ще търпи пре/доработки понеже си падаш по спортен типаж и парите не те притесняват толкова си вземи голямото двигателче.В заключение:Простата сметка - 1.5 разход 10/100, 1.6 да кажем идва 13/100. Ако тези 100км ги навърташ за средно 2 дни... Хонда, като бързооборотни машини(и не само) те карат да понастъпваш педала, а все си мисля, че 50+лв страничен разход на тези гладни години са си много...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ви благодаря за изчерпателните отговори!Сега мисля да посъбера още малко парички и да се започне с търсенето.По принцип си падам по по-спортия тип хора.На колата мисля да и метна един скромен тунинг от към светлини,звук,външен и вътрешен вид.Всичко ще правя постепенно защото много не разбирам,но искам да се науча ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...