Jump to content
zlatin807

сложих си газова

Recommended Posts

колеги след далго мислене си сложих газова обикновена ловато за 560лв.разхода ми в стара загора е точно 10.5 на 100км.колата си варви ок.нормален ли е разхода ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на бензин колко гори? настроена ли е? кой номер обувки носиш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на бензин колко гори? настроена ли е? кой номер обувки носиш? :)

Ма да се такива важни работи. Колега кажи какъв мотор/коне колко гори на бензин. Не че няма да стане с кристалното кълбо нали ама мн. бачкане :) Тва в кръга на шегата естествено, уточни тия работи и ще получиш отговор. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално(мое мнение)е то зависи и как караш! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не му е нормалното за "обикновена газова" система?При двигател 1.4 или 1.6 в градски условия, пък било и в СЗ - напълно нормално.Но няма да е лошо пак да се каже какъв двигател, какви коне.. че тия буквено-цифрени маркировки ме изнервят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че кво му е на разхода,10,5 градско си е кукла,извън града най-вероятно ще падне на 7,5-8.карай и се не бой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е сивик 1.4 анлииска 75 коня 1996

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че с газта е относително горенето...особенно в града,и аз съм с Ловато 1.6-130к.с в града ми гори м/у 9-10газ,предния ми мотор беше 1.5-101к.с и ми гореше 13-14газ градско.Мисля че по-слабия мотор дава по-голям разход било то газ или бензин,имах миналата година 6ген. 1.4-75к.с ми гореше 8-8,5 бензин в града...но с газта е относителна работа..задръствания..как я настъпваш...качеството на газта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че с газта е относително горенето...особенно в града,и аз съм с Ловато 1.6-130к.с в града ми гори м/у 9-10газ,предния ми мотор беше 1.5-101к.с и ми гореше 13-14газ градско.Мисля че по-слабия мотор дава по-голям разход било то газ или бензин,имах миналата година 6ген. 1.4-75к.с ми гореше 8-8,5 бензин в града...но с газта е относителна работа..задръствания..как я настъпваш...качеството на газта...

колегата е доста прав :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично мисля, че разхода е приличен, като се има в предвид, че е англичанка и е 75к.с. Даже сигурно и не я настъпваш много, че да ти гори 10,5л/100к.м. Моята е 90 к.с. и си усеща купето. Нормално, имайки в предвид, че е 1200кг. Моята харчи от 8 до много градско (според крака). Така, че кой, колко харчи не е точна единица. Мисля, че всеки колега ще се съгласи, че нещата оказващи влияние на разхода са много. Сещам се за качество на бензина, техническо състояние на двигателя, свещи, атмосферни условия, задръствания, налягане в гумите, дори дали са включени климатик, фарове. Даже има значение как ще изминеш 100к.м. в града. Мога да запаля колата 1 път и за ден да измина тези километри. Но ако я запаля и само отида на работа ( на 1км. от нас), тя ще харчи много повече. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли някой да ме просветли и да ми обясни какво значение има за разхода това, че колата е "англичанка". Не че нещо, но определено не вдявам.P.S. Пише се "предвид". Никакви в предвид, на предвид и пр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанката е по-тежка и е нормално да има малко по-висок разход. ;)Относно П.С.: - има и по-тежки случаи. Например класическото "на в предвид" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори в зависимост как я караш, моята безин градско гори от 8,5 до 15 на 100 и извънградско от 5 до 11 на 100. Така че това е много относително, но за мен този разход от 10,5 градско гас си е перфектен даже. А като сметнете, че гаста в моментае 70ст. си е направо чудесно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, да доразвия въпроса - защо "англичанката" е по-тежка? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми може би защото е "англичанка" и тежи 1200кг Докато "японките" са към 1000-1100кг Такава и е конструкцията явно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален ти е разхода (според мен). Моята си отива към 10-12 газ при съответно 9-10.5 бензин. Има и друго предимство, като караш на газ и колата малко се спъва и по-малко ти идва да я натискаш => по-нисък разход :D (поне при мен е така, като не въри, не натискам !!! ) Както и да го гледаш, возиш се за под 10 лева на 100 км :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че с газта е относително горенето...особенно в града,и аз съм с Ловато 1.6-130к.с в града ми гори м/у 9-10газ,предния ми мотор беше 1.5-101к.с и ми гореше 13-14газ градско.Мисля че по-слабия мотор дава по-голям разход било то газ или бензин,имах миналата година 6ген. 1.4-75к.с ми гореше 8-8,5 бензин в града...но с газта е относителна работа..задръствания..как я настъпваш...качеството на газта...

Така е колега аз бих допълнил, че разхода при градско каране е относително понятие без значение дали е на газ или бензин или метан ако щете. Може би по-точно е сравнението дали разхода на газ е до 15-20% над разхода на бензин. Но с уговорката, че е относително - има един такъв психологически момент при някои шофъори, че като карат на газ им е по-евтино и си позволяват по спортно шофиране (на гас-спирачка) тогава съответно разхода е по-висок !!! .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да кажа и мойте засичания на газ мога да твъдя ,че са сa точни става въпрос за англичанка 1.6 116кс с газов инжкцион. На магстрала постояна скорост 140км.-9на сто при 120 единия път ми даде 7.5 при другото засичане 8 на сто вчера я засекох последно извън градцко маршута беше Пазарджик -Мелник и обратно скороста беше между 70-110 според зависи от трафика 6.3на сто . Засичането го правех с пълна бутилка зареждах на омв и доливането до горе пак на омв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...