Jump to content
PARADOX_sf

Забавно!

Recommended Posts

Писах едно лично на "великия" и ето го резултата:Al_Capone Warned on May 7 2009, 04:25 PM Added to warn level За езика:1. Във форума се пише на КИРИЛИЦА. Изглежда много по-приятно, пък и нали форума е Български и за Българи. Тези които нямат кирилица могат да ползват вградената кирилизация.QUOTENqmam kirilica, shto proekta mi ne mojah da go pusna v drugiq razdel? Въпроса ми е от къде на къде ще ми аддва 10% че съм писал лично съобщение на латиница? Към Al_Capone: Ти имаш ли някакви проблеми, да страдаш от някакви комплекси, чувство за малоценност или нещо такова? Голям мафиот ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а я виж ме мен от 2006г си ги пазя левълите :P сега съм на 40 % и скоро ги прилапах защото съм бил отговорил на колега в темата му купува ! а днес гледам в различни теми на различни хора от купува по 3 4 отговора от колеги че имат дадената част ,ама само аз си имам левъл ;) ПП: Както ми отговориха на мен кво ти пука най много да ти дадем почивка във форума ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво че е великия иначе щяхме да сме в лайна тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парадоксе .. кфа е целта на тая тема ... в смисъл кое му е забавното ?? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а главата на този форум не сме ли ние?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз подкрепям и аз не харесвам модераторите... и по скоро ал капоне , писал съм за моя случай как се извиних че съм писал на кирилица и въпреки тва баммм УАРНИНГ... ама не ми се спори за глупости..малко отчитане на дейност ми миришат работите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че отношенията "потребител-модератор" не трябва да стават форумно достояние.Отношенията са лични и трябва да се изясняват лично, а не чрез публични дискусии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че отношенията "потребител-модератор" не трябва да стават форумно достояние.Отношенията са лични и трябва да се изясняват лично, а не чрез публични дискусии.

Не че някой ми иска мнението ,ама и аз така мисля.Разберете се там на лични и тва е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не видях нищо забавно в това да се изясняват публично отношения между двама души?Без значение кой какъв е във форума.

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е да,ама за 1 път виждам в БГ форум - наказание заради писане на л.с не на кирилица.Ако не иска да чете маймуницата,негово решение ама защо warn ?

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

що да е кофти темата.хубаво е да има такава,в която всеки публично да изкаже мнение относно управлението на сайта,отношението и тн.колега парадокс,спокойно.и аз съм строго следен от зоркото око на любимия ми модератор Al_Caponе,ама не се оплаквам,понеже съм имал вече доста срещи с хора страдащи от комплекси както казваш и съм има посвикнал.ще дам само едно примерче,подчертавам,че не искам да се заяждам с никой.не може,без значение кой си ,какъв си и пр да говориш,да триеш,да заключваш мнения и теми на когото и да било понеже не били писани прилежно,с главани букви,имали правописни грешки и тн,а в същото време ти да допускаш такива в своите постове,и то МНОГО.не е зле да се замислиш колега,или бос,Al_Capone.все пак тук не е форум по български език и литература,а се разискват съвсем други теми.който не му харесват правописните грешки или липсата на главни букви просто да не чете.има хора,който биха си решили доста проблеми от темите прочетени тук,без значение дали са с правилен правопис.поздрави на всички,и както казва един колега-да живее хонда. :ebanjeee:

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам , че писането САМО на кирилица предпоставя по-добра работа на самия форум ;) Но и аз наистина не виждам какъв е зора от това , че имате Уорн ? нещо пари ли ви взима или само ви оронва престижа и достойнството - как може тоя да ми казва нещо :ebanjeee: тва ми звучи като по пътищата се опиташ да обясниш на някой , че е трябва така да се кара или нещо от сорта и отговора е - Къф си ти да ми казваш , бе ?! :D Май българите сме доста горделив народ , но и страшно глупав или първосигнален ;) Сетих се и за друго нещо - драги потребители , вие НЕ избирате нито с избори нито с каквото и да е било въпросната ВЛАСТ , модератори и администратори ;) това НЕ са депутатите в " Народнот събрание " !!!;) вие не им плащате заплатата и ваше дожизнено право е да не влизате във форума ако не искате или не ви харесва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:ebanjeee: Ти ме срази. Че не е клуб "Литература" - не е. Но определено на клуба му липсва ГРАМОТНОСТ! И ПРЕГЛЕДНОСТ!Не ми се сърдете, но приличаме на тийнейджърска седянка - маймуници, неграмотност и евтино мерене на пишки. И през три теми се нищи едно и също.Само крути мерки ще подобрят климата. Клубчето нищо няма да загуби, ако някой неграмотник спре да пише. Дори ще спечели.Очаквам сега някой да се засегне и да ме емне. Няма да давам за пример един друг форум. Определено е доста по-приятно да четеш, ако не толкова смислени, то поне грамотни постинги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата верно си е забавна :ebanjeee: отивам да си взема пуканки и бира и ша гледам, как ша са изпокарате за глупости :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на колегите - това са междуличностни отношения, а меджу другото и аз не успях да открия забавното, пък и целта на темата нещо ми се губи...явно колегата или иска тук вскички предупредени да плюем Ал Капоне :ebanjeee:или се опитва да направи някакъв преврат, но не мисля че това е начина двама човека да си уредят взаимоотношенията. Не мога да отрека, че понякога правилата са малко по-строги и не винаги приемам и съм съгласна с всичките, но не мислите ли, че те не са еднолично решение на Ал Капоне, за да има подобен род нападки и опити за настройване на потребители срещу модератори...все пак нали идеята всички ние да сме тук е обща, достатъчно други простотии има всеки на главата си, че когато седне да се разтовари в любимия форум да се натоварва с някакви опити за абсолютно безмислени интриги...П.С. И момчета (ако искате отчитайте моето мнение), аз също съм имала предупреждения, но смятам, че Ал Капоне е разбран човек и ако си размените по две-три добронамерени изречения ще видите,че сте в един отбор и няма какво толкова да делите или да си мерите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ото , пак ли аз нещо не написах както тряба ;) ще ми дадеш ли някой частен урок , че явно не съм внимавал достатъчно в училища :D Бъзикам се ;);) Пиша за да кажа на Станчо , че аз вече съм със салатка и бира в ръка и чета ли чета :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаме си и адвокат във форума :ebanjeee: .тва в кръга на майтапа.колега тино,за писането на кирилица никой мисля,че не спори.но мисля,че ще се съглсиш,че не може някой да ти прави забележка и да раздава 'правосъдие"за неща,който той самия върши.питаш за забележките и пр-ми напълно нормално е всеки,който има някво достойнство да се засегне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то и аз ракия и слата нагнетявам ама така с пуканки и бира по модерно звучи... кат на футболен мач :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Копе@ета .. верно темата стана забавна .. и аз съм на салатка и ракиица и чакам със стаен дъх всеки нов отговор ня някой колега , който "не избива комплекси" !! :D:ebanjeee:;)п.п...колега pitbuls-е ... пич пишеш кат хамалин ве приятелю ! С най добри чувства !

Редактирано от Road®aceR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pitbuls предлагам да изложиш оплакванията си пред Форумния съд за преразглеждане :D мене ми викаха адвоката едно време :ebanjeee: ама не е там въпроса , в правилата мисля , че ясно пише , че модераторите и администраторите нямат нужда да се обясняват и оправдават за каквото и да е било ;) Така , че приемете , че живеете във военна хунта и това е . Лично аз съм бил не еднократно "глобяван" от модератори и администратори , за подобни провинения , честно казано 2 години дори не бях забелязал , че има такова нещо като Уорн и т.н. На следващия Уорн бях любезен към модератора и той ми обясни за какво е , съгласих се с провинението си и уорна ми беше доста бързо премахнат ;) Смятам , че в момента няма конфликт на неправилно раздаване на правосъдие , а такива в междуличностно отношение ;) просто бъдете искрени към себе си ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво че е великия иначе щяхме да сме в лайна тук

Абе ако ще и уорн да отнеса,ама Иванов ти как си с езика..(РАЗБИРАЙ КАТО ОРГАН), нещо лимонче требе ли ти..в Капона има нещо гнило и от самолет се вижда..ама кервана си върви............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По принцип мразя да влизам в спорове щот много се паля и свършва зле. Даси кажа чесно и мен ме по наказаха разбрах защо и от тогава внимавам. Така че мисля е нормално зада има ред и справедливост трябва да има и закони, но ще бъда много разочарован, ако някой напусне този форум защото има грешни писания или няма припинателни знаци в поставените от него постове във форума. Затова смятам, че трябва да има някакво време в което, ако не правиш други грешки да ти бъде отменено наказанието, ако не напълно то поне частично. ПС.между другото още си чакам отговор на въпроса който зададох на лични на ал капоне който е написан по горе а имено кога аджеба изстича това наказание или то е доживотно :ebanjeee::D;) ;)

Редактирано от predatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,не се заяждам с никой,пак казвам.свикнал съм и не обръщам внимание на такива неща,НО просто излагам факти за които не искам обяснения от никой.всеки сам си носи кръста.но се дарзня,когато се появи нагледно поговорката присмял се хърбел на щърбел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали темата уш трябва да е смешна.Като чета постовете и се сещам за предаването на Милен Цветков, където един чичка се обаждаше и го нареждаше.Маймуно мръснта, въшка и т.н....,http://vbox7.com/play:71dd5e3f 0.37-2.16мин.Преставям си следната картинка, как недоволните от лицето ал капон (перефразирам снимката -Чука е той а ние пържолата) му викат ти ли си бе!!!http://images23.snimka.bg/005180193-big.jpgМаймуно мръсна Ти като ти кажат да търкаш, защо всичко търкаш, защо слушаш началниците ,същия си боклук и веднага търкаш.Маймуно мръсна, ти колко си долен, въшко такава , новите феновете виновни , старите и те.А ти правиш''пари'' от форума сега не се смей като гнида тъпанар такъв, не се смей ей такива като ваз ебаха мамата на форума.Оти вие смучите хонда феновете за тия реклами...... и така нататак.гледайте клипа от 0.37-2.16нищо лично Ал.По принцип много ме кефиш с тея очилца и поглед на луд готвач(това ми е преставата за компютърдия) , ама така са те потбрали, че като гледам накрая ще те заровят в пясъка до шия и ще те отрепят с камъни.Ако можеха да те баннат, доста от хората щяха са го направили. П.С гледайте на нещата от смешната страна.Поздрави на всички хонда фенове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво че е великия иначе щяхме да сме в лайна тук

Абе ако ще и уорн да отнеса,ама Иванов ти как си с езика..(РАЗБИРАЙ КАТО ОРГАН), нещо лимонче требе ли ти..в Капона има нещо гнило и от самолет се вижда..ама кервана си върви............
дали трябва да ти отговарям?Нито ще съм адвокат на краси нито нищо, но все пак искам да ти кажа:-добре ли ти е да четеш таблиците за двигателите така прегледно, които нон стоп се обновяват но ти не осъзнаваш?-добре ли ти е да ти е прегледен форума и да не е пълен с лайна, които нон стоп се чистат и ти не осъзнаваш ?-добре ли ти е да има тема полезни технически, която нон стоп се обновява но ти не го осъзнаваш?-добре ли ти е раздел продава да е така прегледен?-добре ли ти е................-добре ли ти е................-добре ли ти е...............-добре ли ти е...............-добре ли ти е............... ако ти е добре благодари на модераторите, един от които е ал капоне и се грижи не по малко от другите за всички тези неща.ако не ти е добре, по-добре въобще не ми отговаряй

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Скоро и трета страница ще се почне и колкото повече стават толкова повече се измества темата. Няма смисъл да се налага уорн за лично съобщение, защото то си остава ЛИЧНО. Няма да уронва невероятния престиж на форума, защото го виждат само двама негови настоящи члена. Още повече колегата започва съобщението си с пояснение, че няма кирилица на телефона, от който пише. Когато ми се налага да пиша от телефона си, който също няма кирилица пращам само Л.С. и какъв късмет съм имал, че не съм го пратил на някой модератор. Относно уорна - да той си е за това да ни мотивира малко или много да спазваме правилата, но да го трупаме за глупости... Не плюйте по господин Капоне, защото той просто си върши работата, а се набива в очите Ви защото върши най-много. Само някой да не си помисли, че защитавам него или модераторския екип :ebanjeee:

Редактирано от Gan_san

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копе@ета .. верно темата стана забавна .. и аз съм на салатка и ракиица и чакам със стаен дъх всеки нов отговор ня някой колега , който "не избива комплекси" !! ;):ebanjeee::Dп.п...колега pitbuls-е ... пич пишеш кат хамалин ве приятелю ! С най добри чувства !

присмял се хърбел на щърбел ;) ;) :P;) ;) поздрави.колега " uBaHoB "-за подредеността на сайта,темите и тн си прав,но също бих предпочел да прочета една тема,която би ми помогнала за решаването на даден проблем,дори и да не е написана съобразно учебниците по български език,отколкото да чета подредени и безмислени писания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това предупреждение е само катализатор. Причините са съвсем други, но просто не ми се занимава с глупости да пиша, да доказвам и да влача вода от десет кладенеца. И изхода на темата отсега е ясен. Всеки от двамата е прав за себе си и никой няма да спре, да се замисли и да каже "Е да де, правилата са такива , можеше да се съобразя." или "Абе можеше без warn, само да го скастря на лични, но повтори ли..." И сега има да се препират и дърлят, докато темата не я затворят, а някои може и още warn да отнесат. Какво толкова му се връзвате на тоя warn не мога да разбера? :ebanjeee: Хондите ви по-лошо ли вървят от него? "Get a life", както казват по едни географски ширини.Само ще добавя, че е жалко дето такива панаирджийски теми събират 15 активни потребителя (кажи-речи всички активни в момента са тук), а други теми остават без последствие. Теми, в които някой, вместо да губи време да пише глупости тук, може да помогне на друг със съвет, например. И всички чакат на "гюме", къркат, замезват, презареждат страницата и чакат "сеир". Типично по български. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата ,ма не точно........ Пътувам от София до Варна.....карам както си знам,но на излизане от София,където започва магистралата(гара Яна)НАМАЛЯВАМ,защото точно преди знака има полицейска кола обикновено......НАМАЛЯВАМ.Карам си аз по магистралата вече със скорост която ме кефи,но знам ,че на входа на тунела на Правец има полицейски патрул.......НАМАЛЯВАМ до 80км/ч........Излизам от тунела и пак газззззззззз.Така си джиткам до "Стрелките"(разклона за Русе и Варна).....НАМАЛЯВАМ до 60км/ч(толкова е написано на знака)....Подминавам го и пак си карам със скорост прилична за колата ми,но знам ,че след излизането от "Български извор"има понякога полицейска кола.........НАМАЛЯВАМ. Пътувам си аз и се радвам на колата си,защото за това съм си я купил.Пътувам си и се радвам ,на това ,че изобщо мога да прекося България за толкова кратко време,но наближавам Велико Търново...........знака с ограничението на скоростта е 60км/ч........НАМАЛЯВАМ,но "копелетата" не са там...........давам газ и подминавам старата вече караулка с насмешка........ма те са на десния завой преди разклона за центъра и едва се разминавам с акта(дано момчето с Субаруто не са го одрусали много,ма него спряха)...НАМАЛЯВАМ........Ей така си пътувам и знам кога трябва да НАМАЛЯ,но ми е кеф,защото обичам да пътувам из БЪЛГАРИЯПоздрави на всички и спазвайте правилата...........иначе глоба :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Наистина темата е забавна.Явно много хора имат нужда от изливане на негативна енергия. Парадокс, Ал Капоне, защо не си стиснете ръцете на по бира и не се разберете очи в очи като големи хора?Всъщност, какво толкова е станало?!

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе момчета, кажете ми...Аз съм модератор - какво според вас трябва да правя?С какво по принцип се занимават модераторите?Ето правилата на форума: http://forums.hondabg.com/index.php?act=boardrulesВъобще за какво са тези правила?На какво би заприличал форума ако не се спазват правилата и ако няма хора,които следят за спазването им?Поставете се вие на мястото на модератор - как бихте подходили ВИЕ когато се наложи да приложите правилата и/или съответните наказания за неспазването им.Как бихте постъпили ВИЕ като дори след 2 Лични съобщения към даден потребител той продължи да цвъка теми където си иска и да пише на ШЛЬОКАВИЦА?Опитваш да подходиш като човек - какво правите като не се получава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

До PARADOX_sf : Забавно викаш? А правиалта чел ли си? Това не е първият автофорум в който получваш тази "награда" която ти давам сега! От всички хора на които съм сложил уорн само ти не си разбрал защо съм го сложил, само ти си онеправдан, само ти си невинен!До JeepersCreepers : Времето за реакция е различно, но винга има реакция!До stanchevvv : Може да съм всякакъв но ти warn нямаш, и никога не си има поне не и на този акаунт!

Saved warn logs: stanchevvvWarned by Notes There are no saved notes for this member

До pitbuls : Аз поне пиша четливо! Не твърдя че съм литературовед, напротив аз съм инжинер!До едмундо : За два месеца и половина си наказван три пъти! И аз нямам нищо общо с това! И си наказван все за заяждане!До predatov : Явно съм пропуснал да отбележа обикновенно на 6-тия месец ако нямаш други провинения междувременно.До H22_turbo_Vtec : Безмълвен съм!Още ли ви е забавно? На мен поне много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До pitbuls : Аз поне пиша четливо! Не твърдя че съм литературовед, напротив аз съм инжинер!подчертах,че не съм искал да се заяждам с никой,но като не си литературовод,не съди другите за грешки,които допускаш и ти.знаеш,четливо писане има когато пишеш ръкописно.и аз съм инженер ама това го знам.на компа братле буквите изглеждат еднакви,без значение кой ги е писла.така,че пишеш четливо колкото и аз.и да,смешно ми е още,стана моабета.вече може да я триеш.и май не е правилно,когато някой изрази недоволство или е наранено достойнството му ииска да сподели и пр да му се трият мненията.всеки има право да каже това,което иска.ноооо ти си знаеш.тва беше последният ми пост в тази тема :ebanjeee:

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ще си позволя да те репликирам отново! Виж си оформлението на поста! И как седят при теб препинателните знаци и как при останалите потребители! Това имам предви под четливо!

 

П.С. Пише се литературовед.

П.П.С. Отговорил съм този път персонално на всички в поста ми, до сега не съм го правил и подозирам че за това съм оставал неразбран когато не споменавам имена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата май е за чесане на езика ;) Да отбележа, че от никой не съм видял лошо и не защитавам никой ! Като цяло наистина по-добре да има неграмотно написани и полезни теми, отколкото прегледна безсмислена помия....Обаче като се замисля до сега затворена или изтрита полезна тема не съм виждал ! Аз щом нямам уорн за правопис , не виждам кой ще има ;) ;) За сега съм най-неграмотния човек който познавам :ebanjeee: Редовно се майтапя на некоректно зададени въпроси и т.н. (най-често в "технически теми"), ама след майтапа винаги гледам да помогна на човека пуснал темата, колкото и неграмотно и "лайшки" да е написана . Трябва да има повече толерантност и от двете страни. Каквото и да си говорим в крайна сметка човек ако не разбира от дума е редно да си отнесе наказанието. И тогава идва ролята на модератора. Имало е доста и ще има доста скастрени луузари (=юзъри, ама така ми звучи по-смешно). И по-наглите от тях ако не бяха си получили наказанието (за някои Бан) в момента щяхме да се ровим в безсмислени теми, неприятни изказвания, обяви за чехли ( ;) ) и какво ли още не. прост пример е раздела "купува/продава" . Не ми се вярва да има някой, на който преди да му е харесвал повече :D (като изключим 1-2-ма потребителя)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще си позволя да те репликирам отново! Виж си оформлението на поста! И как седят при теб препинателните знаци//, // и как при останалите потребители! Това имам предви под четливо!

П.С. Пише се литературовед.

П.П.С. Отговорил съм този път персонално на всички в поста ми, до сега не съм го правил// , // и//подозирам// , // че за това съм оставал неразбран когато не споменавам имена!t

открий си сам грешките,липсата на препинателни знаци също не изглежда добре,както и сливането на думи.но пак искам да подчертая,ма :ebanjeee: та му на четливото писане,ако съдържанието е полезно за оклните.лека нощ Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добър вечер и от мен ,Ал евала за всичко ама не така , преди сам знаеш че форума беше едно приатно място кадето можеш да споделяш време с приятели ,сега .... е просто сбирщина,и преди имаше модератори и админи,хора които си вършеха работата също много добре но и с разбиране към нас потребителите ,защото ние сме форума !!! Него забравяй , и аз съм писал не 1 или 2 пъти на маимуница както го наричате ,но преди всичко знам че това което съм написал е имало смисъл за някои от форума и не в един от тези ми постове съм се извинявал на ЕМО (1нет) и никога не ми е трито мнение ! Правила и преди си имаше и хората които знаят защо са тук а те не са тук от скоро с цел търговия ,ги спазват но проевявай разбиране от време на време ,те са хората които правят форума и на тях съм благодарен и заради тях аз все още карам хонда защото знам че имам ли проблем знам къде да се обърна и за колко време ще ми решат проблема ,само че такива хора все по малко останаха тук , заради това че админите решават кое е важно за колата ми и кое мнение да чета ,дали на МАГНУМ или на ОМБРЕ или на някои друг и да те питам защо трябва да чета това което ти си решил ,а не и двете мнения ,ами може това на маимуница което ми е написано от телефон да ми реши проблема !!! Хора уважавайте се !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Смислените мнения се редактират. Защо си мислите че тук само колим, бесим, режем, транжираме и обезкостяваме? Но безмислени мнения на маймуница - извинте НИ че сме ги изтрили. Никой не е безгрешен! Аз много пъти съм си признавал грешките, направете го и вие!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм прочел всички постове по темата, може би трябва, преди да пиша, но ръцете много ме засърбяха. Не мога да ви разбера. Искаше ми се да ви изнеса и една лекция за същността на властта, ама ме мързи - може би някой друг път. Направо прситъпвам към същината на въпроса.Нещата при демократичното упраление на някаква общност стоят така. Общността гласува доверие на една малка групичка кадърни и отговорни субекти, овластява ги, но си запазва правото да ги контролира. Да им задава въпроси от типа "Как употреби властта, която ние ти дадохме, в наш интерес?" или да ги кара да се отчетат за това какво аджеба правят за общността като имат власт. И други такива.Но, ако не сте разбрали, този форум не се управлява демократично, а на принципа на олигархията. Да, точно така. Все по-неприложима като форма на държавно управление, олигархитя от 19в. насам е една от най-разпространените форми на управление в малки, корпоративни етно-социални и социално-икономически общности. За непросветените - олигархията е форма на управление, при която едно малко ядро от индивиди управлява не много голяма маса от единици. Овластените не са овластени пряко от масата, а са придобили властта си на базата на определен критерий. Най-често този критерий бил имуществен ценз. Какъв е критерият във форума - нямам ни най-малка представа. Но предполагам го има, че иначе.....лошо.И така, нека си продължа мисълта. Та този форум се управлява на принцип, сходен с принципа на управление на голяма бизнес корпорация. Представете си модераторите като една общност от директори, които си се съвещават, изготвят си правилници и правила, спускат си ги на потребителите и потребителите са длъжни да ги спазват. На който не му изнася или си трае, бяга си по тъча и не му пука, или твърде много се впряга и по едно време или го изритват, или сам си вдига багажа. И сега обратно към темата. Разбрахме, че форумът се управлява от олигарси. До тук добре. Цялата тази работа се вписва в темата по следния начин - независимо по каъв начин се управлява дадена общност, управляващите винаги са длъжни по някакъв начин да дават отчет на онези, които управляват. Освен ако не са някакви тирани и деспоти. Ама това е друга бира. В единия случай потребителите могат да ги контролират и с право, могат да изискват от тях, и с право. В другия случай отчитането за употребата на властта става не по принуда, а по задължение от страна на модераторите. Те са длъжни да покажат на тези, които са поели отговорността да спазват правилата на форума, как се употребява властта. Макар и често това да става само декларативно - длъжни са. До тук изяснихме публичните отношения "модератор - потребител". Нека сега минем към частните. Не смятам, че частните отношения модератор - потребител трябва да са обществено достояние. Поне не в този форум, тъй като няма смисъл с оглед на властовите порядки във форума. По тази причина не виждам смисъл от тази тема, също както не виждам смисъл и от темата "из пощата на модератора". Тя се е превърнала в своебразна социална клада, на която "горят" лошите потребители. Прилича на опозоритените наказания за престъпления срещу светостта на църквата през Средновековието в България - "Не се кефиш на църквата - ще ти отрежем носа....не, ще ти избодем очите, за да не видиш никога божетсвената светлина". Просто някак не е присъщо. Или ще има тема, в която всеки ще може да се оплаче от някой потребител или модератор, или просто всички ще се научат да са над тези неща. Или на такива отношения от частен характер ще се дава гласност - ама не само модераторите да пишат като ощипани ученички кой, кога и как ги е напсувал, ами да започнат и да пускат информация или извинения на онези, които по един или друг начин, съзнателно или не са обидили, нагрубили и т.н. Или просто всички ще млъкнат и ще се псуват един друг под мустак.Нали уж сме се събрали в този форум да си помагаме, да създаваме голяма и сплотена общност. Не казвам, че вскчи трябва да се обичаме и да си лицемерничим, а че трябва да проявяваме уважение и толерантност. Да, управляват ни олигарси. Да, правилата ги пишат олигарси. Да, така е. С това те вършат своята работа. Никого не задължават да е техен единомишлени. Но всеки, който се регистрира във форума се задължава да понесе отговорността към тях, към себе си и към всички останали потребители. Като не можем да си понесем отговорността и прекрачваме граници - жълт картон, предупреждение, санкци и т.н. и т.н.Изводът от целия този пост - не се втелявайте за дейността на модераторите, ами седнете и спокойно се разберете. Към модераторите - като ще давате гласност на отношенията във форума, не гледайте само през вашата дупка на макарона, погледнете и от другата страна. недейте да публикувате само онези, които са ви напсували, публикувайте и онези, които вие сте напсували. публикувайте и онези постове, в които сте се изивнили на някой за грубия тон и пр. Публикувайте и постове, в които потребтели ви се извиняват и пр. И накрая - знам, че за някои от вас въпросът е принципен, ама наистина ли тоооолкова много ви пука за 10% Warn? Айде стига толкова писах.П.П.: С този пост не цела да обидя някого. Не целя да издигам модераторите и оправомощените лица във форума на пиедестала на справедливостта или пък да им слагам ореол или пък да деморализирам образа им. Не целя да се изявавям като медиатор в междуйерархични спорове и интриги, просто много ми се искаше да напиша някои неща. Айде лека и със здраве!и дано някой се излъже и го прочете тоя ферман :censored::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...