Jump to content
pitbuls

последици от автомивка

Recommended Posts

преди малко карах колата на автомивка. човека беше предупреден от мен, понеже е разискван многократно проблема със силните препарати да внимава какво слага и с какво налягане мие колата. разбра ме чудесно, само дето резултата беше свалена боя от двете врати, напукан кит по преден капак и предна броня, и още какво ли не. снимки ще кача малко по късно, че в момента съм бесен и ме нерви слабия нет.така, че колеги имайте едно на ум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М даа ... отдавна избягвам автомивките , точно по тая причина ! Силни препарати ... от които пластмасите матират ... миене с водоструйката от 5-10см разстояние/доста близо/ и всяка пукнатина по лака автоматично я надигат ! Кофти раота ! Мия само на ОМВ на четките ... до сега не съм имал грижи ! А програмата с вакса е много приятна ... после стои се едно е пастирана !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четките драскат лака, все пак това не е коприна, която гали боята.Най-добре е наисина сами да си мием колите, но кой има това време и тази възможност?На мен са ми ударили даже колата на автомивка, и бяха свалили една пластмасова пластина преди около година, която открих от къде е преди няколко дни. Рядко мият хубаво, но безконтактното миене е най-доброто за боята, ако се прави както трябва. Когато няма контакт, няма драскотини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям ти мъката, колега. На мен са ми сваляли лака на колата с водоструя. А за мотоциклета нямам коментар - там директно свалят декоративните лепенки и въобще не гледат какво се случва. И аз съм доволна от автомивката на OMV, никога не съм имала проблеми и наистина колата седи като пастирана. А близката мивка до мен вече е със съвсем нова машина за миене и четките не са четки, а са от нещо като гъба за миене и на ресни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мия само на ОМВ на четките ... до сега не съм имал грижи ! А програмата с вакса е много приятна ... после стои се едно е пастирана !

И аз съм доволна от автомивката на OMV, никога не съм имала проблеми и наистина колата седи като пастирана. А близката мивка до мен вече е със съвсем нова машина за миене и четките не са четки, а са от нещо като гъба за миене и на ресни.

Къде в София има мивка с такива четки/ресни/гъби? Mandylion, за кое ОМВ говориш, можеш ли да поясниш! Тая услуга/програма с вакса колко пари е? Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе "ресни" исках да кажа и аз ... и изобщо не драскат ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди много години си купих водоструйка. Мия си сам автомобилите, където и да съм. Обичам сам всичко да пипна, да забърша, да напръскам, за да не обвинявам после някого за приченена щета.Преди водоструйката си ги миех с обикновен маркуч и накрайник за увеличаване на налягането. Използвам обикновено веро. Единствено за джантите купувам специален препарат. На кола ми отнема по 2.5 часа. Правя всичко с мерак. Разтоварвам се и се кефя, че не пълня гушите на необразовани мутри (собствениците на мивките), които за 30 минути ми прибират по 15 лева :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много съжалявам, че така е станало, неможеш ли да си потърсиш правата по някакъв начин?

но безконтактното миене е най-доброто за боята, ако се прави както трябва. Когато няма контакт, няма драскотини.

Системното безконтактното миене матира лака. След като измият колата на всяка автомивка използват силиконови пера за да подсушат колата. Те драскат лака много. Най скъпото и безопасно миене е ръчното. С гъба и шампоан, при условие, че предварително колата е изполята с чиста вода за да се свалят всички дребни прашинки, които след това могат да надерат лака. Подсушава се с гедория от естествена кожа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е ужасяващо! След всички нещастия, които чух напоследък да се случват на колите на мивките и след моя изключително изнервящ опит от последните две седмици, в които пробвах уж най- добрите три автомивки в Пловдив(все за бая парички) и аз май ще направя като Ото и ще инвестирам в маркуч и препарати - освен другото поне през лятото е и доста приятно да си миеш сам колата..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ето и малко снимки, макар и с лошо качество.

Публикувано изображение-от начало видях само това, понеже беше на шоферската врата, а бързах и нямах време да я оглеждам.но след 10 минути хоп:

Публикувано изображение-маската, Публикувано изображение,Публикувано изображение-предния капак, Публикувано изображение-бронята(между другото се оказа много по нацепена от колкото при първоначалния оглед.поради еластичноста и и нгото атмосфери на водоструйката всичко което беше китосано се напука).Публикувано изображение-пасажерската врата. :P

след като "изми" колата прословутия хигиенист просто изчезна, че се наложи да викна шефа му, за да платя. още тогава трябваше да огледам, ама а де. по късно се върнах до автомивката, но шефа каза, че господина просто си тръгнал и го няма никъв(и по добре стана така :P .

така, че внимавайте за напред, или ще боядисвате за 8 месеца два пъти, като мен.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно за това , колата ми не е стъпвала на автомивка от 2 години. И контактното матира и изтънява лака. Това е сигурен начин да си прецакате боята ... знам го от личен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мия от 2 години колата на една автомивка и никога не съм виждал такова нещо. ако колите ви са целите в кит наистина е по добре сами да си ги миете с маркуч и гъба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде в София има мивка с такива четки/ресни/гъби? Mandylion, за кое ОМВ говориш, можеш ли да поясниш! Тая услуга/програма с вакса колко пари е?

Конкретно за ОМV в кв. Дружба 1 говоря, защото там със сигурност знам, че смениха машината за миене. Услугата струва 9 лв., като ти измиват колата и отдолу, което всъщност ме привлича най - много. Става дума само за външно миене. Отвътре аз сама си я чистя, защото никога не съм доволна от автомивките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такива неприятни случки на старата кола - свален лак от врата на автомивка (външно "ръчно" миене срещу 7лв).За съжаление в забързаното си ежедневие минавам много често на водоструйката на ОМВ и за 2лв си пускам една минута препарат и една минута вода, за да сваля прахта и мръсотията. Действам много бързо, защото времето е малко, а резултата е много далеч от задоволителен, но поне не си цапам дрехите по колата.Проблемът е, че боята наистина изглежда като матова (още откакто купих колата), а тия "струйки" не й помагат да изглежда по-добре...Без да съм чел темата съм решил да инвестирам в качествен градински :huh: маркуч с макара за прибиране и добър накрайник за разпръскване (може и повече от един). Освен за външно измиване колата ще го ползвам за радиаторите на климатика и охлаждането, за топлообменниците на домашните клими, а като капак ще си мия и балконите. :huh::lol::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Я кажи някъв адрес, блок, нещо по което да се ориентирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slade, купи си маркуч, който няма в него телове и разни подсилващи елементи. Започват много да се "чупят" и да спират притока на вода.Търси мек гумен маркуч (старите перални вървяха с такива меки маркучи преди време). Ако ще е само за накрайник ще ти върши прекрасна работа. Не се чупи. Не се сплесква. Повярвай, спестява много нерви. А накрайникът да е по възможност метален, за да няма неприятни пластмасови счупвания. Кофа, пореста гъба (с дупчици), хубава гидюрия (или както се пише), веро. Май друго няма. Всичко грубо ще ти струва около 70-80 лева, при положение, че се запасиш с 10-15 метра маркуч. Изхарчените пари се изплащат за нула време, особено сега, когато е топло :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой път дори на автомивките не могат да ти измият колата така както ти искаш да светне , по-добре сам с маркуч , за 1 година доста пари се спестяват особенно вътре - вънка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте с безконтактното миене. Добро е най-вероятно за по-нови коли, на които лака е както трябва. Силните препарати не са за препоръчване за по-старите. И малко-помалко лака си отива и се чудите от къде се появяват петна и люспи по боята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар темата да е от друг форум, мисля, че ще е доста интересна за всички и особено за тези, които мислят, че безконтактното миене е добро :huh:. Мисля, че наистина най-добре е сами да си мием колите, но за това трябват доста други предпоставки. Прочетете Темата и после може да продължим с дискусията :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи някъв адрес, блок, нещо по което да се ориентирам.

ZaRRicK,

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25лв е тубата за безконтактно миене.Който има парички за една водоструйка, па макар и помпа за пръскане срещу инсекти,ще си мие колата за без пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanks, Mandy!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25лв е тубата за безконтактно миене.Който има парички за една водоструйка, па макар и помпа за пръскане срещу инсекти,ще си мие колата за без пари.

Незнам за колко голяма туба говориш :angry: Но аз не съм купувал безконтактно по евтино от 70лв на туба :( Ако си ги миете с евтини препарати.......И незабравяите,че най-голяите бели с боята на вашата стара кола :angry: ги нанася слънцето :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slade, купи си маркуч, който няма в него телове и разни подсилващи елементи. Започват много да се "чупят" и да спират притока на вода.Търси мек гумен маркуч (старите перални вървяха с такива меки маркучи преди време). Ако ще е само за накрайник ще ти върши прекрасна работа. Не се чупи. Не се сплесква. Повярвай, спестява много нерви. А накрайникът да е по възможност метален, за да няма неприятни пластмасови счупвания. Кофа, пореста гъба (с дупчици), хубава гидюрия (или както се пише), веро. Май друго няма. Всичко грубо ще ти струва около 70-80 лева, при положение, че се запасиш с 10-15 метра маркуч. Изхарчените пари се изплащат за нула време, особено сега, когато е топло :)

Абсолютно вярно, така смятам да се оборудвам и бих го препоръчал на всеки, който има поне елементарни условия и му се занимава това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих сам да си я мия на ЕКО... за 1лв. около 3мин. и е достатъчно с 2 макс 3лв. да си измиеш хубаво колата. Само да вметна, че струята е толкова силна, че като се опитах да измия гъбата /глупак съм си/ пръста ми застана пред маркуча... еми направи си ми дупка в пръста... все едно съм се изгорил, доста стабилно си ме проби. Такаче наистина е силна струята и лесно сваля всичко, стига да е пукната боята си ебава майката. :)Внимателно трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като видях колата се наплаших...на живо изглежда по брутално.... почвам да се замислям за автомивката.... ако имаш каско не ти ли го покрива ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, колегата е имал пробеми с кита и боята именно след последното си посещение на автомивка.Допускам също, че е имало или много кит, или много боя. Или и двете :( Мисля, че е било просто въпрос на време това да се случи - при дебел слой покритие с или без добра адхезия се получават много вътрешни напрежения, които могат да предизвикат "падане" на покритието.И който си знае фактическото състояние на купето и броните, по-добре да си мие сам колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, колегата е имал пробеми с кита и боята именно след последното си посещение на автомивка.Допускам също, че е имало или много кит, или много боя. Или и двете :( Мисля, че е било просто въпрос на време това да се случи - при дебел слой покритие с или без добра адхезия се получават много вътрешни напрежения, които могат да предизвикат "падане" на покритието.И който си знае фактическото състояние на купето и броните, по-добре да си мие сам колата.

Специално по ръба във вратата със сигурност не е било добре подготвена преди да се пръска оранжевата боя. А под напуканият кит на предния капак може да има някоя недобре спряна стара ръжда - на англичанката ми на предния капак точно по-същия начин се напука кита 3-4 месеца след като я бях боядисвал, като само и единствено аз съм си я мил с добрия стар маркуч. И аз не съм фен на идиотите от автомивките, но старите ни талиги са си в такова КИТно състояние..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китъ по колата изобщо не е много-особенно на местата, където се нацепи. предната броня е доста еластична и при удъра със силната струя ефекта е на лице. му лайснте проблема е ясен, не, че не е подготвена, просто боята се вдгна от щипките за лайсните и от ръбчетата. не ме е яд за друго, а просто щото го предупредих преди да почне да мие, че искам слаб препарат и лека струя.ама все едно говориш на стената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си изпатих от силнатая струя, на мен само лака ми свалиха поне . За колегите от Пловдив - по Свобода, след линията, посока Гребната база/Братската могила / новия мол, има една отбивка, преди беше някаква кръчма, мисля че се казваше YAMAHA, малко по надолу от кръчмата има автомивка. Аз поне съм много доволен за 5 лв, колата ми я мият 20тина минути, като струята не е толкова силна, че да сваля лак и боя. Мият с доста препарати, но казаха че основата - демек боята я мият с веро, само за стъкла и джанти използват някакви други препарати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на всяка мивка почтиМожеш да кажеш да ти я измият колата с шампоан, гъба и с маркуч ;) Поне при мен може :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер неприятно...и аз имах една такава случка, за което не е виновна само автомивката ами и самото боядисване. От тогава сам си мия колата и съм предоволен от себе си :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите препарати са на Сонакс, затова ходете на автомивки, които използват техните препарати.Ясно е, че зависи и от мияча ама все пак препаратите са важни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък не съм сигурен че причината за падналата боя е автомивката,препарата или струята :unsure: :unsure: :unsure: .Автобояджия съм от 11 години и досега за да се олющи така боя,причината е била една-лоша основа за боята.Била тя незашкурена стара боя,ръжда и.т.н.Също така и с кита,който най вероятно се е бил пропукал или от усуквания на купето или от работеща ръжда отдолу.Почти всеки петък си мия колата безконтактно на работа в автомивката(работя в Каргоекспрес-Варна)и това в продължение на около 2 години и боя не ми се е олющила.Даже Маркировките на уличните котки се измиват което ме радва.

Редактирано от doggy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,аз от повече от две години редовно ходя на автомивка ГЛАДИАТОРИ.Повярвайте,има голяма разлика от другите автомивки.Самия факт,че когато и да съм отишъл се мият 5-6 коли накуп,говори сам за себе си.И никога не съм клепарил много да чакам,хората имат 7-8 работника и те поемат още от входа.Случвало се е да заваря и пълно мазало от десетина чакащи коли,но винаги те упътват къде да спреш и ти казват колко ще чакаш.Абе пълни професионалисти са си хората.Най-важното е,че собственика почти винаги е в страхотно уютното и с винаги работещ климатик барче,човека е с респектираща физика,здрав българин,но и доста интелигентен и възпитан.Важно е,защото контролира постоянно процеса на работа и миячите пърхат като пчелички.Мивката,доказано на мен,работи с абсолютно безвреден препарат,лака ми е перфектен.А мия през ден.Мога да питам за някаква преференциална цена.Мен лично са ме спечелили с постоянното си качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пастирах Прелюдеца,специални благодарности на Ванката!Не съм вярвал,че ще има толкова голяма разлика ог преди.Излезнаха големи драскотини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...